Plazada Cam Silme İşlemi

Sedathan Yamakoğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Herkese merhaba,

Bina yönetiminin isg uzmanı olarak bu konuda fikirlerinize ihityacım var.

Dışardan hizmet alacağımız için personellerden isg eğitim belgesi, kullanacakları asma ... (adını unuttuğum için belirtemedim) periyodik kontrol ve deney sonuçları, hekim kanaat raporu, kkd zimmet formu ve firmamda olacağı için 2 saatlik bir isg bilgilendirme yapacağım. Bunların dışında ne isteyebilirim ve nelere dikkat etmem gerekiyor. Bu konuda pek bir tecrübem olmadığı için değerli fikirlerinize gerçekten kısa sürede ihtiyacım olacak. yaşam halatı ve çalışma halatı için incelikleri de duymak isterim. Benim şu an aklıma gelmeyen ve sizin bildikleriniz veya aklınıza gelenleri de belirtirseniz çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Kazasız ve sağlıklı günler dilerim.

Uzmanasor

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Yüksekte çalışma yapılacak ve sepetli vinçte kullanılacaksa istediklerim şunlardır.

SGK giriş bildirgeleri
Çalışanların Temel İsg Eğitimi ( firmanın tehlike sınıfına uygun olan saat olmalı)
Çalışanlara ait yüksekte çalışma eğitimi.
KKD zimmet formu
Çalışanların İşyeri Hekimi muayene formu (yüksekte çalışabilir notu düşülmesi önemli)
Vincin uygunsuzlukları giderilmiş halde periyodik kontrol raporu ( son 1 yıl içinde)
Vinci kullanacak personelin sgk girişi ,isg eğitimi, operatörlük eğitimi

ve en önemlisi temizlik işini yapacak firmanın hizmet aldığı iş güvenliği uzmanın imzalamış olduğu çalışma izin formu, bir kaza olursa size bişey olmaz

Ben hiç bir zaman çalışma izin formu olmadan iş yaptırmıyorum bu evraklarada imza atmıyorum tavsiye ederim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.