Tartışma Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MERT YILDIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi  Yağmur hanım, bir şeyi kaçırıyoruz hep. İşveren yanında çalıştıracağı herkesin CV sine bakıyor da isg uzmanın kine bakmayacak mı? Herkes tecrübesine uygun bir yerde çalışacak diye ısrar ediyorum. Hatta tecrübe artı diploma. Mühendisler, teknik öğretmenler her branş kendi mesleğine göre iş bulabilecek sonuç itibariyle. Sanırım RD yapmanın tartışması değil bu. Hatta tecrübesi olmayanlar onu da yapamayacak.
  Hep işverenin karşısına çıkan ilk uzmanla anlaşacağı varsayılıyor.


   
  Ali Üstün ve Hakan Pekey bu yazıya teşekkür etti.
 2. Halikarnassos

  Halikarnassos TÜİSAG Üyesi

  Had bilmemek böyle bir şey olsa gerek,23 yaşında sadece 1 yıl civarı mesleki deneyim sonrası bu kadar nobran ve saygısız olunabilir,herkesi aynı kaba koymak ve herkesi aynı ölçüde deneyimsiz ve tecrübesiz varsaymak için bu kadar genç ve ölçüsüz olmak mı gerekiyor * bu zat-ı muhterem sadece 1 yıl önce ''ne zaman açıklanacak bu sınav sonuçları yaa çok sıkıldım artık :( '' diye yazdıktan 1 yıl 5 ay sonra buradan kükreyip hepimize ayar veriyor...

  İmza:
  dede

   
 3. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  Ne olursanız olun kalite farkınız yoksa kaybolur gidersiniz...Kendinize güvenizin tam ise Kalitenizi konusturabiliyorsanız gerisi teferruattır takılmayın...

     

   
  Ali Üstün, sntrkrb ve ilker1959 bu yazıya teşekkür etti.
 4. yağmuryyl

  yağmuryyl TÜİSAG Üyesi

  Merhaba Ali bey benimle bir önce ki konuşmanızda dalga geçiyordunuz şimdi buyrun siz öğretin paragöz mühendislerinize bu mesleği her önüne gelenin yapamayacağını.

   
  Ali Üstün ve Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
 5. Deniz Devrim

  Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

  Yarın son gün değil. Başvurular başlamadı bile.

     

   
 6. yağmuryyl

  yağmuryyl TÜİSAG Üyesi

  ilker bey şuan en gereksiz adamın bile A sınıfı belgesi olsun işverenler direk alır işe özellikle osgbler OSGB lerin piyasası çok kötü bilmiyorum ne zamandır bu işi takip ediyorsunuz ama C sınıfı ile A uçurumlar var

   
 7. Halikarnassos

  Halikarnassos TÜİSAG Üyesi

  bu sınav'da ertelenebilir 14-15 Aralık'ta Açık Öğretim sınavı var,bu beş merkezde n(Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa) boş okulu nereden bulacaklar ???
   
  Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
 8. aragon34

  aragon34 TÜİSAG Üyesi

  23 Kasım sınavına yetişirmiyiz tartışması bitti. sınav 14 Aralık'a ertelendi. Ertelenme nedeni, mevcut uzmanların da yükseltme sınavına girmeleri için.   
  Ali Üstün ve efe64 bu yazıya teşekkür etti.
 9. Deniz Devrim

  Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

  siz daha önce 1500 tehlikeli, 3000 çok tehlikeli aranacak demiştiniz. Kaynak olarak bakanlığı göstermiştiniz.
  Şimdi de 14 aralık diyorsunuz.
  Birileri sizi fena işletiyor, yada siz bizi fena işletiyorsunuz.

     

   
 10. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum. İşveren gözüyle bakıyorum. Kendimin C sınıfı belgesi olmasına rağmen uzman ve hekim bulunduruyoruz. Uzman olarak imalat işimize uygun olarak metal bölümü teknik öğretmen ile özellikle anlaştık.
  İnanın bana ilk kargaşa geçtikten sonra uzmanlar arası tecrübe farkı mutlaka ortaya çıkacaktır. Hem isg prosedürünü iyi bilen, hem de mesleki tecrübesi olan korkmasın. Fark sonunda kendisini gösterir.   
  Ercan Mattaoğulları, Ali Üstün ve Soner Çıtakoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 11. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

 12. Halikarnassos

  Halikarnassos TÜİSAG Üyesi

  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=14aralik_sinav_duyurusu

  Bilindiği üzere; İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda 02 Ağustos 2013 tarihinde yapılan değişiklikle; iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmiştir.


  Öte yandan 01.01.2014 tarihinden itibaren yaklaşık 600.000 işyerinin işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı hizmeti almaları zorunlu olduğu ve bu işyerlerine hizmet verecek işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı sayısının yeterli olmadığı bilinmektedir. Kanun değişikliği doğrultusunda sınav hakkı tanınanların sınava girebilmelerine ilişkin Yönetmelik değişikliği hazırlanmış ve Başbakanlığa gönderilmiş olup henüz yayınlanamamıştır.


  Bu nedenle yeni sınav hakkı tanınanların da sınava girebilmelerini sağlamak amacıyla, 23 Kasım 2013 tarihinde yapılması planlanan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavının ötelenmesine acil ihtiyaç duyulmuştur.


  Ayrıca, sınava girecek adayların çokluğu ve bu doğrultuda gelen taleplerin değerlendirilmesi sonucunda söz konusu sınavın 14 Aralık 2013 tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa ili olmak üzere beş merkezde yapılması uygun görülmüştür.


  Bu nedenle;


  1) 23 Kasım 2013 tarihli sınav uygulama duyurusu yürürlükten kaldırılmıştır.


  2) sınav 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacağından söz konusu sınav ile ilgili sınav uygulama duyurusu Kasım ayının ilk haftasında www.isggm.gov.tr adresinde yapılacaktır.


  3) Bakanlığımızca yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alıp 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava girecek adayların eğitimlerini en geç 03.11.2013 (örgün eğitim bitiş tarihi) tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

   
 13. Deniz Devrim

  Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

  Haklıymışsınız Tunca bey. Özür dilerim.
   
  Ali Üstün ve Hakan Pekey bu yazıya teşekkür etti.
 14. murat erçevik

  murat erçevik TÜİSAG Üyesi

  hangi kaynakdan duydunuz

   
 15. sevgay

  sevgay TÜİSAG Üyesi

  Sınava gireceğimiz en azından garantilendi. Yani en azından 2013 bitmeden 1 adet sınava girmiş olcaz. Şimdi prim sayılarına bakıcaz. En azından artık hazırlanmayı hızlandırabiliriz...   
  Ali Üstün ve Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
 16. sevgay

  sevgay TÜİSAG Üyesi

 17. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  1600 pirim gün ve 14 aralıkta sınava gireceğim , kazandığım takdirde bir sonraki sınav nezaman olur ve B sertifika için bu sınava başvurabilirmiyim. sizce...

   
 18. nasibal35

  nasibal35 TÜİSAG Üyesi

  Beklenen an:))
  23 KASIM 2013 TARİHİNDE YAPILMASI GEREKEN İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞGÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVININ ERTELENEREK SÖZ KONUSU SINAVIN 14 ARALIK 2013TARİHİNDE YAPILMASI HAKKINDA DUYURU  Bilindiği üzere; İşSağlığı ve Güvenliği Kanununda 02 Ağustos 2013 tarihinde yapılan değişiklikle;iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumunaödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususlarıdikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleriiçin fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmakşartıyla en fazla iki sınav hakkıverilmiştir.


  Öte yandan 01.01.2014tarihinden itibaren yaklaşık 600.000 işyerinin işyeri hekimliği ve iş güvenliğiuzmanlığı hizmeti almaları zorunlu olduğu ve bu işyerlerine hizmet verecekişyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı sayısının yeterli olmadığıbilinmektedir. Kanun değişikliği doğrultusunda sınav hakkı tanınanlarınsınava girebilmelerine ilişkin Yönetmelik değişikliği hazırlanmış veBaşbakanlığa gönderilmiş olup henüz yayınlanamamıştır.


  Bu nedenle yeni sınavhakkı tanınanların da sınava girebilmelerini sağlamak amacıyla, 23 Kasım 2013tarihinde yapılması planlanan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığısınavının ötelenmesine acil ihtiyaç duyulmuştur.


  Ayrıca, sınava girecekadayların çokluğu ve bu doğrultuda gelen taleplerin değerlendirilmesi sonucundasöz konusu sınavın 14 Aralık2013 tarihinde Ankara,İstanbul, İzmir, Adana ve Bursaili olmak üzere beş merkezde yapılması uygun görülmüştür.


  Bu nedenle;

  1)23 Kasım 2013 tarihli sınav uygulamaduyurusu yürürlükten kaldırılmıştır.

  2)sınav 14 Aralık 2013 tarihindeyapılacağından söz konusu sınav ile ilgili sınav uygulama duyurusu Kasım ayınınilk haftasında www.isggm.gov.tradresinde yapılacaktır.


  3) Bakanlığımızcayetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alıp 14 Aralık 2013 tarihindeyapılacak sınava girecek adayların eğitimlerini en geç 03.11.2013 (örgün eğitim bitiş tarihi) tarihine kadar tamamlamış olmalarıgerekmektedir.

  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİGENEL MÜDÜRLÜĞÜ

   
  dilekaltinok bu yazıya teşekkür etti.
 19. isg1

  isg1 TÜİSAG Üyesi

  karmakarışık olmuş. 3 hafta ertelenmiş sınav. prim konusunu da açıklığa kavuşturular umarım.
  5 şehirde girilebilecek sınava? bu en iyi madde olmuş bence.

   
 20. Deniz Devrim

  Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

  İlk
  sizden öğrendik. Teşekkür butonuna bastım ama ayrıca yine belirtmek istedim.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica