Haber Osmangazi'de Iş Güvenliği Ve Çevre Yönetimi Eğitimi - Bursa

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Osmangazi'de İş Güvenliği ve Çevre Yönetimi Eğitimi


  1.jpg

  ‘Her işin başı kalite’ ilkesi ile hareket eden ve sahip olduğu OHSAS 18001 ve TS EN ISO 14001 belgeleri ile iş güvenliği ve çevre yönetimi konularında öncü rolünü sürdüren Osmangazi Belediyesi, hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

  Osmangazi Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediye personeline “TSE En ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve TS OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi” eğitimi verildi.

  Meclis salonunda İş Güvenliği Uzmanı Ömer Kahraman tarafından 1 hafta boyunca 5 grup halinde verilen eğitimlerde, personele ilk olarak TSE En ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’nin uygulanması anlatıldı.

  Çevre temizliği ve sağlığı konusunda Türkiye’nin önde gelen belediyeleri arasında yer alan Osmangazi Belediyesi’nin uygulamalarının anlatıldığı seminerde, belediye personeline, çevreye en çok hangi maddelerin zarar verdiği ve çevrenin korunması konusunda nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgiler verildi.

  Eğitimlerin ikinci bölümünde ise, işyerlerinde ortaya çıkabilecek hastalıklara karşı alınacak tedbirler ve bulundurulması gerekli araçlar ele alındı.

  Hizmet içi eğitimlerin günümüzde vazgeçilmez bir zaruret olarak karşımıza çıktığını ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Her geçen gün değişen, gelişen olayları takip etmek ve ayak uydurabilmek için ilgili konularda yönetici ve personellerin bilgi, beceri ve olaylar karşısındaki tutumlarını geliştirmek gerekiyor. Bu tür eğitim çalışmalarını eksiklerimizi giderebilmek için bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Halkımızın memnuniyeti bizim için önemlidir. Vatandaşlarımız bizleri sahiplenirken, biz belediye çalışanları olarak halkımıza çok daha kaliteli ve güvenli hizmeti sunmalıyız. Artık bütün belediyeler vatandaş memnuniyetini ön plana çıkarıyor, sistemlerini ve her türlü çalışmayı vatandaşa göre ayarlıyor. Bu konuda Türkiye’de belediyelerde çok ciddi çalışmalar var. Bizim bu konuda çok önde ve öncü olmamız gerekiyor. Kaliteli hizmet için, hizmet içi eğitim son derece önemli” dedi.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica