Tartışma : Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

leventsert

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
18 ağustos sınavını geçenler için bu süreç yetişir mi acaba? çünkü belgenin gelmesi uzun sürecek muhtemelen...
Arkadaşlar,
Prim gün sayısını da sordum. Prim gün sayıları ile ilgili çalışma devam ediyormuş.Bir rakam veremediler.Bu hafta veya önümüzdeki hafta belli olur şeklinde bilgi verildi.Hepimiz için sormaya devam edeceğim.Bilgiyi öğrendiğim anda sizinle paylaşacağım.Saygılar

I

izmir35

Guest
Bence B sınıfına geçiş için 3 yıllık SGK dökümü istyeceklerini düşünüyorum.

ekaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bu saatten sonra kasım sınavına yetişmez artık, sgk'dan alınacak belgelerin incelenmesi uzun sürer.

petrografilog

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bu saatten sonra kasım sınavına yetişmez artık, sgk'dan alınacak belgelerin incelenmesi uzun sürer.

Bence eğitim kurumları kanalı ile gerekli sgk evraklarını bakıp başvuruyu kabul edeceklerdir... Zaten belgelendirme sürecinde de evrakları görmeden belgeyi göndermiyorlar inş yetiştirirler...

muhtesem yolac

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
belgenin gelmesi onemli degil sinav kazanilip para yatirilip isg katipten sertifika no su veriliyor zaten isterse sertifika hic gelmesin:)

muhtesem yolac

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Yapilacak. Sinav egitim almadan yapilacagi icin egitim kurumlari ile sgk nin bir isi olacagini sanmam

muhtesem yolac

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sadece diploma tarihinden sonra yatan prim gun sayisina bakacaklarsa bunu e-devletten sgk prim gun sayisi dokturup verilebilir ve zaman almaz bence 1.1.2014 e kadar 1 imtihan yapmak zorunda yoksa yeterli A ve B uzman yok yasa bir kere daha ertelenmek zorunda kalir

mülayim helva

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
iyi günler arkadaşlar ben bir soru soracaktım bilgisi olan varsa cevap verebilirmi: 3-4 yıllık bir yemek şirketinde noter sözleşmesiyle çalıştım fakat bu sürede kendim esnaf bağkurluydum acaba bu çıkması beklenen taslaktan bende yararlanabilirmiyim

mülayim helva

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
18 ağustos sınavını c sınıfını kazandım

emrah_isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar burda bakılacak şey sgk hizmet bildiriminde neye dikkat edilecek, örnek olarak ben jeoloji mühendisiyim ve 18 ağustos sınavında C oldum. 7 senelik pirim var bunamı bakılacak

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
umarım ona bakılır sayın stone, hepimiz prim günlerimizin sayılması konusunda bekleyiş içindeyiz hakkımızda hayırlısı

ZAİM ZENGİN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Prim gün sayılarının belli olması için gözlerimiz 4 gözle bakanlıkta olacak. Ne kadar süre 4 gözle bekletecekler.

emrah_isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
umarım ona bakılır sayın stone, hepimiz prim günlerimizin sayılması konusunda bekleyiş içindeyiz hakkımızda hayırlısı

inşaallah ona bakılır yüksek lisansı da düşünmeye başladım, kafam karışık

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
inşaallah ona bakılır yüksek lisansı da düşünmeye başladım, kafam karışık

aynen öyle ama ben şimdilik yüksek lisansı braz erteledim, torba yasa ile ne olacağımız belli olduktan sonra bakacağım o şarta aslında onun içinde geç kaldık :( herkes yüksek lisans yapıyor

ahmet3434

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
benimde yaklaşık 1000 prim günüm var. ama alan dışından. umarım bizi de kapsar.

gilgin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Eğer mesleki deneyim denirse sgk dökümüne bakılacağı gibi bağkurlu olup yaptığı işi belgeleyebilenlerde olacaktır. Örneğin smm belgeli mühendislerin fenni mesuliyet ve şantiye şefi dökümleri. Örneğin ben 2000-2005 yılları arası bir şantiyenin noterden taahhütname ile iş güvenliğinden sorumlu mühendisiydim, yıllardır şantiye şefliği yapıyorum bağkurlu olarak

Mustafa AYKUL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar burda bakılacak şey sgk hizmet bildiriminde neye dikkat edilecek, örnek olarak ben jeoloji mühendisiyim ve 18 ağustos sınavında C oldum. 7 senelik pirim var bunamı bakılacak

Primin ne kadar olduğu önemli elbet. Ancak, benim tahminim B sınıfı için tehlikeli ve çok tehlikeli, A sınıfı için ise çok tehlikeli işyeri prim günü isteyeceklerdir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.