Oto-elektrik Risk Analizi

F.AKIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar.
Sanayide oto elektrik üzerine faaliyet gösteren bir işletmede risk analizine başladım. nelere dikkat etmeliyim yardımınızı bekliyorum. ayrıca akü şarj makinesi için nelere dikkat edilmeli. bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz

F.AKIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
akü şarj makinesi haklkında bilgisi olan arkadaş yokmu

roncevarlik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Akü şarj cihazını aküye takarken yapılan en büyük hatalardan biri + ve - ucu ters bağlamaktır. Kablolara + için kırmızı , - için mavi renkli kablo yada uçların bir bölmü boyana bilir. ayrıca elekrikçilerin kullandığı daralan makaron denilen malzemeden bu renklerde taktırılabilir.
Ters bağlanırsa ne olur? Akü ve cihaz kısa devre olma ihtimali olur. Eğer şarj cihazında ters bağlanıya karşı koruma yoksa. Aşırı akımdan dolayı kablolar yanabilir. Yangın çıkabilir.
Çok kullanımdan dolayı kablolar yıpranır. İzalasyonları bozulur. Kısa devre ihtimali ortaya çıkar. Belirli periyotlarla kablolar kontrol edilmelidir.
Çalışan arkadaşlar yolda kalmış arabalara takviye için yedek akü götürürler. Bununla ilgili çalışma yapılabilir. Akü asidinin vücuda teması. Göze kaçması.
Şu anlık aklıma gelen bunlar. Daha detaylandırmak için o işle uğraşan arkadaşlarla konuşup iş süreçlerini onların ağzından dinlemek lazım.

cmk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar sanayide oto elektrik için risk analizine başladım acaba arkadaşlarımızdan birisi bana yardımcı olabilirmi?

roncevarlik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Yukarıda yazdığım noktalara dikkat et.
Yaptığın bir taslak varsa buradan paylaş.
Onun üzerinden yorum veya ekleme yapalım.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.