Risk Analizi Ücret Taleplerimiz Ne Kadar Olmalıdır? | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Risk Analizi Ücret Taleplerimiz Ne Kadar Olmalıdır?

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında rs_6 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Batu OSGB

  Batu OSGB TÜİSAG Üyesi  300 tl saat ücreti olarak belirtilmiştir yapılan iş tutarı değil saat/gün


   
 2. adanascuba

  adanascuba TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar artıkrisk analizide yeni yönetmelikle işyeri hekimi ile zorunlu tuutlmus malesef .Yönetmeliği okursanız risk analizi artık işyeri hekimi ile birlikte yapılır diyor yani OSB yine burda soz hakkını aldı

   
  Batu OSGB bu yazıya teşekkür etti.
 3. hakandetta

  hakandetta TÜİSAG Üyesi

  isgüm in fiyatı olan 300 liraya uzman yanında hekimde geliyorsa her gün çağıralım

     

   
 4. cansuisg

  cansuisg TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar ;
  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ
  GEÇİCİ MADDE 1 (1) 6 ncı madde uyarınca oluşturulacak risk değerlendirmesi ekibinde, mezkûr maddenin birinci fıkrasının (b) bendinde sayılanların bulundurulma zorunluluğu Kanunun 38 inci maddesinde belirtilen sürelere uygun olarak aranır.

   
  Selcen, icould1907 ve serkan şahiner bu yazıya teşekkür etti.
 5. cengizz

  cengizz TÜİSAG Üyesi  Herhangi bir belgesi olmayan biri risk analizi yapabilirmi.yapsa geçerliliği varmıdır?

     

   
 6. gurcan1903

  gurcan1903 TÜİSAG Üyesi

  risk analizi ücret talebi mi? 31.01.2013 tarihinden itibaren risk ANALİZİ yaptığınız için ücret mi talep etceksiniz? yeni yönetmelikle iş veren zaten kendi çalışanını ig uzmanı olarak tutacak.TEŞEKKÜRLER BAKAN BEY ELİNE SAĞLIK SÖYLEDİĞİN GİBİ YİNE PARA İŞ VERENİN CEBİNDE KALDI.YAPILAN İŞİN EMEĞİN KARŞILIĞI ~0 OLDU.

   
  Batu OSGB bu yazıya teşekkür etti.
 7. mustafademir2002

  mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar risk analizi ve eğitim hizmeti verdim 37 kişi faturasız 1000 tl cebe koydum. Zaten 6 ay sonra uzmanla çalışacak ve risk analizi işte büyük risk arkadaşlar risk analizi sizin o an gördüğünüz riskleri kapsayan bir rapordur ve bunun için risk analizinin yanında işyerinde değişen riskleri kayıt altına alacağınız noter onaylı defter bulunmaktadır. İşinizi hakkıyla yaptıktan sonra bu korku nedendir anlamıyorum zaten ............ yemiyosa bu işi yapma yapacaksanda iyi yap korkma. Yok o riski aldım yok 2000 yok 3000 arkadaşlar böyle bir dünya yok OSGB lerin yaptığı fiyat ortada eğer 3000 tl dersen adamda teşekkür eder gider.
   
  sefers bu yazıya teşekkür etti.
 8. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Sn. alix Yeni yönetmeliğe göre işveren risk analizini yapar veya yaptırır. İsterse işyeri dışından kişi veya kuruluşlardan destek alabilir. Ancak biz dışarıdan risk analizi yaptığımızda işyeri ile sözleşme yapan iş güvenliği uzmanı gibi sorumlu olmayız. Eğer işveren isterse iş güvenliği uzmanı olmayan kişi veya kuruluşlardan da danışman olarak yardım alabilir. Yaptığımız risk analizlerinde tespitlerimizin sonucunda verdiğimiz önerileri yapmak veya yapmamak işverenin sorumluluğundadır. Bu analiz sonunda çıkacak mesela 200 maddenin tamamlanmasını beklemek demek orada sözleşmeli uzmanmış gibi hesaplanacak süre kadar çalışmak demek olur ki bunu yapmış olmuyoruz...   
  raynold, fatih07 ve Batu OSGB bu yazıya teşekkür etti.
 9. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  Sn ATURAN, Risk Analizinde sorumluluklardan veya kimin yapacagından ne zaman yapması gerektiğinden bahsetmdim. Öngöremediğiniz tehlikeler ve risk sonucu her hangi bir vak'a olduğunda imza atanlar/yapanların sorumluluğu bakidir.

     

   
 10. süperman

  süperman TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar özel olarak risk analizi yaptığımızda neden sorumlu oluyoruz? sonuçta bir oraya kısa süreli hizmet veriyoruz. insanız göremeyebiliriz. firma benden bu hizmeti aldı. ben ona imzalayıp analizi verdim. gerisi onun sorumluluğunda değilmi?   
 11. mustafademir2002

  mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

  Doğru düşünce içindesiniz oranın uzmanlığını yapmıyosunuz risk analizi hizmeti veriyosunuz işe şu yönden bakarsak sanırım yanılmış olmayız risk analizi için gittim ve o sırada belirmeyen bir risk biz gittikten yarım saat sonra yerine kondu veya bir makinenin koruyucusunu üstünde görüp 2 x 5 = 10 risk puanı verdiniz acil olarak önlem alınmasına gerek olmadığını gördünüz hemen arkanızdan korumaı çıkarttılar 4 x 5 = 20 risk puanı ile karşılaşıldı ancak bu durum sizin risk analizi yaptığınız günlere denk geldi ve siz uzmanlık hizmeti vermediğiniz için noter onaylı defterde yok bu durumda yandık bittik külmü olduk. Bu işverenin sorumluluğunda olacak zaten siz risk analizinizde dayandırdığınız anayasa, kanun, khk, yönetmelik, tüzük, tebliğ vs. yazıyosunuz. Sonuç olarak siz o an gördüğünüz riskleri yazıyosunuz. Öyle devam eden bir sorumluluğunuz söz konusu değil ve kaldı ki hakim karşısına çıkınca diyeceğiniz şey risk analizi yaptığım anda böyle bir risk yoktu. Mahkeme sürecinde de hakim sizi bazı sorularla çözmeye çalışacak siz kendinizden ve yaptığınız işten şüphe duymuyorsanız zaten karar olarak beraatinize karar verilecek, herhengi bir cezai yaptırımla uzman gibi karşı karşıya kalmayacaksınız.   
  cmysv, osman açıksöz, ztürkoğlu ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 12. Ahmet AZAK

  Ahmet AZAK TÜİSAG Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar yazıların bir kısımını okudum da C sınıfı için en az 3000 TL denilmiş. Türkiye de bütün şirketleri, kurumsallaşmış şirketler gibi görüyorsunuz sanırım. C sınıfı uzman olup 3000 TL alan % 20 ye bile giremez.Bu %20 lik payda deneyimli isg uzmanlarından oluşur. Herkesin bu rakamları hak ettiğini düşünüyorum ancak gerçekte bu böyle olmuyor maalesef..

   
  ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
 13. YARIŞ

  YARIŞ TÜİSAG Üyesi

  Olcay Bey, risk analizi yaptığınızda fatura kesiyormusunuz? Veya kesmemiz gerekir mi?
   
 14. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Konu başlığımız..
  risk analizi Ücret Taleplerimiz Ne Kadar Olmalıdır?

  olunca iş yerlerinde bulunan iş güvenliği uzmanları ve risk analizi ekibinden değil de iş verenin dışarıdan yardım aldığı kişi veya kuruluşları düşündüğümüzden biz dışarıdan bu analizleri yaparsak sorumluluğumuz olmaz demiştim...

  Ayrıca bu konu başlığına göre yine dediğim gibi dışarıdan risk analizi yapanların öngöremediği tehlikeler ve risk sonucu her hangi bir vak'a olduğunda risk analizini yapan ve altına imza atan olarak bizim değil öngörülebilen tehlike ve riskler için yazmış olduğumuz önerileri yapmayanların sorumluluğu bakidir.

  Zaten iş yerinde bulunan risk analizi ekibi ve üyesi olan iş güvenliği uzmanının iş sürekliliği nedeniyle sorumluluğu bakidir.
  .

   
  Batu OSGB bu yazıya teşekkür etti.
 15. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Aynen öyle...:)   
 16. huuleeaan

  huuleeaan TÜİSAG Üyesi

  ya az tehlikeli 50 kişinin altında yada tehlikeli 10 kişiden az... bence etik olan 2014 ün haziranına kadar(az tehlikeli) yasal bir zorunlulukları olmadığını sölemek. tehlikeli sınıf için de sigorta primlerini düzenli ödediği taktirde bakanlık yardımıyla yapabileceklerini söylemek olacaktır.

   
  Tugce Bayar bu yazıya teşekkür etti.
 17. İsmailDEMİR

  İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

  Evet Sayın bakanımızın dediği oldu, İSG uzmanları çok para istiyor diyen işverenler, şimdi kendi bünyesindeki İSG uzmanına 250 TL teklif edebilecek hale cürete sahip oldular, yani bana yapılan teklif normal maaşım üzerine +250 TL lik bir artış yapıp İSG uzmanı olarak da çalışmamı istiyorlar. Şimdi İşler tam tersine döndü, bu sefer de işverenler bunca riskin altına imza atacak kişilere az ücret veriyorlar, teklif ediyorlar. Şimdi sayın bakanımız bu konuda da işverenleri dinlediği gibi bizi de dinleyecek mi acaba ? yoksa artık bu ücretlendirmenin bir kıstası olması gerekliliğini destekleyecek yeni adımlar atacak mı merak ediyorum.

   
  maximusz, sefers, ztürkoğlu ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 18. H. Berkay Yalçın

  H. Berkay Yalçın TÜİSAG Üyesi

  Danışmanlık Hizmetleri (Risk değerlendirmesi) Gün/TL) 300.00
  16- Birim fiyat listesinin (44) maddesinde belirtilen Danışmanlık Hizmeti kapsamında yapılacak olan Risk Değerlendirmesi ön inceleme gerektirmektedir.

  İşyeri Ön İncelemesi (Gün/TL)
  300.00*

   
 19. mustafademir2002

  mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

  bir akrabam fabrikaları için risk analizi istedi risk analizi + eğitim için 1200 tl fiyat verdiğimde bu işi 200 liraya yapanlar var yeğenim dedi hemde burası bir OSGB biz burada nelerden bahsediyoruz :( onların yaptığı işle sıkıntıya düşersin dediğimde ise formalite yerine gelsin yeter dedi tabii ben işlerini istediğim fiyatın altında almayacağımı söyledim ancak durum bu buyrun risk analizi yapın durum böyleyken

   
  sefers bu yazıya teşekkür etti.
 20. jeo20

  jeo20 TÜİSAG Üyesi

  iş güvenliği uzmanlığını açıkçası ben üretimde çalışan bir mühendis olarak yapmam.250 lira nedir ki ?
  öneriyi nasıl yapabilecek ki ? işverenle birçok problemler doğacağı aşikar.
  normalde c sınıfı olup da son yönetmelik de a sınıfı gibi çok tehlikeli sektöre hitab edebilecek arkadaşlar,küçük fiyatlara anlaşmayın.kendi işyeriniz de olsa hiç girmeyin o işe.onun yerine az tehlikeli yada tehlikeli sınftaki işyerleri ile anlaşırsınız,haftasonu yada mesai bitiminde gerekli eğitimi,hizmetleri verirsiniz,hem daha çok para kazanırsınız hemde başınız ağrımaz.
  ve bu şekildede az parayla çok sorumluluk yüklemeye çalışan işverenlerin istediğini gerçekleştirmemiz oluruz.

  risk analizi-eğitim ücretleri konusunda ise,firma çok tehlikeli ve çok fazla(+75) çalışanı yok ise 1200 tl biraz yüksek gibi.benim için değil de piyasa için yüksek.
  60 çalışanı olan az tehlikeli bir firmaya işyeri hekimliği için 500+kdv fiyat veren bir OSGB yi gördükden sonra açıkçası bana artık herşey normal geliyor.bir kıstas olmayabilir ancak doktorlarımız uzmanlarımıza göre biraz yüksek ücretler alıyor bu sektörde.

  sonuc itibariyle,isg hizmetleri tamamen serbest piyasa koşulları ve kişileirn kendi istek-arzularına göre şekilleniyor.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica