Tartışma Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MERT YILDIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. yağmuryyl

  yağmuryyl TÜİSAG Üyesi  o insanlar bu zamana kadar ne iş yapıyorsa o işi yapsın ben geleceğimi bu meslekten kazanacağım.. sana bir örnek vereyim mi benim çalıştığım yere geçen mayısta belgeyi almış bi ziraat müh.geldi hiçbi bilgisi tecrübesi olmayan bir ev hanımı kendisi eşi 15 yıl sigortasını bi yerlerden yatırtmış şuan işi ona ben öğretiyorum ama o bi yıla kalmadan A sınıfı mühendis olurken ben harcadığım yıllarıma yana yana B olmaya çalışacağım


   
 2. yağmuryyl

  yağmuryyl TÜİSAG Üyesi  Ercan bey öncelikle nazik üslubunuzdan dolayı size teşekkür ederim.. ama benim karşı çıktığım durum zaten mesleki tecrübe istememeleri yıllardır evlerinde oturan ev hanımı mühendisler zamanında sigortalarını biyerlerden yatırıyor haksızlıkla emekli olabilmek için yaptıkları bu yatırıma ek olarak devlet bide kıyak geçip hooopp A sınıfı uzman yapıyor teyzelerimizi ben üniversiteye ne hayallerle başladım 2007-2008 senesinde bu bölümün adını duyduğunda bile doğru düzgün söyleyebilen mühendis yokken ben sırf bu bölümün önü açık diye zamanımı boşa harcamadım puanım yettiği halde çok istediğim iç mimarlığı okumadım. ha! şuan kötü durumda mıyım asla şükürler olsun bi çok mühendisten mimardan çok kazanıyorum yaşıma göre tecrübem bilgimde yerinde fakat böyle bir yasa çıkınca ortada alavere dalavere yapan sahtekarların ekmeğine yağ sürüldü ülkedeki bütün B sınıfı uzmanlara A için sınav hakkı tanınsın yetersizse mesleki tecrübeleriyle değerlendirilip öyle sınav yapsınlar bu ülkede işsiz bi sürü genç var 10 yıldır siz kendi mesleğinizden para kazanıyorsunuz bırakın çocuklarınız yeni nesillerinizde meslek edinsin herkes çok bencil düşünüyor KPSS de sınavı kazanamayanlar İSG uzmanı oluyor onlarda haklı sizde haklısınız ama bende haklıyım gerçekten şurda yazanları okudukça bu ülkeye acıyorum...
  Ercan bey öncelikle nazik üslubunuzdan dolayı size teşekkür ederim.. ama benim karşı çıktığım durum zaten mesleki tecrübe istememeleri yıllardır evlerinde oturan ev hanımı mühendisler zamanında sigortalarını biyerlerden yatırıyor haksızlıkla emekli olabilmek için yaptıkları bu yatırıma ek olarak devlet bide kıyak geçip hooopp A sınıfı uzman yapıyor teyzelerimizi ben üniversiteye ne hayallerle başladım 2007-2008 senesinde bu bölümün adını duyduğunda bile doğru düzgün söyleyebilen mühendis yokken ben sırf bu bölümün önü açık diye zamanımı boşa harcamadım puanım yettiği halde çok istediğim iç mimarlığı okumadım. ha! şuan kötü durumda mıyım asla şükürler olsun bi çok mühendisten mimardan çok kazanıyorum yaşıma göre tecrübem bilgimde yerinde fakat böyle bir yasa çıkınca ortada alavere dalavere yapan sahtekarların ekmeğine yağ sürüldü ülkedeki bütün B sınıfı uzmanlara A için sınav hakkı tanınsın yetersizse mesleki tecrübeleriyle değerlendirilip öyle sınav yapsınlar bu ülkede işsiz bi sürü genç var 10 yıldır siz kendi mesleğinizden para kazanıyorsunuz bırakın çocuklarınız yeni nesillerinizde meslek edinsin herkes çok bencil düşünüyor KPSS de sınavı kazanamayanlar İSG uzmanı oluyor onlarda haklı sizde haklısınız ama bende haklıyım gerçekten şurda yazanları okudukça bu ülkeye acıyorum...

   
 3. Deniz Devrim

  Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

  Hep uç örnek. Çevrenizde normal insan yok mu? İstenilirse 4500 günde emekli bile olunuyor. 4500 gün yapsınlar, emekli olduğumuzda ek iş olarak yaparız :)

     

   
  ilker1959, Halikarnassos ve sevgay bu yazıya teşekkür etti.
 4. Seyyun

  Seyyun TÜİSAG Üyesi

  ALO 170 i aradım...emin olun burdaki en bilgisizden daha bilgisizler..Acıklama yapılmadan burda yapılan yorumlar sadece kafa karıstırıyor..Bekleyip görecegiz.

   
  sevgay bu yazıya teşekkür etti.
 5. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  aslında haklısınız yağmur hanım ama bu ülkede işler böyle yürüyor .bende tekniköğretmenim ama benim yerimde şu an bir sürü meleğimle alakalı olmayan bölümlerden kişileri öğretmen yaptılar ve bizlerde 10 yıldır atanamadık.aynı sorun sadece igu değil diğer tüm mesleklerde yaşanıyor. bu yüzden gemisini kurtaran kaptan bu ülkede

     

   
  uzmannn ve isig_kocaeli bu yazıya teşekkür etti.
 6. yağmuryyl

  yağmuryyl TÜİSAG Üyesi

  bende bunu anlatmaya çalışıyorum devletin zamanında yaptığı bu hatalara boyun eğilmiş şuan herşeyin farkındayız fakat kendi mesleğinden para kazananlar biraz daha para kazanmak amacıyla kendilerini haklı göstermeye çalışıyorlar ve burada konuşma tarzlarıda çok kötü

   
 7. EkinKuşhan

  EkinKuşhan TÜİSAG Üyesi

  23 KASIM 2013 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE
  İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI sınav DUYURUSU
  ilk yayınlanan bu duyurunun neredeyse her maddesinde 11.10.2013 son başvuru tarihi olarak görünmekte. Söz konusu taslak yarın sabaha kadar çıkmaz ise prim gün sayısından sınava girmeye hak kazananlar nasıl başvuracaklar?
   
 8. sevgay

  sevgay TÜİSAG Üyesi

  sayı maalesef net değil. Hiçbirşey net ve kesin değil. Saolsunlar iki satır resmi açıklama yapmaktan aciz olduklarından bizlerde her duyduğumuzu olmuş/olacak olarak değerlendiriyoruz.

  Yarın kasım sınavı için son gün, şayet bizlere hak vereceklerse zaten bizler gibi yükseltme sınavına girecekler için ayrı bir başvuru aralığı geliştirmeliler. Önümüzdeki hafta da bayram olduğunu düşünürsek mucizevi şekilde iyimser düşünüyorum 21-25 Ekim aralığında başvurun bakalım dicekler belkide inşallah ve de maşallah. Yada ileri tarihlerde bilmiyorum artık dengem şaştı, tahminlerden ve meselalardan.

  Tek beklediğimiz resmi gazete ya da isggm de bir açıklama...bana bi açıklama lazım o da bugüne lazım...   
  mr.merdin bu yazıya teşekkür etti.
 9. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  adam öğretmen emeklisi, eşide öğret. emeklisi çoluk yok çocuk yok ekstradan bir firmada üretim sorumlusu ,birde kalkmış bana bende igu olcam çok para var bu işte diyor yaşıda 62 bu şahsın.yahu ununu elemiş eleğini asmışsın para sorunun yok neden işsiz gençlerin iş kapılarını kapatmaya çalışırsın neymiş efendim ben çalışmadan duramam diyor beyefendi.ihtiyacım yok ama evde oturamıyorum cevap bu.:k_kızgın::)

     

   
  isig_kocaeli bu yazıya teşekkür etti.
 10. Deniz Devrim

  Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

  Sevgay hanım;
  Başvurular 28 ekimde başlıyor 8 kasımda bitiyor. Yani başvurular daha başlamadı. Başlayanlar özel şartlarda olanlar. Bizi genel başvuru ile alacaklar sanırım.   
 11. yağmuryyl

  yağmuryyl TÜİSAG Üyesi

  uç örnekler çok fazla değilmi :)   
 12. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, bence prim gün sayısı ile sınıf atlama 23 kasıma yetişmez, hatta yetişmedi.. yarın sınav için son gün. hala duyuru yok.. olcanıda samıyorum.. şubat yada mayısa kaldı gibi..
  ama farklılık yapıp aralıkta ek sınav yaparlar mı bilmem? ama çok umutlu değilim..
  duyuruda da dendiği gibi, bekleyip görücez, takip etmeye devam edices :)

   
 13. Deniz Devrim

  Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

  Çözümün ne? 3000 günü 5000 gün mü yapsınlar? Adam karısının sigortasını yatırmışsa, karısının gerçekten işe gidip gitmediğini hangi kriterle ölçmeyi düşünüyorsun?
   
 14. Mustafa AYKUL

  Mustafa AYKUL TÜİSAG Üyesi

 15. yağmuryyl

  yağmuryyl TÜİSAG Üyesi

  çözümüm ne biliyormusun ya yasa ertelenecek adamakıllı A sınıfı uzman yetiştirilecek, ya mesleki yada şuan piyasada olan B sınıfı uzmanlar direk A olacak en kötü ihtimal mesleki tecrübeye göre gerçekten çalışmış kişiler bakanlığa başvuru yaptıktan sonra incelenip belirlenecek öyle sınav hakkı verilecek yoksa bu kadar kolay mı olmalı sence her önüne gelen teyzeler dedeler mühendislik okumuş çalışmış diye bide yeni meslek verilsin okulmu okudular yıllarınımı harcadılar iş güvenliği için ne yaptılar daha düne kadar bu bölümün adını bilmeyen mühendiscikler bugün yasa çıktı çok para var diye atlayıp bu kadar sene emek verenlerin önüne geçip mesleğini elinden alsın ohh ne ala   
 16. sevgay

  sevgay TÜİSAG Üyesi

  Acaba bu tarihleri nerden öğrendiniz? 23 Kasım sınavına kesin giricez mi ben orada bile tereddütteyim resmi açıklama gelemediğinden ki sizin sölediğiniz başvuru tarihleri gene ümitlenmeme yol açtı...İnşallah dediğiniz gibi olur, bu sınav benim için artık namus meselesi oldu :):):):)

   
  Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
 17. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar Yağmur Hanım,
  Çok doğru söylüyorsunuz, çok iyi diyorsunuz ama bu ev hanımına bişiyi hatırlatttınızmı bilemicem? Bu şey çok önemli, eğer kendileri bir hata yaparsa emekliliğini hapislerde geçireceğini biliyor mu?
  kendisi iş tecrübesi yokken A sınıfına geçip, bodoslama işe girerde sonraki yıllarda bir iş kazası yada emekli olan bi çalışan bileylenip bir dava açarsa kendileri eksik önlem almaktan ötürü çocuklarını sadece bayramlarda seyranlarda görebileceğini biliyor mu?
  bizzat yıllarca emek vermiş insanlar bile A sınıfına cesaret edemezken ziraat mühendisi bayan arkadaşa alla yardımcı olsun derim.. sevinilecek bir durum değil ama işi layıkı ile yapıyorsa bence denecek bişi yok.. yapamıyorsa onun hatalarını siz kapamayın.. ne demişler, kendi düşne ağlamaz..

   
  burak sağlam ve sevgay bu yazıya teşekkür etti.
 18. sevgay

  sevgay TÜİSAG Üyesi

  ok şimdi yeniden okudum başvuru tarihlerini gördüm. Yarın son tarih olan eğitim kurumlarının sınava girecekler şeklinde yapacakları başvuru. evraklarımızı felan göndercekler...28 Ekim-08 Kasım arasında da bizler para yatırcaz. Bizler eğitim kurumu üzerinden başvurmayacağımız için yarınki son tarih bizi dediğiniz gibi bağlamıyor. Biz direk para yatırcaz o yüzden inşallah 28 Ekim haftasındaki başvurulara dahil oluruz/olabiliriz...

   
  Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
 19. uzmannn

  uzmannn TÜİSAG Üyesi

  çalışmadan duramıyorsa alsın bir tarla eksik biçsin zaman geçirsin alsın bir yazlık keyfine baksın :) sorun başta bir dünya emekli olmuş ama hala devlette çalışan emekli öğretmen var. Emekliye ayrılsalar atanamayan öğretmen sorunu azalır. Bir gün anlıcaklar kendi çocukları torunları da işsiz kalınca anlıcaklar. Bir söz varya tok açın halinden ne anlar mesele bu. Biraz enpati kurabilsek hiç sorun kalmıcak ama hayırlısı demekten başka birşey gelmiyor elimizden.

   
 20. tunca amanvermez

  tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

  ark lar az once aldığım bılgı
  sınav 23 kasımda 14 aralığa ertelendı

   
  sevgay ve Deniz Devrim bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica