Haber - Ramazan Ayında Iş Güvenliği Önemi Artıyor | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Ramazan Ayında Iş Güvenliği Önemi Artıyor

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Ramazan Ayında İş Güvenliği Önemi Artıyor

  1.jpg


  Ramazan ayında iş güvenliği önemi artıyor İş güvenliği uzmanları, ramazan ayında iş sağlığı ve güvenliğinin daha da önem kazandığını belirterek, "Konsantrasyon azalması istenilmeyen iş kazalarına neden olabiliyor" dedi.

  Oruç tutmanın fiziksel ve zihinsel sağlığa büyük katkıları olduğunu ifade eden uzmanlar ramazan ayı süresince vücudun dinlendiğini ve disipline girdiğini, oruç sayesinde hücre yenilenmesinin arttığını, kansere yakalanma riskini azaldığını ve yaşlanmanın geciktiğini dile getirdi. Uzmanlar, "Bu dönemde ramazan ayının sıcak yaz günlerine rastlaması nedeniyle özellikle çalışanların iftar ve sahurdaki beslenmelerinde daha dikkatli olmaları gerekiyor. Oruç tutan ve ağır işlerde çalışanlarda özellikle de sektörel olarak düşünüldüğünde inşaat işçileri, elle taşıma işi yapanlar, tarım işçileri, maden işçileri ve yüksek ısıya maruz kalanlarda en sık karşılaşılan sorun sıvı kaybıdır.

  2.jpg

  Bu kişilerde vücudun ihtiyacı olan sıvının karşılanamaması sonucunda tansiyon düşmesi, baş dönmesi gibi belirtiler görülebiliyor. Bu durum da çalışma esnasında dikkatsizliğe ve beraberinde iş kazalarına yol açabiliyor" diye konuştu.

  Uzmanlar, oruçluyken iş kazalarına maruz kalınmaması için mümkün oldukça sık aralarla ve serin ortamlarda vücudunun dinlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.


  Kaynak: http://www.sanliurfahaber.com.tr/ramazan-ayinda-is-guvenligi-onemi-artiyor-204603h.html   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica