Osgblerde Ücretler Düşük Firmalarda Tam Gün Çalışan Uzman Ücretleri Ortalama Ne Kadar?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında alkınasutay tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. alkınasutay

  alkınasutay TÜİSAG Üyesi  C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının çalışmaları karşılığı aldıkları ücretler OSGB lerde söylenilen düşük rakamlar peki kurumsallaşmış firmalarda veya tam zamanlı olarak bir yerde çalışan uzman ücretleri ortalama ne kadar OSGB ler düşük ücret veriyor ancak firmalarda durum nedir


   
 2. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi   
 3. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  OSGB de çalışılmaz, nerden çıktı bunlar arkadaşlar .kendinize güvenin ve tek çalışın bireysel.size veriyorlar 1.5 kendileri alıyor 10 milyar ne ala dünya. gidin kendiniz anlaşın patronlarla.zaten bakanlık bu fırsatçı osgblere iyi gözle bakmıyor bel bağlamayın hiç bir özelliği olmayan bu OSGB lere .kendinizi sömürtmeyin.niçin 6- 7 milyar kazanacakken 2 milyara çalışalım.sabredin arkadaşlar güzel günler yakın.

     

   
  MetinS, FİLİZ FİYCİ ve mutozor bu yazıya teşekkür etti.
 4. kdmr

  kdmr TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar devamlı olarak ortaya çıkan bu fiyat araştırması bence doğru değil inanın işinizi sağlam yaptığınız zaman fiyat kendiliğinden otomatik olarak artığını göreceksiniz hepimizin amacı iyi kazanç ama ben bunun kolay yoldan olacağına inanmıyorum çalışmalarımızda kaliteyi ne kadar artırırsak çevremizi ne kadar genişletirsek ücrette ona bağlı olarak değişecektir. Fiyattan daha önemli olan şu anda bu mesleği icra eden arkadaşlarımızın firmalarda veya OSGB lerde yaşadığı sorunlara çözüm olabilmektir. (not: OSGB sahibi falan değilim bu aralar hit olmuş yorumları firma sahipleri yapıyor diye ona istinaden.)

   
  FİLİZ FİYCİ bu yazıya teşekkür etti.
 5. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  üzerinizdeki sorumluluk çok fazla tazminat davaları ile karşılaşırsanız o osgbler sizin yanınızda yer alacakmı. hukuki olarak tüm sorumluluk sizde.osgbler neyapıyor 1.5, 2 000 maaşa size 4- 5 fabrikanın sorumluluğunu veriyor. başınız belaya girer söyleyeyim.

     

   
  MetinS bu yazıya teşekkür etti.
 6. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  iş güvenliği uzmanlarını taşeronlaştıran bu sisteme hayır.osgblere hayır.bir anda kendinizi ceza evinde bulabilir siniz.

   
  MetinS ve FİLİZ FİYCİ bu yazıya teşekkür etti.
 7. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  osgbler iş güvenliği hizmetini bir fabrikaya 1.500 ytlye falan yapıyor haftada bir gün falan gönderiyor tecrübesiz uzmanını, siz neden almayasınız aynı parayı hafta da birgün giderek 1500 ytl'ye.osgbler ise bütün ay çalıştırıp 1.5, 2000 maaş veriyor.fark ortada.
   
  MetinS bu yazıya teşekkür etti.
 8. nurullah ar

  nurullah ar TÜİSAG Üyesi

  sayın isg uzmanları yada adayları tamam madiyat önemli ama kurtaracağımız ayşe teyze ahmet abi salih ustaları düşünün ...........   
 9. mert aslan

  mert aslan Guest

  bakanlığın OSGB lere iyi bakmadığı kanısına nerden varıyorsunuz? Yanlış düşünüyosunuz şuanda OSGB sayısı 320 lere ulaştı binlerce kişi buralarda istihdam ediliyor bi yerde çalışmak zorunda değilsiniz ama OSGB leri de kötüleme hakkınız bulunmuyor.sanki OSGB ler kaçak iş yapıyor seninde OSGB olsa sende o şekilde politika izlersin.Vergisi ödeniyor giderleri var az değil bir OSGB nin aylık gideri 2o bin tl bunu karsılayabilmesi için tabi kar marjinalide koyması gerekir.tam zamanlı bir fabrikada 2500 tl veriyorlar OSGB de 2000 tl gibi bir rakam veriyor çok mu fark var ? kimse kimseye zorla iş yaptırmıyor üslübunuza dikkat edin yanlış yönlendirmeyelim insanları OSGB ler canavar değil!!!

     

   
  Onur ATALAY ve Serhat Ay bu yazıya teşekkür etti.
 10. esmabaykan

  esmabaykan TÜİSAG Üyesi

  Kendinizi ezdirmeyin arkadaşlar.   
  volkankim bu yazıya teşekkür etti.
 11. yusufhayriye

  yusufhayriye TÜİSAG Üyesi

  OSGB`ler bu işin tekeli arkadaşlar kim ne derse desin. Çünkü firmalara tüm hizmetleri sundukları için daha ucuza fiyat verebiliyorlar bu da firaların işine geliyor. Bir de uzmana sigorta yapmakla uğraşmıyorlar. Ayrıca firmalar işi OSGB `lere verince yüklerinin ve sorumluluklarının azaldığı kanatindeler onun için bireysel çalışmak güçleşiyor.   
  baransely ve nigarcinar bu yazıya teşekkür etti.
 12. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi   
 13. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  tekel olmak kolay değil 2 masa sandalye ile 30000 tl sermaye ile tekel olunmuyor.kimsenin sizin sırtınızdan para kazanmaya hakkı yok.neyse bu işler oturur.ben 2000'ne beş fabrikanın sorumluluğunu almam.2000 tl için cezaevine girecek olan benim, OSGB sahipleri değil.
   
  MetinS bu yazıya teşekkür etti.
 14. mert aslan

  mert aslan Guest

  keşke iş güvenliği uzmanlarıda o maaşları almak için sarf etse ben OSGB olarak 300 kişiye 4000 tl gibi teklif verirken serbest çalışan bir arkadaş gidiyor 500 tl veriyor sonra diyorsunuz ki osgbler düşük ücret veriyor tabi verirler önce kendimize çeki düzen verecez sonra OSGB leri eleştireceğiz.siz hangi c sınıfı arkadasın 4000 ve daha fazla maas aldığını gördünüz türkiyenin en büyük kurumsal firmalarında çalışmama ragmen bu ücretler dönmüyor.bizde isteriz çalışmayı ama piyasada bu maalesef..hekimlerin bu kadar yüksek almalarının en büyük sebebi,normal şartlarda bir aile hekimi 6000 tl maas alıyor bu işe giripde o parayı istemeside normal.bizde öyle değil ama müh.fakülteleri,fizik,kimya mezunları iş güvenliği uzmanı olabiliyor ve sayıları her sene katlanarak artıyor haliyle piyasada düşüyor ister istemez hekimde öle değil ama herkes işyeri hekimi olabiliyor mu?

   
  kerim öztoy ve kdmr bu yazıya teşekkür etti.
 15. ü.okur

  ü.okur TÜİSAG Üyesi

  tamamen örgütlenme ve gerçekçi düşünüp kendii ağır satmala alakalı bir durum ... OSGB lere gidincede fiyat yüksek istenirse piyasada yükselecektir. bu dönemde bunun için iyi bir fırsat. malum yeni yasayla birlikte isg uzmanlarına olan ihtiyac artacak ve yeterli sayıya ulaşılana dek geçici bir süre c sınıfındakiler b sınıfı alanlarda da calışma imkanına sahip olacak bu durumda c sınıfındakilerde b sınıfıtmış gibi ücret istemeye başlamalı bence :) 2.000 liraya hayatınızda diken üstünde yaşamayı göze almak cok zor ... tabi türkiye şartlarında işsizlik nedeniyle aman boşta kalmayayım iş iştir die çalışma zihniyetimizi nasıl değiştiririz bilemiyorum ama sanırım artık isg uzmanlarının ayrıcalıklı lduğunun maddi anlamda da farkedilmesinin zamanı gelmiştir...   
  gokcar bu yazıya teşekkür etti.
 16. ü.okur

  ü.okur TÜİSAG Üyesi

  kesinlikle size katılıyorum 'gokcar' fakat mühendis arkadaşlar ve özellikle mühendislik odaları böyle düşünmüyor.isg uzmanlarının sadece mühendislerden olması gerektiğini düşünenler var. ziraat yada çavre mühendisinin elektrik makina vs gibi konulardaki bilgisi yeterli oluyor da fizikçilerin yada kimyacıların ki yeterli olmuyor sanki nasıl bir mantık çözemedim..
  isg uzmanlığınında kendi içinde dallara ayrılmaya ihtiyacı var ....

   
  teknikadam ve gokcar bu yazıya teşekkür etti.
 17. mert aslan

  mert aslan Guest

  ben 3500 tl alıyordum idari bölümdekilerde yaklasık bu fiyatı alıyorlardı.en yüksek maas işe 5000 tl onlarda üst kademedekiler idiler. bu kadar havada uçmayın bir memur 1500 lira alıyor onlara yazık değil mi? beni yanlış anlamayın a sınıflarının ne kadar ücret aldıklarını biliyoruz neden bu kadar yüksek maasla çalışıyorlar bi sorun kendinize

   
 18. c.g

  c.g TÜİSAG Üyesi

  İş güvenliği kültürünün çok az olduğu ülkemizde İsg uzmanı olarak çalışmak yürek ister kıymetimizi bilelim.

   
  esmabaykan, MetinS ve gokcar bu yazıya teşekkür etti.
 19. gokcar

  gokcar TÜİSAG Üyesi

  Bu muhendis muhabbeti dahada devam edersr o arkadaslarla davalik olacagiz zaten.gecen hafta ist.teki 6331tanitim toplantisindaydim tam arkamdada sansa istteki butun iskur mudurleri oturuyordu bende bu is ilani veren sitelerde muh. Mezunu is guvenligi uzmani araniyor konusunu sordum onlarda haberdar olduklarini vede bu isin devletin izin verdigi herkesin yapabilecegini oyle bir ayrima girilmesinin tamamen is verenin iki isi bir arada yaptirmak istediginden dolayi boyle bir arayis icine girdiklerini soyledi.burada bizlere dusen birlik olup yok sen fizikcisin bu is muh. Isidir mantigini birakip bizleri somurmelerine izin vetmeden meslegin hak ettigi maasla hakkini vererek calismak olmalidir diye dusunuyorum.

   
  ü.okur bu yazıya teşekkür etti.
 20. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  Mevcut C sınıflarının sayısı temmuz 2014 e kadar 25-30 binleri bulması hatta geçmesi kaçınılmaz. ortalama 30 iş yerine bakabilecekken bu arkadaşlar sayılarının yetersiz olması düşüncesi çok gerçekçi değil. Bu işin piyasasını A ve B sınıfları belirler C sınıflarının fiyatlarının aşağılara düşmesi ise arz-talebe göre yüksek olasılıkta.
  Ayrıca OSGB lere bu kadar atıp tutmakta mantıksız OSGB de kimsenin çalışma zorunluluğu yok ama bu işi bireysel yapmanında pek kolay olduğunu düşünmüyorum.
  Şu mevzuda yanlış bir düşünce şu kadar alıyor bana şu kadar veriyor.Madem öyle o işi sen al. En büyük hatalardan birisi bu şu kadar kazanıyor şu kadar veriyor siz heralde hiç özelde çalışmadınız. Patronun ne kazandığıyla ilgilenmeyin kafayı yersiniz.

   
  isgbüşra bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica