Patlamadan Korunma Dokumanı Hesaplamaları

nuray serdaroglu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Merhaba

İş Güvenliği uzmanı olaak görev yaptığım bir firmada hegzan kullanılıyor. Patlamadan korunma dokumanı hazırlamam gerekiyor. ZONE bölümlerini belirleyebilmek için kullanılan hesaplama sistemi hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
elinde ts en 60079 olan varsa buradan paylaşabilirmi

neslihanari

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
patlamadan korunma dökümanı hesapları için aklıma takılan bazı değerler var C gibi. Bu konuda bilgi ve dökümana sahip arkadaşlardan yardım istiyorum yada bu konu ile ilgilenen tecrübeli kişilere önerebilirseniz çok sevinirim

...BRK...

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Değerli arkadaşlar bende aynı konudan müzdaribim. Şirketimde n-hekzan kullanılmakta ve patlamadan korunma dokümanı hazırlamam gerekiyor. Bu konuda bana da yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılarımla.

EGE81

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar pamuk ipliği üreten fabrikada uzmanlık yapıyorum. Müfettişler patlamadan korunma dokümanı hazırlanmasını istediler. Toz ölçümü yaptırdım, fakat pamuk tozunun alt patlama limiti ile ilgili bilgiye ulaşamadım. Bu konuda elinde bilgi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
Ayrıca toz ve gürültü ölçümleri hangi aralıklarla tekrarlanacak?

Taner Acar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar pamuk ipliği üreten fabrikada uzmanlık yapıyorum. Müfettişler patlamadan korunma dokümanı hazırlanmasını istediler. Toz ölçümü yaptırdım, fakat pamuk tozunun alt patlama limiti ile ilgili bilgiye ulaşamadım. Bu konuda elinde bilgi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
Mehaba,
Benzer bir işletmede bende hizmet veriyorum.Patlamadan korunma döümanı için pamuk tozunun alt-üst patlama değerlerini bulamıyorum.Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.Ayrıca toz ve gürültü ölçümleri çalışma ortamında bir değişiklik (tadilat, makina ilavesi, v.b.) yoksa veya gözetim roparlarında olumsuz bulgu tespiti yoksa risk analiz güncellemesiyle beş yılda bir olur diye biliyorum.

Taner Acar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Mehaba,
Benzer bir işletmede bende hizmet veriyorum.Patlamadan korunma döümanı için pamuk tozunun alt-üst patlama değerlerini bulamıyorum.Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.Ayrıca toz ve gürültü ölçümleri çalışma ortamında bir değişiklik (tadilat, makina ilavesi, v.b.) yoksa veya gözetim roparlarında olumsuz bulgu tespiti yoksa risk analiz güncellemesiyle beş yılda bir olur diye biliyorum.

Taner Acar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Mehaba,

Öznur Buldu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba,
ben mobilya fabrikasında çalışıyorum kimyasallar olduğu için bende patlamadan korunma dokümanı hazırlayacaktım.Tanıdığım bir emekli iş müfettişi var ona danıştım o bana sen hazırlayamazsın eğitim aldın mı dedi?Patlamadan korunma dokümanını hazırlamak için ayrı bir kursa gitmek gerekli olduğunu söyledi.Çünkü hesaplamalar var bakanlık o hesapları istiyor dedi öyle deyince sonra bende araştırma yaptım öyle uygun fiyatlı bir kursta değil.Eğer müfettiş isteyene kadar hazırlama dedi..

ex ortam

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
örnek bir hesaplama çalışması olan varsa paylaşabilir mi arkadaşlar

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.