Haber Oto Boyacıların Işyerlerinde Iş Güvenliği Ve Standartlarına Uymaları Gerektiği Uyarısı - Kıbrıs

Konu, 'Dünyadan İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Oto Boyacıların İşyerlerinde İş Güvenliği ve Standartlarına Uymaları Gerektiği Uyarısı

  Kıbrıs Türk Oto Kaporta ve Oto Boyacıları Birliği, Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde, Oto House’ta çıkan yangında büyük maddi hasarın meydana geldiğine dikkati çekerek, oto kaporta ve oto boyacıların işyerlerinde iş güvenliği ve standartlarına uymaları gerektiği uyarısında bulundu.

  1.jpg

  Oto Kaporta ve Oto Boyacılar Birliği Başkanı Ali Gürsoy, işyeri güvenliği ve standartlarını düzenleyen yasaların bir an önce hayata geçmesi gerektiğini, işyeri güvenliğini sağlamayan, işyeri kalite ve standartlarında hizmet vermeyen işletmelerin tüketiciyi de mağdur ettiğini vurguladı.

  Gürsoy, özellikle sanayi bölgelerinde üretim yapan, hizmet veren işletmelerin bu standartlara uymadığı takdirde kendi işletmelerine, ayrıca yakınlarında bulunan diğer işletmelere, dolayısıyla sanayi bölgelerine de zarar verdiklerini belirtti.

  Ali Gürsoy, işletme izni verilirken imara aykırı olan işletmelere izin verilmemesi, bu konuda özellikle sanayi bölgelerine bir çekidüzen verilerek, işletmelerin imara uygun hale getirilmesi gerektiğini kaydetti.

  Kaynak: http://www.kibrispostasi.com/index.php/cat/35/news/132636/PageName/KIBRIS_HABERLERI


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica