Osgb'ler Iş Güvenliği Uzmanlarının Maaşlarını Düşürmeyin !

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında karahell tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi  umarım A sınıfı için demiyorsunuzdur...:)


   
 2. KGB

  KGB TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba. Endüstri Mühendisi ve Makine Teknisyeniyim. 49 yaşındayım. Habaş Demir Çelik de 8 yıl çalıştım. Çalıştığım 8 yıl içinde her yıl ortalama bir kişi feci şekilde iş kazasında öldü. Ama o yıllarda kimsenin hapse girdiğini hatırlamıyorum. Vestel City Manisa da çalıştım. Son olarak bir Alman firmasının Ege Bölge Satış Sorumlusu olarak çalıştım ve emekli oldum. Ege Bölgesindeki tüm büyük ve orta ölçekli firmaları defalarca ziyaret ettim. Abim yaklaşık 30 yıldır Aliağa TÜPRAŞ da çalışıyor.
  İş Güvenliği Yasası yeni çıkmış olabilir ama sanmayın ki bu çalışmalar yeni başlıyor ülkemizde. Bu çalışmaları 20 yıldır, 15 yıldır uygulayan büyük ve kurumsal firmalar var ülkemizde. Şu anda İzmir deki en önemli eğitim kurumlarından biri olan Ergon firmasının sahibi bu işi yıllarca Philipp Morris Sigara fabrikasında yaptıktan sonra eğitim işine girmiştir. 1988 yılında TÜPRAŞ Aliağa Rafinerisinde Mühendislik Stajı yaparken 40 kişilik stajer grubumuza ilk 2 gün eğitim verilmişti. Teknik Emniyet Şefi(İş Güvenliği) bize eğitim vermişti. Zaten TÜPRAŞ, Petkim, Akzo Nobel, Enka Enerji gibi özellikle parlayıcı- patlayıcı maddelerin olduğu firmalarda güvenlik önlemleri üst düzeydedir.
  Ben A Sınıf oldum. Ama bu konuyla ilgili iş tecrübem yok. Ancak ağır sanayi tecrübem var. Ancak benim Lise den sınıf arkadaşım Makine Teknisyeni ve 10 yıldır İzmir Demir Çelik de İSG Teknikeri olarak çalışıyor. Bu konuda çok bilgili ve tecrübeli ama belge alamıyor.
  Bu kadar tecrübeli olmama rağmen bu iş kolay bir iş değildir. Hapse girme olasılığı vardır. Maden ve Demir Çelik gibi firmalarda bırakın çalışmayı bir çok kişi kapıdan içeri girmek istemez. Çok tehlikeli ve pis işyerleridir. Buralarda ücretlerin yüksek olması normaldir. İnşaat sektörü de öyledir.
  Saygılarımla.

   
 3. Ali Balıkçıoğlu

  Ali Balıkçıoğlu TÜİSAG Üyesi

  Kendi mesleğini kendi işini yine kendi elleriyle öldüren ve köleleştiren kuruma OSGB denir.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. tüpraş teknik emniyet maaşları

Yandex.Metrica