Haber Pazar'da Esnafa Yönelik Hijyen Eğitimi Verildi - Rize

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Pazar'da Esnafa Yönelik Hijyen Eğitimi Verildi

  hijyenn.jpg

  Pazar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce esnafa yönelik hijyen eğitimi verildi.

  Halk Eğitimi Merkezi seminer salonunda, Pazar Sağlık Meslek Lisesi öğretmeni Hikmet Önkal tarafından verilen seminere, ilçedeki esnaf katıldı.

  Önkal, 05 Temmuz 2013 tarihli resmi gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Hijyen Eğitim Yönetmeliğine göre daha önce yapılan portör muayeneleri ve tetkiklerinin bundan sonra yapılmayıp iş yeri sahibi, işletenleri ile çalışanlarının eğitime katılıp belge almalarının sağlanacağını belirterek, "Belge almayıp belirtilen iş kolları üzerinde çalışanlara yasada belirtilen miktarda maddi yaptırım uygulanacaktır" dedi.

  Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Keskin ise eğitimin ilkinin 30-31 Ekim 2013'te kamuda çalışan aşçılar ile okullardaki kantin işletmecileri ve çalışanlarına yönelik düzenlendiğini ifade ederek, "Ekim 2013 tarihinden bu yana Belediye Zabıta Amirliği ile işbirliği halinde hijyen eğitimi kursunun altıncısını açtık ama hala belge almayan iş kolu mensupları olduğunu tahmin ediyoruz. Biz kurum olarak bu konuda gereken duyuruları yapıyoruz. Sayın Kaymakamımız Selçuk Aslan'ın da belirttiği üzere esnafımızın cezai müeyyideye düşmemesi için eğitimlere katılıp belgelerini almaları gerek" diye konuştu.

  Kaynak: AA   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica