Risk Analizi Ücret Taleplerimiz Ne Kadar Olmalıdır? | Sayfa 8 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Risk Analizi Ücret Taleplerimiz Ne Kadar Olmalıdır?

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında rs_6 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kemal Erdal Çelen

  Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi  Evet.


   
 2. seart

  seart TÜİSAG Üyesi

  yuh artik bune ya 100 tele ne ya ama fazla ayakta kalamaz bu firma cunku bu kafayla olur bunlar

   
 3. S.O.45

  S.O.45 TÜİSAG Üyesi

  Sevgili arkadaşlar, fikir vermesi için Manisa ve yakın çevresinde hakim kılmaya çalıştığım risk değerlendirme Raporu Hizmet Bedeli Cetveli ektedir. Eğitim için ayrıca kişi başı 30 TL + KDV talep etmekteyim. Tabiki makul bir pazarlık yapılmaktadır.

     

   

  Ekli Dosyalar:

  ersin_0041, erkanersoy, emel bulça ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 4. SS001

  SS001 TÜİSAG Üyesi

  Ayrıntılı ve makul bi liste ama pazarlık payınız çok az olsun isterim zira yeterince makul. Ancak işyerinin belli bir alanı kapladığını varsaymışsınız. Mesela baz istayonu kuran, elektrik kablosu döşeyen, evlere klima cihazı kuran... sahada çalışanlar için nasıl fiyatlandırma yapacaksınız?

   
 5. SS001

  SS001 TÜİSAG Üyesi

  Yuh mu desem çüşş mü desem, bunlara da nasıl dur denecek. Yapılan işin kalitesi, etkinliği denetlenip tüm beceriksizlikler su yüzüne çıkartılmalı. Bu fiyatlara çalışanların sertifikalı olduğuna kimse inandıramaz beni. kesin korsan filandır. iş müfettişleri bunu ihbar kabul edip suçüstü yapmalılar. böyle saçmalık olur mu ya.

     

   
  erhaneeser bu yazıya teşekkür etti.
 6. idiraw

  idiraw TÜİSAG Üyesi


  aynen katılıyorum hatta sabit no yok adres yok cep nosu var
  aynı bunlar radyoda satıs gergadancılar gibi
  bunlar bide ücret iade garantisi bile verirler :D

   
 7. mansurozturk

  mansurozturk TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ben Uşakta yaşıyorum. Mali müşavir abilerle görüştüm maalesef uzman arkadaşlarımızdan biri tüm işletmelere KDV dahil 70 tl ( risk, eğitim, acil plan) fiyat veriyormuş. Beni arayıp bu fiyata yapabilirmisin dediler bende 30 tl dedim işyeri başına, tehlike sınıfı farketmez, çalışan sayısı farketmez, faaliyet farketmez, yeni arkadaşlar belge aldığı zaman işyeri başına 5 tl ye düşürmeyi planlıyorum. :)
  Hey Allahım Yarabbim
   
  adlem bu yazıya teşekkür etti.
 8. sifteribere

  sifteribere TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bende bir OSGB firmasında çalışıyorum bazı firmalar bizim 8000 tl 3000 tl fiyat veriyor nasıl olacak bu iş anlamış değilim!!!   
 9. okkakaka

  okkakaka TÜİSAG Üyesi

  KAYSERİDE 50 + KDV GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN

     

   
 10. h&s

  h&s TÜİSAG Üyesi

  Yakinda fotokopiler cogalir belese gelir merak etmeyin :)   
 11. prcn-sn

  prcn-sn TÜİSAG Üyesi

  merhaba arkadaşlar ben serbest olarak risk analizi yapıyorum, imzada atıyorum çünkü işveren istiyo bunu. risk analizi yaptıktan sonra yaşanan bir iş kazasında benim başım yanarmı?   
 12. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi

  OSGB lerde uzmanlar 1500-2000 e çalışırlarsa osgbler bu fiyatları dibe vurur lütfen yeni yada eski uzmanlar yapılan işin hukuki boyutu var riski iyi değerlendirin çevremde osgblerde çalışan uzm arkadaşlarım 2500 altında çalışan kalmadı çoğu da 3000 üstü ona göre ...

   
 13. h&s

  h&s TÜİSAG Üyesi

  Belirlemediginiz bir riskten oturu kaza yasanmissa kesinlikle yanar
   
  asena perçin bu yazıya teşekkür etti.
 14. ü.okur

  ü.okur TÜİSAG Üyesi

  arkaşalar yazılanları şöyle bir okudum da merak ettim fiyat listeleri ne kadar uygulanabiliyor. ben muğlada yaşıyorum ve bilen bilmeyen herkes bu işe saldırmış durumda ve 100 liraya 150 liraya risk analizi yapıyorlar. ben 300 isteyince iş bulamıyorum... şimdi herkes isg uzmanı olmuş ne kaparsak kardır hesabı 3 kuruşun peşinde koşuyor...

   
 15. mansurozturk

  mansurozturk TÜİSAG Üyesi

  Artık bende iş bulamıyorum. Fiyatlarım yüksek geliyo. Ama olsun en azından kafam rahat. Gecelerce uğraşıp karşılığında komik rakamlar almıyorum.   
 16. Ati39

  Ati39 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşları risk analizi için 500 liralardan, 750 liralardan bahsediyorsunuz. İstanbul' da Gaziosmanpaşa' da oturuyorum ve buradaki esnaflara 60 Tl' ye risk analizi yapan insan görünümünde şahsiyetler var. Forumlarda fiyatlar çok güzel konuşuluyor ama bu konuşulanlar neden esnaflarla karşılaştırıldığında burda konuşulduğu gibi dile getirilmeyip 60 liraya risk analizi yapmaya kalkılıyor bir türlü anlamıyorum. İş Güvenliği Uzmanları kimsenin hakkını çalarak para kazanmıyor yaptığınız işin arkasında durun işinizi doğru düzgün yapın ve hakkınız isteyin. *silindi*. Lütfen burda konuşulan fiyatları sokağa çıktığımızda da dile getirelim bu şekilde devam ettiği sürece emeğimizin karşılığını hiçbir zaman alamayacağız.

   
 17. aysin

  aysin TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar 18 mayısdaki sınava girdim ve kazandım bir iş yerininn rd sini yapacam iş yeri 4 çalışanı olan iş elbiseleri yapan az tehlikeli bir işyeri bunu yaptığımda makbuz kesilmesi gerektiğini falan yazıyor bazı yerlerde bireysel daha işe bile başlamamışken ne makbuzu ne faturası nasıl yapılır bile bilmezken. birde 4 çalışanı olan bir yer olduğu için eğitim vermek gereklimi acil durum planı yapmak gereklimi bunların cevaplarını bulamıyorum bunları yaparkende fatura kesmek gerekir o zaman nasıl olacak bu iş anlamadım birde ben bu iş yeridnde isg uzmanı olarak çalışmayacam yani 4 çalışanla ne yapabilirimki ne kadar para alabilirimki

   
 18. KADİR MERT

  KADİR MERT TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar hepinizin fikirlerine saygı duyuyorum. Şu anda işin içerisinde ne kadar arkadaşımız var bilmiyorum. Ben bir OSGB'de çalışıyorum. 100-150 çalışanı olan 4 firmanın sözleşmeli uzmanıyım. Ayrıca danışmanlık verdiğim firmalar var. İGU olarak Bursa'da diğer OSGB'de çalışan çok sayıda arkadaşım var. 3 bin TL maaş alan 1 tek kişi tanımıyorum. Buna rağmen 1000-1500 TL alan bir sürü İGU tanıdığım arkadaşım var. Hepsi halinden şikayetçi, hepsi bu fiyata bu iş yapılmaz diyor, hepsi çok fazla riskin altına girdiğini söylüyor. Peki niye kabul ettiniz diyorum? Hepsinin cevabı iş bulamadıkları için. Aynı parayı alacağım bir iş bulayım hayatta bu işi yapmam diyor. OSGB'de genellikle tecrübeli değil, yeni mezun ilk iş deneyimi olan uzmanları bu yüzden tercih ediyor. Sizin ücret beklentiniz ne kadar büyük olursa olsun, dışarıda bekleyen yığınla uzman var artık. Geçen sene 10 bin olan uzman sayısı şu an 50 binlerde bunu da göz ardı etmeyin. Maaşları geçen senelerde yüksek tutmayı başaramayan bizler, bu dakikadan sonra daha yüksek maaşları ancak rüyamızda görürüz. Yukarıda bazı arkadaşlar çalışan sayısına göre 50 TL fiyat yazmış. Bırakın 50 TL'yi çalışan başına 10 TL alırsanız öpün başınıza koyun. Neden? 150 çalışanı olan tehlikeli sınıfta bir işyerine ayda yaklaşık 40 saat hizmet vermeniz gerekir. yani 4 gün. Bu adamlardan 50 değil 10 TL isteyin 10x150=1500+500= 2000 TL danışmanlık ücreti almanız gerekir. 4 gün için 2000 TL. Firma 1200 TL'ye bir uzman alır ve onun da etinden sütünden istediği şekilde yararlanır, bilmem anlatabildim mi?

   
  Batu OSGB, NURGÜL.61 ve GökayAydogan bu yazıya teşekkür etti.
 19. uzmannn

  uzmannn TÜİSAG Üyesi

  bende bursadayım şu anda tam zamanlı bir işletmede çalışıyorum. Daha önce bende OSGB de çalıştım malesef durum Kadir Bey in söylediği gibi.

   
  Batu OSGB bu yazıya teşekkür etti.
 20. mansurozturk

  mansurozturk TÜİSAG Üyesi

  Uşakta asgari ücretli çalışanları duymaya başladım.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica