Risk Analiz Örneği

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında ulku tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. tahir çayır

  tahir çayır TÜİSAG Üyesi  sevgili arkadaşlar ücretler konusundaki dengesizlik hepimizin ortak sıkıntısı ama kaliteden vazgeçmeden işimizi yapmaya devam etmeliyiz. yukarıda bir arkadaşım odalardan bahsettmiş ben konya'da çalışmaktayım tehlikeli sınıf ta çalışan firmaların odalarına 100 TL kdv dahil fiyata risk analizi yapmak için teklif verilmiş. odanın üye sayısı 2500 ve bu teklifi veren arkadaşım 4 aydır işe başlayamadı. başka bir odaya ben de çalışan sayısına göre değişen ortalama 500 tl +kdv fiyat verdim oda yönetimi odanın istifade si ne olacak diye bana sordu . bende anladım ki bu işler böyle yürüyor.


   
 2. Tolga_YILMAZ

  Tolga_YILMAZ TÜİSAG Üyesi

  hayvancılık ve çiftlik ile ilgili risk analizi yapmaya başladım. fakat bu konuda henüz deneyimim bulunmamakta. hayvanlar ile ilgili biyolojik risk faktörlerini araştırıyorum. bana bu konuda yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.

   
 3. Ayal

  Ayal TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar , bakanlık teftişlerinde fine - Kinney methoduna göre Risk Değerlendirmesi istiyor. Matris yöntemi yapanlara duyurulur. Gerekçe; Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği,
  "Risklerin belirlenmesi ve analizi

  MADDE 9 – (1) Tespit edilmiş olan tehlikelerin her biri ayrı ayrı dikkate alınarak bu tehlikelerden kaynaklanabilecek risklerin hangi sıklıkta oluşabileceği ile bu risklerden kimlerin, nelerin, ne şekilde ve hangi şiddette zarar görebileceği belirlenir. Bu belirleme yapılırken mevcut kontrol tedbirlerinin etkisi de göz önünde bulundurulur."
  " Hangi Sıklıkta" ifadesi nedeniyle Riskin frekansının da dikkate alınması isteniyor. Copy - Paste 50 -100 TL ye Risk Değerlendirmesi yapanların işi biraz daha zorlaşacak. Artık zam yaparlar. Aynı zamanda Risk Değerlendirmesinin yapılmasından ve yaptırılmasından sorumlu işverenlere de duyurulur. Matris Yöntemiyle yaptırdığınız RD ler bir denetleme de veya olumsuzluk yaşandığında sizlere yardımcı olmayacak. Görevinizi eksik yapmış olacaksınız. Ayrıca bu 50 -100 TL'lik RDlerin hemen hemen hiçbirinde yine bu yönetmelikte maade 8 'de adı geçen bir çok konuyu da kapsamamaktadır. Herkes şuan kaptığı paraya bakıyor. Ancak piyangonun kime çıkacağı belli olmaz. İşin sonunda hapis ve tazminata kadar giden bir yasal sorumluluk var.

     

   
  tgbdgcn bu yazıya teşekkür etti.
 4. tgbdgcn

  tgbdgcn TÜİSAG Üyesi

  sanırım bu müfettişine göre değişiyor ,risk analizi matrisle yapılmayan bi işletmeden 5x5 matrisinde istemişti ve ben matriste tekrar yapıp gönderdim,kime inanıcağımızı şaşırdık anlamadım

  örnek varsa kinney metodu paylaşabilirmisiniz

   
  Last edited by a moderator: 9 Mart 2014
 5. uzmanoldum

  uzmanoldum TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar, peynirhane yada mandıra ile ilgili risk analizi örneği varmı elinizde?yardımcı olursanız sevinirim..

     

   
  İrfan ALPER bu yazıya teşekkür etti.
 6. Real

  Real TÜİSAG Üyesi

  Buda benden fine kinney rd.

   

  Ekli Dosyalar:

  erkanersoy, nigarcinar ve tgbdgcn bu yazıya teşekkür etti.
 7. Real

  Real TÜİSAG Üyesi

  Benimkinden daha iyi bir fk rd. Teşekkürler.
   
 8. mad max

  mad max TÜİSAG Üyesi

  Elinizde yapi denetim firmasi icin risk analizi varmi? acil olarak lazim...
   
 9. Burcu Sakiner

  Burcu Sakiner TÜİSAG Üyesi

  Merhaba ben de B sınıfı uzmanım.İlk kez süt üretim çiftliğine çalışacağım.İlk işim o yüzden panik oldum.Bana risk analizi konusunda yol gösterir misiniz?Eğer varsa örnek gönderir misiniz?Çok memnun olurum.Teşekkürler

     

   
 10. Bilgehan Ergün

  Bilgehan Ergün TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar at çiftliği ya da hayvan çiftlikleri ile ilgili bir örnek var mı? Ne gibi risk faktörleri meydana gelir ? Sahayı gözledim çalışanlarla konuştum; atların ayaklarına basması söz konusu, ani hareketlerinden ötürü çarpıp devirmeleri söz konusu... Bildiğiniz ilgili bir makalede olabilir.   
 11. Burak Mert ÇAĞLAR

  Burak Mert ÇAĞLAR TÜİSAG Üyesi

  yapı denetim firmalarıyla ilgili risk analizi bulabildiniz mi acaba ?   
 12. özcan kızıltepe

  özcan kızıltepe TÜİSAG Üyesi

  yapı denetimin nace kodları bana göre yanlış az tehlikeli sınıf verilmiş oysa bir yapı denetimde az tehlikeli ile çok tehlikeli bir arada şantiye kontrollerini yapan inşaatta olduğu için çpk tehlikeli büroda duran bürokrasiyi yapan az tehlikeli yönetmelikte farklı tehlike gurupları varsa çok tehlikeliye göre hareket edilir . burada bir karmaşa var .
  karşılaşılan tehlikeler bir inşaatta var olan bütün tehlikelerden dolayı risk altındadır . çünkü inşaatın bütün özellikle kaba inşaatta olan imalatları denetlemek zorundadır . Azami kazanın olduğu süreç kaba inşaat sürecidir .

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica