Soru : Pano Elektrik İşlerinde Refakatçı Şartı Var Mıdır ?

Sümeyye Yaşar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
380 V'a kadar çalışmalarda bir personeli sorumlu tutup diğer personeli refakatı olarak yanında bulundurma zorunluluğu var mıdır? Yasal şartı nedir. Araştırmalarım sonucu kuvvetli akım tesislerinde geçerli sadece.

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Elektrik ile ilgili mevcut yönetmelikleri okuyordum zaten, iyi oldu benim için yeniden baktım. "Refakatçi" konusunda bir şey bulamadım. Atlamış olabilirim. O yüzden Kuvvetli akım tesislerinde geçerli olduğuna dair kaynak verebilirmisiniz? bilgi açısından.
Ben TEİAŞ'ın İş Sağlığı ve Güvenliği Talimatını da okudum. Orada da "refakatçi" konusundan hiç bahsedilmiyor.
Bu talimatı ekliyorum, özellikle uzmanlık sınavına girecek arkadaşların indirip okumasında fayda var. Resmen yönetmelikler özeti olmuş :)
Ayrıca sorumlu olduğu iş yerlerine dair elektrik ile ilgili talimat vb. hazırlayacak arkadaşların da bu talimatı okumasında fayda olduğunu düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• Teiaş İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği.pdf
    307.4 KB · Görüntüleme: 46
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.