Eğitim-Sunum - Patlayıcı Ortamlarda Iş Sağlığı Ve Güvenliği Taiex Çalıştayı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Eğitim-Sunum Patlayıcı Ortamlarda Iş Sağlığı Ve Güvenliği Taiex Çalıştayı

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında ATURAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi  Patlayıcı Ortamlarda İş Sağlığı ve Güvenliği TAIEX Çalıştayı

  Patlayıcı ortamlarda iş sağlığı ve güvenliği ve patlamadan korunma dokümanının hazırlanmasına dair TAIEX çalıştayı 26-27 Mayıs 2014 tarihlerinde İstanbul Pendik bölgesinde gerçekleştirilmiştir. Seminere İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünden Daire Başkanları Sayın Burhanettin KURT ve Ergün CAN katılmışlardır. Açılış konuşmasına Soma da yaşanan elim maden kazasında hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek başlayan İş Güvenliği Daire Başkanı Burhanettin KURT konuşmasında toplumda oluşturulması gereken güvenlik kültürü ve iş sağlığı ve güvenliği farkındalığının önemine vurgu yapmıştır. Sayın KURT konuşmalarında ayrıca patlayıcı ortamlarda iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasına dair Bakanlığımız mevzuat yapısı ve çalışmalarından bahsetmiştir.

  Özellikle Kocaeli’nin Dilovası, Gebze, Körfez bölgeleri ile İstanbul Tuzla, Pendik bölgelerinde yer alan organize sanayi bölgelerinde yer alan petrokimya ve kimya sektörleri başta olmak üzere çeşitli firmaların, meslek odalarının ve kamu kururmlarının katılımının sağlanması amaçlanmıştır.

  Ülkemiz ve AB mevzuatlarının karşılaştırılması, bu ortamların teftişi ile patlamaların gerçekleşmesi durumunda müdahele prosedürlerine dair sunumlar gerçekleştirilmiştir.

  Çalıştayda Avrupa Birliğinin patlaycı ortamlara dair gerçekleştirdiği düzenlemeler, mevzuat ve iyi uygulamaların aktarımı için Romanya, Almanya, Portekiz ve Hollanda’dan uzmanlar ülke deneyimlerini paylaşmışlardır.

  Yaklaşık 130 katılımcının bulunduğu organizasyonda endüstride bu konuda yaşanan sıkıntılara dair sorulara cevaplar aranmış, patlamadan korunma dokümanında bulunması gerekenlerin belirlenmesi amaçlanmıştır.

  Sunumlara ulaşmak için Tıklayınız.


  Not : İnternet Explorer ile indirilebiliyor

  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=haber&id=taiex_calistayi


   
  hafizegönen, AHMETKILIÇ, dilekaltinok ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  upload_2014-6-4_10-58-48.png

  upload_2014-6-4_10-59-48.png

  upload_2014-6-4_11-1-0.png

   
  AHMETKILIÇ ve Bekir38 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica