Haber Parmaklarını Kıyma Makinesine Kaptırdı

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Hakan ERDOĞAN

  Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi  Ordu'da bir markette çalışan Yeşim Arslan, müşteriden gelen kurban etini kıyma makinesinde çektiği sırada elini makineye kaptırdı

  ORDU (AA) - Ordu'da müşteriden gelen kurban etini kıyma makinesinde çektiği sırada elini makineye kaptıran market çalışanının parmakları koptu.

  Altınordu ilçesi Düz Mahalle'de bir markette çalışan Yeşim Arslan (22), müşterinin getirdiği kurban etini kıyma makinesinde çektiği sırada bir anlık dikkatsizlik sonucu sağ elini kıyma makinesine kaptırdı.

  Bir süre elini kurtarmaya çalışan Arslan, bunda başarılı olamayınca marketteki diğer çalışanlardan yardım istedi. Bunun üzerine kıyma makinesini kapatan çalışanlar, Arslan'ın elini makineden kurtardı.

  Bir otomobille Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Arslan, buradan özel bir hastaneye sevk edildi. Yeşim Arslan'a burada yapılan müdahalede, sağ el parmaklarının tamamının koptuğu anlaşıldı. Arslan, ameliyata alındı.

  - Polis zamanla yarıştı

  Öte yandan, olayın ardından markete gelen polis ekipleri, bir süre kıyma makinesinde inceleme yaptı. Daha sonra kıyma makinesini söken ekipler, makineden çıkardıkları kesik parmakları soğutulmuş bir kutuya koyarak hastaneye yetiştirmeye çalıştı ancak hastaneye götürülen parmakların işlevini yitirdiği belirtildi.

  Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica