Soru Otobüs, Dolmuş Taksilerde Risk Analizi Yaptırmak Zorunlu Mu?

Konu, 'Ulaştırma Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında ferhat dudu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. mehmet42

  mehmet42 TÜİSAG Üyesi  tüm araçlar muhtemelen tek işyeri dosyasında işlem görüyordur. bu şekilde ise bir işyeri sayılarak tek bir işlem yapılrı. yok eğer birden fazla işyeri dosyası varsa her işyeri için ayrı ayrı işlem yapmak gerekir.


   
 2. gulnur1903

  gulnur1903 TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar bende şuanda servis araçlarının risk analizine başlıyorum yazdıklarınızdan az çok fikir sahibi oldum ama yine de kafamda tam olarak canlandıramadım... yapmış olan bi arkadaş paylaşabilirse bizde fikir sahibi oluruz... şimdiden çok teşekkürler.
  arkadaşlar bende şuanda servis araçlarının risk analizine başlıyorum yazdıklarınızdan az çok fikir sahibi oldum ama yine de kafamda tam olarak canlandıramadım... yapmış olan bi arkadaş paylaşabilirse bizde fikir sahibi oluruz... şimdiden çok teşekkürler.

   
 3. ahmetprsn

  ahmetprsn TÜİSAG Üyesi

  arkadaslar bir sitede gördüm şimdi bir söförler oda baskanı diyorki risk analizi yaptırmak için kimseye para vermeyiniz odamız bu hizmeti ücretsiz yapıyor yani bu ne anlama geliyor uzman yapması zorunlu değilmi risk degerlendirme raporunu aep planını

     

   
 4. mehmet42

  mehmet42 TÜİSAG Üyesi

  risk değerlendirmesini uzman yapmak zorunda değil
  oda üyelerine hizmet verme adına muhtemelen bi uzmanla anlaşmıştır veya osg ile anlaşmıştır. bu şekilde üyelerinin risk analizini yaptıracaktır.

   
 5. hseuca

  hseuca TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar yönetmelikleri okuyun lütfen , risk analizi yapılır veya yaptırılır diyor. Açık ve net bir ifade olduğunu düşünüyorum.

     

   
 6. ogzhn_307

  ogzhn_307 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar ben bi kaç tane servis,otobüs firmasına yaptım risk analizi ama şu anda şirketlerin kendileri yapabilir risk analizi ama benim yaptıklarımın muhasebecisi biz beceremeyiz bir uzmana yaptıralım demiş o sayede yaptık.Malum şirketler bizden çok muhasebecilerine güveniyor.:) onlar ne diyorsa onu yapıyor:)

   
 7. ggzzdd

  ggzzdd TÜİSAG Üyesi

  oğuz bey servis, dolmuşa yaparken nelere baktınız acaba.yardımcı olabilir misiniz ya da elinizde varsa paylaşabilirmisiniz rica etsem
   
 8. ogzhn_307

  ogzhn_307 TÜİSAG Üyesi

  soförlerin psikoteknik değerlendirmesi var mı , karayolları ile ilgili ağır cezaları var mı , soğuk hava,buzlanma gibi durumlarla ilgili yeterli bilgileri var mı , araç donanımları tam mı , ilkyardım çantaları tam mı , acil durum için çekme halatı, üçgen reflektörü varmı , yangın söndürme tüpü var mı (periyodik kontrol ediliyor mu ), araç içi termal konfor şatları yeterli mi, araç geri vites ikaz lambası çalışyıor mu , araçın yolcu taşıma belgesi varmı , araç muayene belgesi var mı , araça seyahata çıkmadan önce bakım yapılıyor mu, motor,elektrik,yürüyen aksamlarında sorun var mı (periyodik bakımları yapılıyor mu ) genelde bunlara dikkat ettim ben yaparken.   
 9. ggzzdd

  ggzzdd TÜİSAG Üyesi

  çok teşekkürler oğuz bey.yalnız bir sorum daha olacak burada gördüm yine sanırım bazı kişiler dikkat etmişde; gittiği güzergah üzerindeki yolların durumuna da baktınız mı?

     

   
 10. ogzhn_307

  ogzhn_307 TÜİSAG Üyesi

  evet dikkat ettim.. gittiği güzergah üzerindeki yolların durumunu da değerlendirmeye aldım...   
 11. uzman89

  uzman89 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar yolcu otobüslerinde olması gerekenleri ifade eden bir çeklist veya risk analizi örneği elinde olan var mıdır? Teşekkürler   
 12. BUKET KANİ

  BUKET KANİ TÜİSAG Üyesi

  elinde bu konuyla ilgili hazırlanmıs bır rısk analız ornegı var mı? ve soförlere hangı konularda egıtımler verılmelıdır?

   
 13. muratdurmus

  muratdurmus TÜİSAG Üyesi

  Konuda önceki mesajlara bakarsanız bilgiler mevcut. Bu konuların üzerine eklenti isteyebilirsiniz.
   
 14. Aksoykz

  Aksoykz TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar. Eğer elinizde örnek varsa rica edebilir miyim ???

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica