Oteller Ve Osgb Anlaşmalari

Konu, 'Yasalar, Tüzükler, Yönetmelikler Hakkında' kısmında matiatus tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. matiatus

  matiatus TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar Oteller Sezon gereği 5-6 ay çalışıyor 50 kişinin üzerinde çalışanı olmasına rağmen sezon kapandığı zaman işçi sayısı 10 veya 10 nun altına düşüyor bu adamların anlaşma süresini neye göre yapacağız? 6 aylık bi anlaşma yapıp diğer 6 ay iş güvenliği hizmeti vermeyecekmiyiz?

  1)eğer 6 aylık sözleşme yaptıysak diğer otelin kapalı olduğu zaman içinde yangın çıksa bir işçi ölümü olsa sorumlumuyum?
  2)Böyle bi saçmalık olurmu?


   
 2. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi


  Matiatus çok saçma bi durum yok ortada bence, çalışan sayısına göre bildirim yapılacak ki bunun da yönetmeliklerde kişi başına kaç dakika olduğu belirtilmiş. Anlaşmayı yaparkan çalışan kişi başına olarak yapın böylece ona göre hizmet verirsiniz ve ona göre fatura kesersiniz, otelin kapalı olduğu dönemde de bir işçi ölümü olsa anlaşmanız devam ettiği için de sorumlu olursunuz, hizmete devam ettiğiniz için veya belli bir süre sonra anlaşmayı iptal edersiniz bunu da sözleşme şartına eklersiniz örneğin 40 kişinin altına düştüğünde sözleşme tek taraflı geçersiz sayılmaktadır diye.

   
  Ahmet B. DÖNMEZ bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica