Özel sektörde çalışırken ek olarak İSG uzmanlığı yapabilir miyim?

oasi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar mühendis olarak kurumsal bir şirkette çalışırken, İSG uzmanlığı yapabilir miyim farklı firmalara?

Tabiki bahsettğim tam zamanlı uzmanlık değil.Haftasonlarını değerlendirme amaçlı.

Ayrıca diyelimki yapabiliyorum.Örnek veriyorum ben Arçelik'te çalışıyorum. Arçelik benim kendi işim dışında, iş güvenliği uzmanlığı yaptığımı anlayabilir mi?

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
sayın oasi,uzmanlık yaparsınız ancak anlaşılır..çünkü kaç gün uzmanlık yapacaksanız o kadar sigorta primi yatacak sizin adınıza..bu nedenle anlaşılır yani...sözleşme yapmadan danışmanlık olacaksa ayrı tabiiki...

oasi

Üye
TÜİSAG Üyesi
sayın oasi,uzmanlık yaparsınız ancak anlaşılır..çünkü kaç gün uzmanlık yapacaksanız o kadar sigorta primi yatacak sizin adınıza..bu nedenle anlaşılır yani...sözleşme yapmadan danışmanlık olacaksa ayrı tabiiki...

ve bu durumda sorun olur değilmi? Zannetmiyorum ki firmalar ek işe izin versin.

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
sorun olabilir evet...kabul etmeyebilirler..

oasi

Üye
TÜİSAG Üyesi
sözleşme yapmasam bu seferde firma,iş güvenliği uzmanı bulundurmamaktan ceza alır

serkancaner

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bana göre yapılabilir.Özel sektörde çalışıyorsunuz.Sözleşmenizi ona göre yapın.Sigortanız tam yatsın30 gün farketmez.Diğer iş güvenliği uzmanı olacak yerlede sözleşmeniz part time olsun.oradan da 30 gün yatsın.Farketmez.olabilir.işvereninde görüşünü (yazılı)alabilirsiniz.bu size kalmış.

Ama konu bu olmaması gerek.diğer işyerinde kağıt üzerinde mi kalacak.veya işsiz arkadaşlar var.iki iş yapmak ne kadar doğru.bunlarıda irdelemek lazım.

HüseyinK

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ağrımayan başınızı neden ağrıtmaya kalkıyorsunuz ki?

İşinizden memnun değilseniz de tamamen değiştirin derim..

İş güvenliği ek olarak yapılacak bir iş asla ama asla değildir..

ihsancan bicer

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
bende serkan beye katılıyorm , geçn emekli bi makina müh doğalgaz işi yapıcakmş , emkli olduğndan yapmamısnı söledm , gerçkten bu işi hakkıyla yapacaklar bu sektöre girsn , bizde elimzden geldiğince bu msjları verelim , amaç tabiki para kaznmak ama öncelik iş kazası olmaması ve insan hayatdr bence ...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.