Personel Disiplin Uyari Cezasi Örneği

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında BURHANETTİN ERENLER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş 1. arkadaşlar; personel işyeri disiplinine uymama ihtar örneği gönderebilirmisiniz


   
 2. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  " Sayın Burhanettiin ERENLER;

  Kurumumuzda uygulanmakta olan Personel Disiplin Yönetmeliğine göre personelin mesai saatleri içerisinde cep telefonundan facebook, tweeter gibi sosyal paylaşım sitelerine girmeleri yasaktır. Tarafınıza konu ile ilgili olarak sözlü uyarılar yapıldığı halde devam ettiğiniz tespit edilmiştir. Konu ile ilgili savunmanızı yazınız" biçiminde savunma istersiniz

   
  Kübra SAYIM bu yazıya teşekkür etti.
 3. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  Daha sonra personelin savunmasını alır ve değerlendirirsiniz. Söyle bir yazıyya da cezasını tebliğ edersiniz;

  " Sayın Burhanettiin ERENLER;

  Kurumumuzda uygulanmakta olan Personel Disiplin Yönetmeliğine göre personelin mesai saatleri içerisinde cep telefonundan facebook, tweeter gibi sosyal paylaşım sitelerine girmeleri yasaktır. Tarafınıza konu ile ilgili olarak sözlü uyarılar yapıldığı halde devam ettiğiniz tespit edilmiştir. Konu ile ilgili savunmanız istenmiştir. Vermiş olduğunuz savunma incelenmiş ve tarafınıza İHTAR cezası verilmes uygun görülmüştür. Çalışma saatlerinizde bu tip hareketlerde bulunmamanızı önemle hatırlatır, gereğini bilgilerinize rica ederiz.

     

   
  Kübra SAYIM bu yazıya teşekkür etti.
 4. cİSG

  cİSG TÜİSAG Üyesi

  Personel Disiplin Yönetmeliği ile ilgili elinizde örnek döküman var mı?

   
  Kübra SAYIM bu yazıya teşekkür etti.
 5. Kübra SAYIM

  Kübra SAYIM TÜİSAG Üyesi

  savunma yazısı ne şekilde yazılır ?

     

   
 6. Kübra SAYIM

  Kübra SAYIM TÜİSAG Üyesi

  işçiler işyeri çatısında şalomayla kesim yaparken yan fabrikanın bahçesindeki kuruyan otlara kıvılcımın sıcramasıyla ates almış arkadaslar hemen söndürmüşler hortumla bu duruma nasıl bir savunma yazılabilir.normalde yan taraftan izin alınıp gözlemcibulunduruyoruz ama yapmamıslar arkadaslar ben şimdi savunma istedim işçilerdenfakat nasıl bişe yazmaları gerekiyor ve bizimde fabrikaya bi savunma yazısı yazmamız gerekiyor.bilgiledirirseni sevinirim..

   
 7. Uzman Özlem

  Uzman Özlem TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba ;

  Savunma yazısını herkes alamıyor diye biliyorum ben. Bizde mesela tüm tutanaklar İnsan Kaynakları Müdüründe toplanıyor, savunma taleplerini o alıyor. Savunma yazısını istemesi için Noter tarafından onaylanan bir görev yazısı gerekliymiş bana bu şekilde bir açıklama yapılmıştı. Açıkçası üstüne de çok düşmedim, çalışanın savunması alınsın da illa benim tarafımdan olmasına gerek yok diye. Ben de önceki tutanaklarımda savunma talebimi belirtiyordum, ama artık nasılsa İ.K Müdürü illa alacağı için savunmanızı yazmanızı gerekmektedir diye özellikle belirtmiyorum.
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. memura uyarı yazısı örneği

  ,
 2. personele ikaz yazısı örneği

  ,
 3. isci savunma yazısı nasıl yazılır forum

Yandex.Metrica