Haber - P T T Çalışanlarına Iş Güvenliği Eğitimi Verildi - Manisa | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber P T T Çalışanlarına Iş Güvenliği Eğitimi Verildi - Manisa

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  PTT Çalışanlarına İş Güvenliği Eğitimi Verildi

  PTT Manisa Başmüdürlüğü hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

  1.jpg

  Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin emirleri doğrultusunda 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik Hükümleri gereğince tüm personele İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verildi.

  İzmir PTT Başmüdürlüğünde görev yapan İş Güvenliği Uzmanı Songül Özbay tarafından Manisa Öğretmenevi Konferans Salonu’nda 2 günlük İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi. PTT Manisa Başmüdürü Şerif Kaçmaz, PTT’nin 26.12.2012 tarihli ve 28509 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliğine göre az tehlikeli olarak sınıflandırıldığını belirterek, “Eğitimin amacı çalışma personelinin iş ve işyerinde karşılaşabileceği riskler karşısında ne yapması gerektiğini öğrenmek ve tedbirlerini alma konusunda bilgi sahibi olmaktır” dedi.

  İş Sağlığı ve Güvenliği eğitiminin diğer eğitimlerden önce alınması gereken bir eğitim olduğunu vurgulayan Kaçmaz, “İşyerlerimizde işyerlerinin devamını sağlamak ve çalışanlarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda hizmet vermelerini sürdürebilir hale getirmek için o bilinci oluşturmak gerekiyor. O bilinci oluşturabilmek için de kanun koyucu bu anlamda işletmelere, kurumlara, kuruyuşlara bunu zorunlu hale getirdi. Türkiye genelinde bu tür eğitimlerimiz Mayıs ayı sonu kadar devam edecek. Çalışma hayatında günün akışı içerisinde mutlaka her birimiz yoğun bir tempoda çalışırken, kişisel sağlığımızı, görev güvenliğini, iş güvenliğini göz ardı edebiliyoruz. Telaşlanıyoruz, koşturuyoruz. Yoğun bir tempo içerisinde çalışıyoruz. Bu temponun içerisinde alacağımız eğitimle iş ortamımızın tehlikeye girmemesini sağlamış oluruz. Bu tür eğitimleri ciddiye almalıyız. Manisa PTT çalışanları olarak eğitimlere ciddi önem veriyoruz. Aldığımız eğitimleri doğru uygulayalım.” diye konuştu. Kaçmaz’ın konuşmasının ardından İzmir PTT Başmüdürlüğünde görev yapan İş Sağlığı Uzmanı Songül Özbay, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda 2 gün boyunca personele eğitim verdi.

  Kaynak: http://www.ajansmanisa.com/344616-haber-ptt-calisanlarina-is-guvenligi-egitimi-verildi


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica