Soru Polisaj Makinasında Kullanılması Gereken Kişisel Koruyucu Donanımlar Nelerdir?

Konu, 'Kişisel Koruyucu Ekipmanlar' kısmında HANDE GÜL tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. HANDE GÜL

  HANDE GÜL TÜİSAG Üyesi  Merhaba,

  Polisaj makinesinde çalışan birisinin kullanması gereken iş güvenliği koruyucu ekipmanları nelerdir? Bu bölümde çalışan arkadaşlar varsa yardımlarınızı rica ederim.


   
 2. Erdem Öz

  Erdem Öz TÜİSAG Üyesi

  a+b reaksiyona girer c oluşur. a ve b malzemelerinin msds formlarını isteyin. ortam ölçümü yaptırarak hangi tür gazların olduğuna baktırınız. Öle kafanıza göre kişisel koruyucu donanım aldırılmaz. MSDS formlarında hangi tür gazlar açığa çıkardığı bilgisi vardır ve ortam ölçümlerinde maruziyet ölçümlerine bakarak vede varsa havalandırma sistemide varsa bunuda göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız.

  İyi çalışmalar.

   
  HANDE GÜL bu yazıya teşekkür etti.
 3. emrozgr

  emrozgr TÜİSAG Üyesi


  Polisaj makinesinde çalışan birisinin kullanması gereken iş güvenliği koruyucu ekipmanları nelerdir? Bu bölümde çalışan arkadaşlar varsa yardımlarınızı rica ederim.[/quote]


  Hande Hanım,
  Polisaj makinası ile çalışan kişinin bol kıyafetler giymemesi, takı takmaması, saçları uzun ise bağlaması ve sarması önemlidir. Kaymayan ayakkabılar giymeli ve eldiven takmalıdır. Kıymıklı, talaşlı parçalarla çalışırken mutlaka koruyucu gözlük takılmalı hatta maskede kullandırılmalı. Çalışılan malzeme ile aşırı gürültü oluşuyorsa mutlaka kulaklık ya da kulak tıkacı kullandırın. Şebeke voltajı ile aletin üzerindeki bilgilerin uyuşup uyuşmadığını kontrol edin. Üzerinde çalışılacak parçayı sabitlemek için sıkma tertibatı yada mengene kullandırmaya dikkat edin. Makinanın döner diski tamamen durmadan hiçbir işlem yapılmaması için talimat hazırlayın. Makina bakımları temizliği yapılırken fişinin çekili olmasına dikkat edilmeli. Ve temizlik kuru fırçai bez v.s ile yapılmalı. a+b reaksiyona girer c oluşur konusunda benim bir fikrim yok. Kolay gelsin. Saygılarımla.

     

   
  HANDE GÜL bu yazıya teşekkür etti.
 4. ayçe

  ayçe TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica