Hukuki - Osgblerin Olan Kazalarda Sorumluluğu | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Hukuki Osgblerin Olan Kazalarda Sorumluluğu

Konu, 'Sorular & Tartışmalar' kısmında sanem özgöncü tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. sanem özgöncü

  sanem özgöncü TÜİSAG Üyesi  Merhaba bir osgbde çalışıyorum. 2 adet uzuv kayıplı kazan oldu ve bunların dava süreci başladı. Çalıştığım OSGB dava sürecinde avukat ücreti ve eğer bir kusur çıkarsa bunun maddi sonuçlarını kendim karşılamak zorunda olduğumu söylüyor. Bu konu ne kadar doğru. Osgblerin için para kazandırırken iyisiniz ama bir kaza olursa yalnız başınasınız. İş güvenliği işi zaten riskli bir iş. Bu durumda hem işveren hemde çalıştığınız OSGB sorumluluğu size atıyor. Firma ile sözleşmeleri osgblerin yapıyor ama suçlu siz oluyorsunuz. Sonuçta da iyi iş yaparsanız reklam yapıp iş alıyor ama bir kaza anında sizi yalnız bırakıyor. Bu konu ile ilgili haklarımız nedir.?


   
  forumacc bu yazıya teşekkür etti.
 2. mural

  mural TÜİSAG Üyesi

  Yapmayın bu işi canınız çok yanar az olsun dertsiz olsun gidin başka işe... zavallı olmayın

   
  sanem özgöncü bu yazıya teşekkür etti.
 3. okhan

  okhan TÜİSAG Üyesi

  Hakkımız yok.

     

   
  sanem özgöncü bu yazıya teşekkür etti.
 4. Genco

  Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Maalesef 6331'in 8. maddesi uyarınca bu tür durumlarda işverenlere karşı sorumluyuz. Bazı firmalar böyle durumlarda çalışanının yanında olurken büyük bir çoğunluğu ise yalnız bırakmaktadır.
  Benim de yaşadığım korkulardan birisidir bu, o yüzden sigorta yaptırmayı düşünüyorum ama sigorta ücretleri de yüksek rakamlar.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica