Tartışma Prim Sayısına Göre C Sinifindan A Sinifina Geçiş Hakkinda Bir Duyum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MERT YILDIM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. es55061

  es55061 TÜİSAG Üyesi  Ulaş bey bazıları 3600 söylüyor hatta 10 yıl da


   
 2. Mustafa Yıldırım

  Mustafa Yıldırım TÜİSAG Üyesi

  mühendise çaylak diyen birine yazdığım cevaba üşenmeden kariyerinizi yazmışınız emeğinize sağlık. Kimin nerde nasıl uzmanlık yapacağını zaten yönetmelik açıkça söylüyor. 10 yılınızı verdiğinizi yazmışınız çok güzel. ama yeni mezun iş sağlığı ve güvenliği teknikeriyle bir makine mühendisi iş güvenliği uzmanını yan yana koyun ve yeterliliği , kariyeri, çaylaklığı vs. vs. siz ölçün artık .

   
  Last edited by a moderator: 6 Ekim 2013
  kral0609, Uzman Özlem, özkan0163 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 3. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Hangi belgeler? Tüm bilgiler onlarda var.

     

   
 4. Ayal

  Ayal TÜİSAG Üyesi

  Sorun devletin olaya bakış açısı. Devlet ciddi olsa, MYO'larda İSG eğitimi vereceğine,üniversitelerde İş Güvenliği Mühendisliği bölümü açar.
  -

   
  Last edited by a moderator: 6 Ekim 2013
  uzmannn, ebru isg ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
 5. eengin

  eengin TÜİSAG Üyesi

  yeni gelen çömezler dediğin 3000 iş günü prim ödeyen mesleki bilgisi senden kat be kat fazla olan insanlar

     

   
  volkankim ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
 6. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  :) hahahaha.. süper bir serzeniş olmuş.. Peki o zaman ben size söyle söyleyeyim sayın isg uzmanım, siz doğduğunuzda ben üniversitenin 2 nci sınıfındaydım.. siz henüz 2 yaşında yeni konuşmaya, ihtiyaçlarınızı yeni dillendirmeye başladığınızda ben çaylak mezundum... siz 4 üne geldiğinizde ben devlet memuruydum..
  siz 6 dayken ben askerliği bitirip devlet memurluğuna sırtımı dönmüş, dış sermayeli tanınmış bir firmada mühendistim.. siz daha ilk okula başladığınızda ben iş kazalarına, çalışma hayatına dahildim...
  siz okuyup bu yaşlara geldiğinizde ben 18 senedir profesyonel iş hayatı içerisindeydim.. neyin nerede olduğunu gören bilen biriydim.. Mühendis bakış açısı ile yorumlayabiliyordum.. Siz C sınıfı uzman olduğunuzda, bizler sıfatı almadığımız halde bu işlerle farkında olmadan yada olarak iç içeydik..
  siz daha 1.5 senelik c sınıfı uzmanken bizler 40 günlük eğitimi alıp, eğitimde gördüklerimiz bizzat pratikte yaşadıklarımızla karşılaşıp, c sınıfı mühendis olduk.. şimdi bu haksızlık değilmi, 2 yada 4 sene okuyup, sahada bizzat 18 sene yada 10 sene çalışmış mühendisle aynı ünvanı almanız.. ciddi ciddi haksızlık bu.. 8-)

  gördünüz mü bakış açısını? Ben, yada benim gibi arkadaşlar empati eğitimi alırken siz kısa şortla sokaklarda oynuyor olmayasanız sakın :alkış:

   
 7. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  dostum sen bu işi besava yapabilirsin... herşey insan için :alkış:

  ancak unutmamak lazım ki, ekonomik sıkıntı içerisinde olmayan biri işini kendine daha iyi verebilir.. böylece daha iyi hizmet eder.. ancak akşam eve gittiğinde çoluğuna çocuğuna bir kap yemeği nasıl getireceğini gün içerisinde düşünen bir anne yahut bir baba, gün içerisinde insanların iş sağlığı ve güvenliği için kendini konsantre eder? nasıl yapar bunu? işte bunu yapabilenler lütfen C sınıfında kalsın ki insanlara hizmet etsin diyebilirmiyiz? :alaycı:
   
 8. Deniz Devrim

  Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

  Ben de aynı şeyleri söyledim. Sen ne anladın ki?   
 9. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  tam tersini anladım valla. para için yapmayın bu işi dedin gibi geldi?
  yannış anladımsa özür..

     

   
 10. Ülkemizde İş güvenliğinde gelinen son gelişmelere bakarak büyük umutlarla B yada A olacak uzmanlar maalesef yine 2000-3000 tl gibi maaşlarla çalışacaklar. (2-3 sınav sonra 10.000 e yakın kişi B olur) Kazanımları sadece ellerindeki işleri 5-6 sene daha devam ettirmek olacak.   
 11. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  benim 3600 gün primim var 1 senelik uzmanım.ağı
  ben on yıl tecrübesi olan 3600 primi olan bir mühendisim.elbette yeni mezun c sınıfı uzmanla bir olmayacağım.   
  yunus emre elveren ve Münevver Tezcan bu yazıya teşekkür etti.
 12. Münevver Tezcan

  Münevver Tezcan TÜİSAG Üyesi

  sektörde 13.yılımın ortasındayım ve ortada daha iş güvenliğinin iş kısmı konuşulmaz iken biz bu işlere başlamıştık risk analizleride dahil.İlk risk analizini 2003 yılında yapmıştım hemde Kinney metodu ile lütfen küçümsemeyelim heleki bizler gibi çok uzun süreli saha tecrübesi olan insanları..bu işin okulunu okuyupta iş sahaya gelince bir kurukafa etiketini bile yorumlayamayanları görmüş insanım..

   
  yunus emre elveren, Sadettin Ay ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
 13. perdeler

  perdeler TÜİSAG Üyesi

  Merhaba arkadaşlar.Konu ile ilgili olarak alo 170 i aradım.SGK primlerinin işgüvenliği uzmanı olarak yatırılmış olması gerektiğini ancak bu halde sertifika yükseltme sınavlarına giriş hakkı elde edilebileceğini söylediler. Bu konuda daha net bir bilgi saihibi olan değerli meslektaşlarım var ise paylaşmalarını rica ederim.
   
  izmitli bu yazıya teşekkür etti.
 14. öznurömer

  öznurömer TÜİSAG Üyesi

  az önce bende konuştum 170 ile çalışmanın devam ettiğini ama ellerinde resmi bi yazı olmadıgını sölediler nerden çıkarıosunuz prim gününün isg uzmanlıkla oldugunu siz mi farklı 170 e ulaşıousnuz yoksa ben mi?

   
  NUROL bu yazıya teşekkür etti.
 15. gökhan Timur

  gökhan Timur TÜİSAG Üyesi

  Artık iyice saçmaladılar doğrusu.Baktılar ki sorular ve sorunlar çoğalıyor hepten sapıtmaya başladılar.
  Komik hakkaten komik   
  NUROL bu yazıya teşekkür etti.
 16. Münevver Tezcan

  Münevver Tezcan TÜİSAG Üyesi

  SGK primleri iş güvenliği uzmanı olarak yatmış çok kişi yoktur diye düşünüyorum.Bir yada iki sene önce(bu uzmanlıkla ilgili konular yeni çıktığında ) bende böyle bişi duymuştum ancak daha çok şöyleydi çalıştıkları firmalarda bu işleri yaptıklarına dair delil belge gibiydi mesela risk analizi talimat v.s gibi..ama tabi çok eski bir bilgi..

   
 17. tunca amanvermez

  tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

  benım kendı ıs yerım var ve uzmanım yanı bagkuruyum ne olacak o zaman?

   
 18. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  bugün duyuru yayınlayacaklar bekleyip görelim..

   
 19. Münevver Tezcan

  Münevver Tezcan TÜİSAG Üyesi

  SGK primleri iş güvenliği uzmanı olarak yatmış çok kişi yoktur diye düşünüyorum.Bir yada iki sene önce(bu uzmanlıkla ilgili konular yeni çıktığında ) bende böyle bişi duymuştum ancak daha çok şöyleydi çalıştıkları firmalarda bu işleri yaptıklarına dair delil belge gibiydi mesela risk analizi talimat v.s gibi..ama tabi çok eski bir bilgi..

   
 20. Mustafa Yıldırım

  Mustafa Yıldırım TÜİSAG Üyesi

  170 mevcut yönetmeliklere göre cvap veriyor. 1500 gün c sınıfı uzman olarak primi yatan uzman zaten girer üst sınıfın sınavına. hani 3 yıl c olarak çalışan b ye 4 yıl b olarak çalışan a ya bunu söylemiştir 170 dekiler size.

   
  izmitli ve m.i.nevruz bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica