Risk Analizi Sonucu Çalışanların Bilgilendirilmesi Nasıl Yapılır? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Risk Analizi Sonucu Çalışanların Bilgilendirilmesi Nasıl Yapılır?

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında İsmail Cem Akdağ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İsmail Cem Akdağ

  İsmail Cem Akdağ TÜİSAG Üyesi  Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği madde 16' ya göre:
  İşyerinde çalışanlar, çalışan temsilcileri ve başka işyerlerinden çalışmak üzere gelen çalışanlar ve bunların işverenleri; işyerinde karşılaşılabilecek sağlık ve güvenlik riskleri ile düzeltici ve önleyici tedbirler hakkında bilgilendirilir. Bilgilendirme şekli belirtilmemiş; Sözlü mü? yazılı mı? Toplantı yapılarak tek tek imza mı alınmalıdır? İlan şeklinde imzasız mı bilgilendirme yapıldığı belgelenir.

  Bu hususta tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum...   
 2. coeckevanaelst

  coeckevanaelst TÜİSAG Üyesi

  Çalışan temsilcileri özel olarak eğitim görmeleri gerektiği için aldıkları eğitimde konulardan birini bu bölüm için ayırmalısınız. Kalan arkadaşlara bir eğitim düzenleyebilirsiniz. Eğitim katılım formu ve eğitimde kullandığınız dosyaları saklayabilirsiniz. Diğer kişilere bilgilendirmeyi yazılı olarak yapmanızın iki taraf için de daha doğru olacağı kanaatindeyim. Firmaya giriş yapmadan kendilerine tebliğ edebilirsiniz.

   
 3. Onur ERSOY

  Onur ERSOY TÜİSAG Üyesi

  Genel eğitimde bahsedersiniz, çoğunlukla akılda kalmaz. İşbaşı eğitimleri daha verimli oluyor bence bu konuda sahada örneklerle anlatmak daha iyi.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica