Özel Eğitim Kurumu Risk Analizi

Konu, 'Risk Tanımı ve Risk Değerlendirmesi' kısmında Tülin Atik tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Tülin Atik

  Tülin Atik TÜİSAG Üyesi  Merhabalar, Bina Yangın tesisatı uygunluk belgesi olan bir eğitim kurumunun risk analizi tespitlerini yaparken havalandırma tesasatı olarak adlandırılan temizsu-pis su geçiş boşluğundan duman dedektörlerinin kablolarının geçirildiğini tespit ettim. Kabloların bu boşluktan geçirilmesi ile ilgili görüşlerinizi paylaşırmısınız.


   

  Ekli Dosyalar:

 2. Ersin

  Ersin TÜİSAG Üyesi

  kabloların izolesi de eksik ,eklemeler bantla yapılmış.elektrik kabloları ve tesisatının buradan geçmesi yanlış sıvı, kimyasal,yağ gibi maddelerin etkilerinden korunması gerekir

   
 3. osmanmermer

  osmanmermer TÜİSAG Üyesi


  merhaba bende yeni iş güvenliği uzmanı oldum. biraz acemilik var tabi doğal olarak. bir özel okulla anlaşma imzalamak üzereyim. özel okullarda risk analizi için yardımcı olabilirmisiniz.

     

   
 4. serdarpala

  serdarpala TÜİSAG Üyesi

  kablo zaten alelade çekilmiş. izolasyon, uçlar kapalı plastik kutu içine klemenslenerek alınabilir. ayrıca o ralarda bir yerlere kablo zipi ile sabitlemek gerekir. birde ne kablossu nerenin nesine gidiyor? ise o bilgi de kapağa ve içeri yazılmalı. tabi herşey kuru kalacak şekilde tasarlanmalı ve uygulanmalı.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica