Tartışma Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MERT YILDIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Duygu Cıngır

  Duygu Cıngır TÜİSAG Üyesi  bimer@basbakanlik.gov.tr
  Başbakanlık İletişim Merkezine olabilir.


   
 2. abdulkerimozgur

  abdulkerimozgur TÜİSAG Üyesi

  18 ağustos sınavını kazananlar hakkında net bir şey söyleyemiyorum ama büyük bir ihtimalle yaralanacaklar..

   
 3. glsngl

  glsngl TÜİSAG Üyesi

  Ben de heran Doğan ya da Mercedes adayı olabilirim ama acıkçası Belge sahibi olsam da Çok tehlikeli sınıfta yapmak gibi bir hataya düşeceğimi sanmıyorum.

     

   
 4. ömeraydın

  ömeraydın TÜİSAG Üyesi

  edilirsin...
  ne iş yaptığının önemi yok... evde yattın hiç çalışmadın ama bi akrabanın şirketinde sigortan ödendi, prim gün sayın varsa girersin sınava... çöpçü, temizlikçi, pazarlamacı, satış, alış veriş hifarketmez...

  sigorta prim gün sayısı, bukadar...

   
  uzmAn33 bu yazıya teşekkür etti.
 5. Mustafa AYKUL

  Mustafa AYKUL TÜİSAG Üyesi

  A ve B sınıfı sınavlarında Özel koşullarla sınava girecekler 11.10.2013 tarihine kadar dilekçe ile bildirmeliler deniyor duyuruda.

     

   
 6. heozbek

  heozbek TÜİSAG Üyesi

  Bir kanun teklifi daha ........ İSG uzmanı olabilmek için 5 yıl mesleki tecrübe öneriyor !!!

   

  Ekli Dosyalar:

  ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
 7. tunca amanvermez

  tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

  mustafa bey hangi duyurudan bahsediyorsunuz?
   
 8. Deniz Devrim

  Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

  Yazık. Kanun teklifi böyle mi hazırlanır? Ciddiyetten uzak. 5 yıllık mesleki tecrübeyi teklif ediyorsun ama bunun nasıl ölçümlenmesi gerektiğine dair hiçbir yöntem, çözüm vs sıralanmamış. Diplomadan sonraki prim gün sayısını mı kast ediyorsun, işyindeki ünvanından mı bahsediyorsun, mühendisin fabrikada işçi olarak çalışmasını kabul ediyor musın, kimyacının makina tecrübesinş sayıyor musun, vs.?
  Zaten kabul edilmeyecek ama bari işlerini iyi yapsınlar   
 9. Çağlar06

  Çağlar06 TÜİSAG Üyesi

  Askerlik borçlanması ni yitirmiş olsak prim gün sayısi artirilsa bu sinava girmeye engel olurmu bu konuda bilgisi olan varmı çünkü benim 200 gün eksiğim olacak ve Danıştayın durdurma karari ne deniyle anlasmis olduğum kurumda çalışma şansım olmayacak

     

   
 10. nergal1903

  nergal1903 TÜİSAG Üyesi

  aynı durum bende de var. askerliği saydırdıgımda 3000 işgününü yakalabiliyorum   
 11. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  doğru   
 12. miner ATA

  miner ATA Guest

  arkadaşlar askerlik priminizi ödeyin ve oluyorsa mutlaka 3.000 i bulun pişman olmazsınız

   
 13. Halikarnassos

  Halikarnassos TÜİSAG Üyesi

  her bir durum için madde madde şartlar yazılmış ve doğal olarak burada çıkmamış sınav yönetmeliğine
  göre prim gün sayısına göre C den B ye veya A ya yükseltme sınavına girecekler için bir şart yok, 6.madde de olduğu gibi ''prim gün sayısı şartını sağlayanlar listeye otomatik olarak eklenirler'' diye yönetmeliğe bir düzenleme yapılması bu konuyu çözer,şimdiden doğmamış çocuğa don biçmenin alemi yok ...

  sınav Duyurusunun ilgili maddeleri aşağıdadır ;

  2- 23.11.2013 günü yapılacak işyeri hekimliği sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/1-c maddesinde belirtilen kişiler (Hekimlik diplomasına sahip iş sağlığı, iş sağlığı ve güvenliği bilim doktorları, iş sağlığı ve güvenliği alanında yardımcılık süresi dahil en az sekiz yıl teftiş yapmış olan hekim iş müfettişleri, Genel Müdürlük ve bağlı birimlerinde iş sağlığı ve güvenliği alanında en az sekiz yıl fiilen çalışmış hekimler) doğrudan girebileceklerdir.


  Söz konusu adaylar; 11.10.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploması örneği, lisansüstü eğitim mezuniyet belgesi, hizmet çizelgesi ile) Bakanlığa posta yoluyla veya elden başvuru yapmak zorundadır. Hizmet çizelgesi sadece Bakanlık mensupları için gereklidir.

  3- 23.11.2013 tarihinde yapılacak (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/1-a-2 maddesinde belirtilen kişiler (Genel Müdürlük ve bağlı birimlerinde mühendis, mimar veya teknik eleman olarak en az 10 yıl görev yapmış olanlar) başvurmaları halinde doğrudan girebileceklerdir.

  Söz konusu adaylar; 11.10.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploması örneği, doktora eğitimi alanlar için mezuniyet belgesi, hizmet çizelgesi ile) Bakanlığa başvurmak zorundadır.

  4- 23.11.2013 tarihinde yapılacak B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına ilgili Yönetmeliğin 8/1-b-2 maddesinde belirtilen kişiler (iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği alanında yüksek lisans yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlar) doğrudan girebileceklerdir.

  Söz konusu adaylar; 11.10.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği, yüksek lisans diploma örneği,) Bakanlığa başvurmak zorundadır.

  5- 23.11.2013 tarihinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavına ilgili Yönetmeliğin 8/(2) maddesinde belirtilen kişiler doğrudan girebileceklerdir.

  Söz konusu adaylar; 11.10.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği, hizmet çizelgesi ile) Bakanlığa başvurmak zorundadır.

  6- Bakanlığımızca Milli Eğitim Bakanlığına yaptırılan daha önceki sınavlardan birine girmiş ve başarısız olmuş adaylar bir kez daha sınav hakları bulunduğundan en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren bu haklarını üç yıl içinde kullanabileceklerdir. Bu itibarla bu durumdaki adayların isimleri sınav listesine otomatik olarak eklenecektir.

  7- 23.11.2013 tarihinde yapılacak işyeri hekimliği sınavına; Bakanlığımızca yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim almış ancak girdiği her iki sınav hakkını da kullanarak başarısız olan hekimler doğrudan girebileceklerdir.

  Söz konusu adaylar; 11.10.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği) Bakanlığa başvurmak zorundadır.
   
 14. nergal1903

  nergal1903 TÜİSAG Üyesi

  3000 sayısı kesin mi yoksa yonetmeligin cıkmasını mı bekleyelim

   
 15. es55061

  es55061 TÜİSAG Üyesi

  hazırlanırsınız ama haber kesinmi yani prim günler doğrumu 30 uzman a ve b sınavına girebilecekse SGK prim günler aşağıya mı çekildi   
 16. Filizisg

  Filizisg TÜİSAG Üyesi

  Arkadaslar 11 ekim cuma gunune kadar dilekcemi vermemiz lazim anlamadim???

   
 17. nergal1903

  nergal1903 TÜİSAG Üyesi

 18. Filizisg

  Filizisg TÜİSAG Üyesi

 19. Filizisg

  Filizisg TÜİSAG Üyesi

  Eminmisiniz?sanki bizimle ilgili gibi.yani haber verecegiz.benim su kadar prim gunum var su grup sinava girmeye talibim gibisinden. Yarinda son gun...

   
  şevkiirge bu yazıya teşekkür etti.
 20. nergal1903

  nergal1903 TÜİSAG Üyesi

  ama duyuruda hekimler ve uzmanlar için(55.madde dışındakiler) başvuru tarihlerini yazmışlar. ama bizimle ilgili olarak birşey yazmamışlar

   
  GAZİ TÜREN bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica