Soru Risk Analizi Döf Kısmında Ki Olasılık Şiddet Frekans Değerleri Ile Ilgili

Konu, 'Risk Değerlendirmeleri Hakkında' kısmında fundasakal tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. fundasakal

  fundasakal TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar çok acil bi sorum olacak ; kinney metoduyla bi analiz yaptım döf kısmında ki olasılık şiddet frekans değerlerini termin süresi sonundamı doldurup hazırlayacaz yoksa düzenleme yapılmış gibi düşünüp tekrar değermi verecez. şimdiden tşk.


   
 2. selimd

  selimd TÜİSAG Üyesi

  Yapıldıktan sonra doldurulacak kısımdır. Ancak siz danışmanlık hizmeti vermiyorsanız işveren kendisi dolduracak döf gerçekleştirdikten sonra

   
 3. fundasakal

  fundasakal TÜİSAG Üyesi

  Yani ben raporumu teslim ettiğimde boş olacak termin den sonra doldurulacak. Peki yine benim olmam gerekmezmi işveren anlamazki? Ben bireysel çalışan bi uzmanım selim bey. Tşk ederim cevabınız için

     

   
 4. selimd

  selimd TÜİSAG Üyesi

  Funda hanım az tehlikeli bi sınıftaki işletme ise eğer sizin olmanıza gerek yok. İşveren kendiside gerçekleştirebilir risk değerlendirmesini. Siz dosya teslimi yaparken kullandığınız yöntemi sunum şeklinde anlatın değerleri neye göre verildiğini anlatın. Termin süresi sonunda işveren önlemler sonrasında tekrar değerlendirmesini yapacaktır. Eğer siz yapmak istiyorsanız sizde yaparsınız ama sormak istediğiniz mecburiyetse siz olmanız mecbur değildir.

   
 5. Engin Halıcıoğlu

  Engin Halıcıoğlu TÜİSAG Üyesi

  İlk önce döf sonrası puanlamayı da risk analizine yazarak tamamlayıp termin süresi sonunda bir daha değerlendirsek doğru olur mu. Ben bu şekilde yapıyorum bittikten sonra bir daha kontrol ediyorum.Ayrıca DÖF formları hazırlayıp ekstradan çıkan riskleri de kayıt altına alıyorum.

     

   
 6. vacit diliballı

  vacit diliballı TÜİSAG Üyesi

  Puanlamayi firmaya anlatirsaniz eger sizin olmaniza gerek yoktur. Bunu da bir ek yazi ile vermeniz gerekir.

   
 7. osman.koyuncu

  osman.koyuncu TÜİSAG Üyesi

  Risk Değerlendirmesi bir kere yaptım bitti şeklinde bir rapor veya değerlendirme değildir. Sürekli işletmeyi gözlemlemek ve olası tehlikeleri tespit etmek ve sonunda da raporlamanız gerekir. DÖF kısmında ki puanlama ve değerlendirmeler de bu nedenle formatta bulunur. İsterseniz DÖF sonrası puanlama kısmını formda belirtmeyip termin tarihinde veya periyodik kontrolünüzde (belli periyotlarda tespit edilen veya çalışanların ilettiği risklerle ilgili kontrol takvimi oluşturabilirsiniz) konuyla ilgili tekrar tespitte bulunup risk devam ediyorsa bunu tespit-öneri defterine yazabilirsiniz. Yani DÖF kısmında ki puanlamanın doldurulması bir nevi tekrar risk analizi yapmaktır.

  Bu nedenle kanuni yükümlülüğü gereği işyerinin sözleşmeli uzmanı varsa DÖF kısmında ki puanlamayı da kontrol eden isg uzmanı doldurup imzalar. Sağlık konuları ile ilgili ise işyeri hekimi kontrol edip imzalar. En sağlıklı olanı ise bu kısımda puanlama kısmı açmayıp terminin de halen giderilmemiş bir olumsuzluk varsa tespit-öneri defterine yazmaktır.

  İyi çalışmalar ,
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica