Soru - Osgb'de Mesul Müdürün Görevi Ve Sorumlulukları Nelerdir? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Osgb'de Mesul Müdürün Görevi Ve Sorumlulukları Nelerdir?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında isg_expert tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. isg_expert

  isg_expert TÜİSAG Üyesi  merhabalar arkadaşlar.
  C sınıfı isg uzmanıyım ve sertifikamla OSGB açmak için anlaşma aşamasındayım. sorum şu böyle bir durumda OSGB nin meshul müdürü olacağım ve bunun bana ne gibi sorumluluklar yükleyebileceği hakkında detaylı bir bilgim yok. Örneğin bir A sınıfı uzmanı part time görevlendirdiğimiz zaman, A sınıfı uzmanın yetki alanında doğabilecek sıkıntılarda ben ne gibi sorunlarla karşılaşırım çünkü ben C sınıfıyım ve yetki alanımın dışında. meshul müdür olmam sorumluluk yüklermi.

  Bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. teşekkürler.


   
 2. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  anladığım kadarıyla,kurucu ve mesul müdür iseniz, her türlü olay sizi bağlar...
  sonuçta siz işveren durumundasınız..yanınızda çalışan A sınıfı uzman da olsa,işveren olduğunuz için sorumluluk almış oluyorsunuz...

   
 3. isg_expert

  isg_expert TÜİSAG Üyesi

  şirket benim üzerime değil anlaşma yapacağım iş yeri hekiminin üzerine ve bana kendisi şirket sahibi olduğu için meshul müdür olamadığını söyledi. Her şartta sorumluluğum fazla olacak o zaman.
  teşekkürler.

     

   
 4. MehmetZengin

  MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

  Sayın işyeri sahibi yırtmanın yolunu ii bulmuş :) Ama sonuçta sorumluluktan bi noktaya kadar kaçar. Yeni göreviniz hayırlı olsun. Sıkmayın canınızı ha müdür ha bizim gibi tam zamanlı çalışan. Hepsi aynı. Bir olay olsa, karakolda ilk kimin adı yazılırsa hakim bi geliver deyiverir. Ha toplu ölümler de bişey diyemem 7 den 70 e alırlar. İşimiz zor ötesi. Ne işvereni anlıyor ne yargılayan hakimi. Tekrar hayırlı uğurlu olsun.

   
 5. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

  isg_expert Değerli arkadaşım. Mail adresimden soracakların olursa bana mail atabilirsin.. (Mesul Müdürlük yapıyorum. musa.kiransoy@isguvenligiuzmani.com) . Şimdi sorunuza gelecek olursak hangi sektörde çalışırsak çalışalım her işte mutlaka sorumluluklarımız bulunmaktadır. Bu kadar büyütmeyin. Önemli olan işlerinizin kanuna uygunluğunu takip edebiliyor musunuz veya edebilecek misiniz. Gösterdiğiniz cesaret için kutlarım sizleri. Yalnız şunu da hatırlatmadan geçmeyeceğim Mehmet Bey diyor ki ;"Sayın işyeri sahibi yırtmanın yolunu iyi bulmuş" bir konuda haklı. İşi bilmezseniz yeni belge almış arkadasları bulup mesul müdür yapıp kuruluş şartlarını yerine getirdikten emeğiniz sömürülmesin.. İkincisi ise eger işveren gerçekten işini doğru yapmak isteyen ise herkesi aynı değerlendirmemek gerekir diye düşünüyorum. Şirketin yapmış olduğu eksikler, hatalar, dosya kontrolleri, görevlendirmeler, sözleşmeler vs vs sizi ilgilendirir. Teftişe gelen müfettiş işveren gelsin demez. Direk olarak sizi alır ve soracaklarını size yöneltir. Demek istediğim konulara hakim olunuz her konudan her yapılan dan mutlaka haberinizin olmasını tavsiye ederim. İyi Çalışmalar Dilerim..

     

   
 6. Sercan Yenidünya

  Sercan Yenidünya TÜİSAG Üyesi

  İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK'inde sorumlu müdür kurumun iş ve işlemlerinden Bakanlığa karşı sorumlu olan kişi olarak ifade ediliyor, çalıştığım OSGB'de bana da sorumlu müdürlük teklif edildi, iş yeri hekimleri de sorumlu müdürlük yapabilir ve A sınıfı uzmanda var başımızda. Dolayısıyla ben bu sorumluluğun benim sırtıma yüklenmeye çalışıldığını düşünerek kabul etmedim. A sınıfı bir uzmanın almaktan çekindiği bir sorumluluğu ben C sınıfı olarak neden alayım. Size de tavsiyem bu açıdan bir düşünün alacağınız sorumluluk ve risk büyük, bir müfettiş geldiğinde durumu ifade edecek kadar konuya hakimseniz tabi ki bir OSGB'de yapılacak en iyi iştir tam gün görünürsünüz belgeniz tam süre işler ve 3 yıl sonra B sınıfı olursunuz, ancak dediğim gibi A sınıf uzman niye yapmıyor bunu sorgulayın önce.

   
  Elif BEĞEN bu yazıya teşekkür etti.
 7. murkiv5555

  murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

  sorumlu müdür a sınıfı uzmanı veya işyeri hekimi olmuyomuydu
   
 8. Sercan Yenidünya

  Sercan Yenidünya TÜİSAG Üyesi

  A sınıfı olması şartı yok   
 9. mert45

  mert45 TÜİSAG Üyesi

  meshul değil mesul

     

   
  Mehmet Şevket GEÇER bu yazıya teşekkür etti.
 10. isg_expert

  isg_expert TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Yeterince aydınlatıcı oldu. Meshul müdürlüğü tekrar düşünmem gerekecek. :)   
 11. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  evet..adı üstünde mesul müdür=sorumlu müdür....sayın isg_expert..:evet:   
 12. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlardan birisi bana mail atmış ama vermiş oldugunuz maile karşılık yazamadım . Tekrar göndermenizi rica ederim. (oytun)

   
  oytundural bu yazıya teşekkür etti.
 13. Tokat

  Tokat TÜİSAG Üyesi

  Sorumlu müdürlük kavramını daha iyi açabilir miyiz? Tam anlamıyla sorumluluğu nedir? Böyle bir teklifi kabul ettiğimizde karşılaşabileceğimiz durumlar ne olacaktır?
   
 14. isgdemc2216

  isgdemc2216 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar 2 yerde OSGB de iş buldm , 2 side bnm imzmla açılabileceğini söyledi o zmn ben kabul etmiymmi ? , zaten normalde işe almayıp sadece yeni açılan yerde mesuliyet verilmesni daha yeni anladım ...

   
 15. isgdemc2216

  isgdemc2216 TÜİSAG Üyesi

  şöle bişy de var baştan söleyip burada uçan kuştan haberm olacak, herşey sorulucak bana vb dşini gösterip bu işe girilemez mi ?   
 16. ejder0645

  ejder0645 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar b sınavına hak kazanmak için 3 sene tam zamanlımı yoksa, ayda bir günde isg uzmanı olarak gösterilse yeterli oluyormu.

   
 17. Ersin

  Ersin TÜİSAG Üyesi

  güzel soru

   
  Musa Kıransoy bu yazıya teşekkür etti.
 18. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

  Oytun bey Bursada mı çalışmaya karar verdiniz?

   
 19. browland

  browland TÜİSAG Üyesi

  iş yerinin sınıfına göre çalışma saatleri bulunmaktadır. Çalışma saatleri doğrultusunda sözleşme imzalarsanız bu yeterli olur. Ayda 1 günde olabilir tam süreli de olabilir.

   
 20. hakkoca84

  hakkoca84 Guest

  Arkadaşlar C sınıfı yeni mezun birisi için Mesul müdürlük ücreti ne aralıkta peki?

   
  Seda Aslan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. imalattan sorumlu müdür nedir

Yandex.Metrica