Haber - Prof. Dr. Laçiner: Iş Kazalarına Bakış Açısı Değişmeli | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Prof. Dr. Laçiner: Iş Kazalarına Bakış Açısı Değişmeli

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Prof. Dr. Laçiner: İş Kazalarına Bakış Açısı Değişmeli

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Karaman Ermenek'teki maden ocağı kazasıyla herkesin payı olduğunu belirterek, iş kazalarına karşı bakış açısının değişmesi gerektiğini söyledi. Halen 18 işçinin kurtarılmayı beklediği kazayla ilgili yazılı bir açıklama yapan Laçiner, herkesi derinden üzdüğünü ifade etti.

  Prof. Dr. Laçiner, açıklamasında şunlara yer verdi: "ÇOMÜ ailesi olarak üzüntümüz büyüktür. Soma'dan sonra yaşanan bu büyük kaza, devlet ve millet olarak iş kazalarına bakış açımızı değiştirmeli, iş hayatında denetimlerin daha etkin hale gelmesine ve güvenlik önlemlerinin bir kültür haline dönüşmesine yol açmalıdır.

  Yaşananlarda toplum ve devlet olarak hepimizin sorumluluğunun bulunduğu unutulmamalı, yeni Soma'lar ve yeni Ermenek'lerin yaşanmaması için her türlü önlem alınmalı, iş hayatında, özellikle madenlerde ve sanayide bilgi temelli örgütlenme modellerine geçilmelidir. ÇOMÜ ailesi adına, madende mahsur kalan madencilerimizin bir an önce kurtarılmalarını ve evlerine sağsalim dönmelerini temenni ediyorum."

  Kaynak: CHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica