Patlamadan Korunma Dokümanı

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında Mert Fatih Kesgin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Mert Fatih Kesgin

  Mert Fatih Kesgin TÜİSAG Üyesi  Merhaba arkadaşlar,

  Patlamadan korunma dokümanı ile ilgili bir çok tartışma söz konusu bildiğiniz gibi. Bu hususta eğitim veren bir kurum var mı? Patlamadan korunma dokümanı nasıl ve kim tarafından hazırlanır? Tehlikeli bölge hesapları nasıl yapılır? Bir TSE standardı var bildiğiniz gibi, bu standartta bir çok karışık ampirik formül mevcut. Bunun pratikte uygulanabilirliği nedir? Hazırlama aşamasında bilgi birikimi ve pratik eksikliği sebebi ile sıkıntı yaşadığımızı düşünüyorum.

  Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum. Özellikle bu hususta eğitim verebilecek kurumları da göreve davet ediyorum.


   
 2. hotworkS

  hotworkS Guest

  Merhaba,

  Düşüncem, bu alanda uzmanlık gerektiren bir konudur ve kesinlikle yetkin kişi veya kurumlardan danışmanlık alınmalıdır.
  Fakat malesef aynı sorunu ben de yaşıyorum; birçok İSG uzmanı olduğunu düşünen arkadaş sağdan soldan örnek alarak kendi çapında dökümanı yapıyor ve işverenlere bunun yeterli olacağını söylüyor..Ben bir danışmanlık firmasından teklif aldım çok çok uçuk bir fiyat..Dilerseniz teklifi iletebilirim.

   
 3. Muharrem HORUZ

  Muharrem HORUZ TÜİSAG Üyesi

  Rica etsem faaliyet alanınızı, işletmenin kapladığı yeri ve çalışan sayınızla birlikte bu Patlamadan KorunmaDokümanı için aldığınız teklifi sunabilir misiniz?Ben de İş Gv. Uzm. yaptığım fabrikamda bu dokümanı oluşturmak istiyorum. Ne kadarlık bir teklif sundular acaba?Çok uçuk bir rakamsa eğitimle bu açığı kpatıp kendim hazırlama yoluna gideceğim.

     

   
 4. alper akpunar

  alper akpunar TÜİSAG Üyesi

  Patlamadan korunma dökümanı tam olarak nerelerde hazırlanmalı? Mevcut forumlarda gezinen dökümanlar olmuyomu özel bir dökümanmı gerekli?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica