Özlük Dosyalarinin Yenilenmesi

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında şuleakkoç tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. şuleakkoç

  şuleakkoç TÜİSAG Üyesi  Merhaba arkadaşlar, 3-4 yıl önce düzenlenen işçi özlük dosyalarını yenilemek istiyorum, çalışanların güncel belgelerini aldım ama imza atılması gereken yerlere(belirli iş söz., iş talep formu vb.) imza attıracağım tarihimi yazdıracağım yoksa ilk işe alımdaki tarihimi? Bir de;bazı işyerleri işe girişte ibranameye imza attırıyorlar bu ne kadar doğru sizlerin fikrini almak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.


   
 2. mühendis85

  mühendis85 TÜİSAG Üyesi

  Şule Hanım sizin firmanızda İK. Sorumlusu yok mu? Bu işleri bence o yapmalı, sizin de kendi işinizi yapmanız için daha çok zamanınız olur.

   
 3. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  Mahkemeler girişteki ibranamelere itibar etmiyorlar. Sonuçta girişteki ibranamenizde ne yazacak? Sonuçta bilgisayar çıktısı olarak bir kağıt gözükecek. Oysa ibranemede kişinin el yazısı ile alınması önemlidir. Mahkemeler buna önemveriyor ve tüm hakların alındığını (ihbar kıdem ücreti, izin ücreti, mesai gibi konuların da özellikle belirtilmesi gerekir.

  İşe giriş tarihleri yazılmalıdır, ancak iş sözleşmesi önemli bir konudur. O zamanki iş sözleşmesi ile yeni imzalattığınız farklı ise ve çalışanın elinde eski sözleşmenin de kopyası varsa, bu durumda çalışma koşullarında değişiklik olarak değerlendirip ve cidden de öyle bir değişiklik varsa sözleşmesini fesheder, bir de sizden tazminat alır.

  Saygılarımla

     

   
  şuleakkoç bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica