Osgb'ler C Sınıfı Uzman Almıyor | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Osgb'ler C Sınıfı Uzman Almıyor

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında memocan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. memocan

  memocan TÜİSAG Üyesi  Korktuğum şey başıma geldi. Bugün şöyle bir bakayım dedim. Fırsat bulduğum 4 OSGB ye gittim. Hepsi burun kıvırıyor. Fiyat bile konuşmadan şu an c ye ihtiyacımız yok ama cv doldurun belki olur diyorlar. Sinir ve üzüntüden moralim sıfıra düştü. Bir tek ben miyim bununla karşılaşan? Herkes nasıl buluyor elini sallayıp anlamıyorum. :(


   
 2. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  cv bıraksaydın 2-3 aya kalmaz ararlardı...

   
 3. memocan

  memocan TÜİSAG Üyesi

  Daha yeni geçtik sınavı. Ama benim durumumda olanlar parayı beğenmiyor veya şartları. Adamlar normal işçi alımına dökmüş cv bırakıcam beğenirlerse tüm özellik varsa öyle alacak. Nedense bana gelince böyle oluyor :)

     

   
 4. emrozgr

  emrozgr TÜİSAG Üyesi

  Mehmet Bey siz daha sınavı yeni geçmişsiniz. Belgesini alalı 1 yıl olanlar daha iş bulamadı... Biraz sabır.. Daha kanun yeni yürürlüğe girdi.. 50 ve üstünde uzman açığı yoktu zaten... OSGB ler biraz daha bekleyecek aralıkta sınava girenler belgelerini alsın uzman sayısı artsın uzman maaşları düşsün diye.. Sen boşver OSGB leri.. Bireysel çalışabilmenin yollarına bak.

   
 5. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  bende yeni geçtim sınavı şubatta B için sınava gireceğim . açıkcası ücretler böyle düşük olursa bende çalışmayı düşünmüyorum bu sektörde...kurumsal bir yerle anlaşabilirsem anca o şekilde düşünebilirim... OSGB lerde düşük fiyat çalışmam ... çalışanına hakettiği ücreti vermeyip minumum fiyatlarda çalıştırma mantığına gıcık oluyorum... birde bu işte 1. derece sorumlu olduğum bir işse hiç kusura bakmasın...

     

   
 6. Ayal

  Ayal TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar biraz mantıklı düşünürsek gelinen durum o kadar da anlaşılmaz değil. Bu ülkenin en büyük sorununun işsizlik olduğunu biliyoruz. İşsizliğin çözümü ülkenin istihdam yaratabilme potansiyelinden geçer. Bu da kanun çıkarılarak olabilecek bir şey değil. Kanun yaparak sorunlar çözülebilseydi. Çoktan halledilirdi. Bu başbakanın bir zamanlar her patron bir kişi işe alsa işsizlik sorunu çözülür demesine benziyor. Ama ekonominin kuralları, kanun falan tanımaz. Siz bakmayın Türkiye'nin son 10 yılda ekonomik büyüme mucizesi yarattığı hikayelerine. Tüm dünya ekonomisi büyüdü, bunun bir parçası olarak biz de büyüdük. Ancak bize anlatıldığı gibi mucizevi olarak değil. Hatta dünya ortalamasının gerisinde büyüdük. 1997 de Türkiye en büyük 15. ekonomiydi. krizlere koalisyonlara rağmen. Geldiğimiz noktada 18. likten öte geçemiyoruz. ama biz, bize anlatılan masallara, vaatlere inanmaya devam ediyoruz. Dünya senden daha hızlı büyümüşse sen aslında geri kalmışsın demektir. Ulusal bir eğitim programı ve politikası olmayan hiç bir devlet gelişemez ve büyüyemez. Herşey eğitim sistemiyle başlar. Ama bilimsel eğitim sistemi; ezbere ve hurafelere dayalı değil. Eğitimde son 10 yılda olmadığımız kadar geriye gittik. Belki de hedef zaten buydu. Nitelikli eğitim almış bir toplum yönetenlerin işine gelmez. Çünkü onları masallarla kandıramazsınız. Görünüşte bir sürü üniversite açıldı. Ama içleri boş. 2001 yılındaki doktora çalışmasından daha az özgün çalışma yapılıyor. Akademik hakemli yayın sayısı da aynı şekilde daha gerilerde. Gelişmek sağa, sola beton dökmek değildir.Gelişmek demek, daha fazla bilgi üretmek ve bu bilgiye dayalı yeni teknolojler geliştirebilmektir. 1985 yılında Güney Kore'nin toplam ihracatı bizden daha düşüktü. 2012 yılında ise sadece Samsung firmasının ihracatı 122 milyar dolar. Yani bugün Güney Kore'nin sadece tek bir şirketi Türkiye ile aşağı yukarı aynı ihracatı yapıyor. Son söz: " Bilim öyle bir ateştir ki, kayıtsız kalan ulusları yakıp yok eder. M.Kemal Atatürk "

   
  Miralay, NEVRİYE ARDALI, İbrahimfzk ve 9 kişi daha buna teşekkür etti.
 7. caniko

  caniko TÜİSAG Üyesi

  ben de bugün araştırdım. aynı durumla karşılaştım. iş olsa da 1.250-1.500 tl aylık maaş verirlermiş.
   
  FİLİZ SEVEN bu yazıya teşekkür etti.
 8. murat35

  murat35 TÜİSAG Üyesi

  arz talep meselesi,arz çok fazla birden herkes hücum etti,sanki hemen iş bulcak gibi nooldu,cırt,gemisini yürüten yürütüo,bu işler böle zor zor,bunu ek iş olarak görmek lazım.   
  evrimakbayir bu yazıya teşekkür etti.
 9. igu_mehmet

  igu_mehmet TÜİSAG Üyesi

  Sayın Ayal'a katılıyorum. Farklı farklı meslek grublarındanız ama şu işe bak ki lisansda aldığımız disiplinden farklı bir alanda para kazanmak için neler neler yapıyoruz.. Ben fizik mühendisiyim ama gel gör ki fizik mühendisi istihdam politikasının lanet oluşu bu yöne kaydırdı bizi. Hepimiz aynı durumdayız.

  Ben size özeti yapayım: torpilli dahi bakan ve m.v. çocukları ve yiyenleri, yakınları..vs işi götürüyor. Bizler gibi torpilsiz adamlarda boktan boktan sertifikalar için kırk takla atıyoruz. Lanet olsun bunu yaşatanlara ki 4,5 hatta 6 sene okuduğumuz ve aldığımız diplomanın, bu 15 günlük sertifka kadar borsası yok.. Okuduğumuz bölümler mi boş peki.. Elbette ki hayır, ülke politikalarına yön verenlerin zihniyetleri boş.. Diyecekler ki kendini geliştirmişsen işsiz kalmazsın.. Ya bu kuru laflara aldanmayın sakın. Hırsızların kariyer yaptığı bir ülkede kime yetişeceksin sen..

  Şubatta güya A sınıfı için yükseltmeye gireceğim ama zerre kadar iştah yok bu iş için bende.. Lanet ediyorum sadece..

     

   
  evrimakbayir bu yazıya teşekkür etti.
 10. Mustafajeo

  Mustafajeo TÜİSAG Üyesi

  Size tamamen katılıyorum.ben c sınıfı oldum.ama is bulabilecegime inanmıyorum.bence isg uzmanı enflasyonu oldu.   
 11. MNG

  MNG Guest

  Bir şeyi unutmuşsunuz Sevgili Ayal;
  "İşsizlik" Haydut Ekonomisinin derdi değildir.   
 12. Real

  Real TÜİSAG Üyesi

  18 mayısata yetkimi aldım hala işsizim ama teklif gelmedi de değil ben geri çevirdim. şartları çok kötüydü.

   
  evrimakbayir bu yazıya teşekkür etti.
 13. memocan

  memocan TÜİSAG Üyesi

  Çalışıyor olsam ben de kabul etmeyebilirim ama kriter şansım yok. Hangi şehirdesiniz?
   
 14. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  bence artık hiç bir sınav yapılmamalı son sınav olmalı okadar .....

   
  evrimakbayir bu yazıya teşekkür etti.
 15. cem akça

  cem akça TÜİSAG Üyesi


  yazınız için sizi içtenlikle kutluyorum, her gün daha karanlık günlere doğru sürükleniyoruz. belkide bir kaç ay sonra bakanlık buralarda bile yazı yazmamızı engelleyecek. evlerimize polisler gelip bizi yazdıklarımız yüzünden tutuklayacaklar. Toplumsal patlamanın eşiğine geldik. Sadece 2 yılda iş güvenliği uzmanlığını tükettiler... onlarca yönetmelik sürekli değiştiriliyor. resmi gazeteyi neredeyse 2 yıldır düzenli olarak okuyorum, yönetmeliklerin neredeyse yarısı yönetmeliğin değiştirilmesi hakkında yönetmelik ile başlıyor....
  3 yıldır iş güvenliği uzmanlığı yapıyorum. A sınıfı oldum ama sevinemedim aksine yaşadıklarım ve okuduklarımla günlerdir uyku uyuyamaz oldum...
  Bakanlık pire için yorgan yaktı...   
  evrimakbayir bu yazıya teşekkür etti.
 16. zty

  zty TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba. Paraya ihtiyacı olan işsizlere devler bir İMKAN sunarak yaklaşık 90.000, İSG uzmanı ile 22.000 İŞyeri hekimi sayesinde sadece sertifika ücretinden 52.000.000,-TL eski parayla 52 KATRİLYON TL yi kazanarak ( Yol ücretleri ve yapılan harcamalardan aldıkları vergiler hariç) 6331 sayılı kanundan VOLE'yi vuran en büyük OSGB olmuştur.

   
  Miralay bu yazıya teşekkür etti.
 17. zty

  zty TÜİSAG Üyesi   
  İbrahimfzk bu yazıya teşekkür etti.
 18. memocan

  memocan TÜİSAG Üyesi

  İşte tam da bu. Ama kimse bunu söylemeye cesaret edemiyor. Dolandırıcılığın devlet eliyle yapılmış hali.

   
 19. memocan

  memocan TÜİSAG Üyesi

  Millet bizim verdiğimiz paranın yarısını verip çsgb de danışman olarak memur oldu.

   
 20. nadir karabacak

  nadir karabacak TÜİSAG Üyesi   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica