Tartışma : Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Soner Çıtakoğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu arada dikkat igu çalıştırma saatleri yarı yarıya düşmüş yani ihtiyaçta yarı yarıya düştü . Kısacası bu belgeleri külah yapacağız bu gidişle

platanus

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
“Sınıflar arası yükselme

GEÇİCİ MADDE 2 – (1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.

platanus

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Burda özel veya kamu diye ayırmıyor anladığım kadarıyla ve pirimlerinde isg uzmanlığıyla ilgili olması gerekli değil... yanlışmı yorumluyorum acaba? Ben 12 yıllık kamu görevlisiyim, C sınıfı belgeyi mayıs sınavıyla almıştım, bu yönetmeliğe göre A sınıfı belge sınavına girme hakkım mı doğmuş oldu?
Yorumlarınızı bekliyorum...

Fatih Bozoklar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
18 Ağustos 2013 sınavında başarılı olanlar da bir üst sınıfa geçme sınavına girebilecekler mi?

Ayal

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Süreleri uzman sayısına göre sınavlardan sonra tekrar düzenleyebilirler. Ama ilk bakışta görünen ücretlerin ses hızıyla giden düşme trendinin ışık hızıyla düşme safhasına geçeceğidir. Bir diğer gerçekte A ların da artık asgari ücret seviyelerine doğru yakınsama yapacağıdır.

snakedoc

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
@palatanus evet öyle, A sınavına girebilirsiniz.

Halikarnassos

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
hayırlı olsun işte beklenen yönetmelik değişikliği ;

http://www.resmigazete.gov.tr/main....smigazete.gov.tr/eskiler/2013/10/20131009.htm

Bu da ilgili geçici madde ;

“Sınıflar arası yükselme

GEÇİCİ MADDE 2 –(1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.

(2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.

(3) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar Kanunun Geçici 4 üncü maddesinin ikinci fıkrasının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde düzenlenecek sınavlara iki defaya mahsus girme hakkı kazanırlar. Başvuruda istenecek belgeler Bakanlıkça ilan edilir.

(4) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar, yapılacak sınavda başarılı olamadıkları takdirde sahip oldukları belge ile çalışmaya devam ederler.

MADDE 23 –Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir.

“Sınav hakkı

GEÇİCİ MADDE 3 –(1) 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler.

Halikarnassos

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Hadi çocuklar ders çalışmaya cukkacukka cukkacukka cukkacukka

imza
DEDE

Bu da ilgili geçici madde ;

“Sınıflar arası yükselme

GEÇİCİ MADDE 2 –(1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

girmeye hak kazanırlar.

(2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.

(3) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar Kanunun Geçici 4 üncü maddesinin ikinci fıkrasının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde düzenlenecek sınavlara iki defaya mahsus girme hakkı kazanırlar. Başvuruda istenecek belgeler Bakanlıkça ilan edilir.

(4) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar, yapılacak sınavda başarılı olamadıkları takdirde sahip oldukları belge ile çalışmaya devam ederler.

MADDE 23 –Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir.

“Sınav hakkı

GEÇİCİ MADDE 3 –(1) 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler.

misg

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Sen Mayısta belgeyi aldın da tecrübeli mi oldun..
Mayıs 2005 de aldım, tecrübeli diyemiyorum hala birşeyler öğrenme çabasındayım.
Hem sonra deveye sormuşlar ya, bunun cevabı da aynı: Bu işin neresi doğru kaldı ki....

tolga07

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
kamudaki çalışılmış sürede bu prim gün sayısına dahil mi acab? bilgisi olan var mıdır?

oguz ali

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ya herşey iyi güzelde şimdi izleyeceğimiz yol haritası nasıl olacak?

Fatih Bozoklar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
C sınıfı yeni oldum. 1 yıl içersinde önce B olsam. B olduktan sonra aynı yıl A olmak için başvursam olur mu acaba? A sınıfı soruları ne kadar zor acaba? A'da başarısız olup B olmamak da var.

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
C sınıfı yeni oldum. 1 yıl içersinde önce B olsam. B olduktan sonra aynı yıl A olmak için başvursam olur mu acaba? A sınıfı soruları ne kadar zor acaba? A'da başarısız olup B olmamak da var.
Bu konuda benimde soru işaretlerim var. Ancak yönetmelikte bu dediğinizin olmaması için de bir madde yok. Şunu da deneyebilirsiniz iki sınav hakkı olacağından ilkinde A için girersiniz olmazsa ikincisinde B için girersiniz:)

First Safety

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Süper sonunda beklenen yönetmelik yayınlandı :)
Şimdi ders çalışma zamanı :)

First Safety

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)

Benim durumumda Sizin gibi, bu kadar tecrübeden sonra Ben doğrudan A sınıfı için sınava girmeyi düşünüyorum. 1.sınav da olmasa 2. de olur.
Yalnız bu sefer çalışma yöntemini değiştireceğim, çıkmış sorulara odaklanmayacağım, sadece yönetmelikleri okumayı düşünüyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.