Haber Özel Idarecilere Iş Güvenliği Eğitimi - Bolu

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Özel İdarecilere İş Güvenliği Eğitimi

  1.jpg

  Bolu İl Özel İdaresi, çalışanları için ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Temel eğitimi’ gerçekleştirdi.


  Bolu İl Özel İdaresi toplantı Salonunda İş Güvenliği Uzmanı eğitmenliğinde çalışanlarının geniş katılımı ile İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi yapıldı.

  Eğitimde 6331 sayılı yasa gereği işyerlerinde personel çalıştıran işletmelerde İş Güvenliği konularında eğitim verilmesi ve bunun belgelendirilmesinin yasal zorunluluk olduğunu belirten yetkililer, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirilmesi, onların karşı karşıya bulundukları tehlike ve risklerin belirlenmesi ayrıca alınması gerekli tedbirler konusunda iş sağlığı ve güvenliği eğitim programlarına çalışanların katılım sağlanması son derece önemli ve yasal zorunluluk olduğunu vurguladı.

  Türkiye Avrupa’da birinci sırada

  Dünyada her 3 dakikada bir iş kazasının gerçekleştiğini kaydeden Aydın, her 90 dakikada da bir kişinin iş kazasından sakat kaldığını ve her 4 saatte de bir kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti. Türkiye’nin ölümlü iş kazalarında Avrupa’da birinci dünyada ise 3. sıralarda yer aldığının altını çizen uzmanlar, sıkı denetimler ve yasalarla işyerlerinde eskiye oranla kazaların azaltılmasının hedeflendiğine dikkat çekti.


  Kaynak: http://www.bolugundem.com/habergoster.php?id=71505


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica