Osgb Sahipleri Bu Yazımı Okuyun Lütfen

Haksımıyız?

• Kullanılan toplam oy
    208

Ayal

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Allah (cc) ın selamı üzerinize olsun. Ben işyeri hekimliği sertifikasını yeni aldım.Bu gün de TÜİSAG'a üye oldum ve mesajlara şöyle bir göz gezdirdim.Bu mesaja gelince durdum.Doğru söylemek gerekirse çok ta üzüldüm.Yine üzülerek Ayal isimli arkadaşımızın görüşlerine katılmadığımı belirtmek isterim. İH ile İGU lar bir işletmede takım arkadaşıdır. İSİG konularında ortak çalışacaklardır.Gerek İş Hukuku gerekse de Genel Hukuk karşısında bu ortaklıklarının faydalarını da göreceklerdir. Ancak mesajınızdan ve size destek verenlerden anladığım kadarıyla İH lerine karşı cephe alınıyor gibi geldi bana. Halbuki burada bahsettiğiniz ücretlerin azlığı, OSGB' lerin düşük ücretle çalıştırmaya çalıştığı, hatta çalıştırdığı, İş garantisinin olmadığı gibi durumlar aynen İH leri için de geçerli. Dolayısıyla bu konularda da İH ve İGU ları omuz omuza olmalıdırlar diye düşünüyorum. İleride bu konularla ilgili görüşlerimi de sizlerle paylaşmak isterim. Saygılarımla.
Benim yazımda İH'lara karşı bir tutum yok. Yazının anafikri nerede çokluk varsa orada doğal olarak değer düşmesi olacağı yönündedir. Tabiki sistemin bir parçası olarak İH'ler de İG'lerin karşılaştığı bir çok sorunla karşılaşacak. Çare devletin İG uzmanlığı gibi bir anlamsızlık yerine daha uzun vadeli ama daha iyi sonuç verecek olan İG mühendisliği bölümlerini üniversitelerde oluşturmaktır.

haydarsaskın

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Değerli Meslektaşlarım,
Herkes aynı şeyleri söylüyor.Haydi oda olalım,haydi oda kuralım.Değerli meslektaşlarım İSAG derneği ,İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonellerinin odası olmak için kuruldu.Şayet sözlerinizde samimi iseniz derneğimiz için gayret gösterirsiniz.Oda kurmak için Bakanlar kurulu kararı gerekiyor.Kararı çıkarttırmak için dernek sayımızı en az 10 bin sayısına çıkarmalıyız.İSAG derneğine üye sayısını hızla artırmazsak asla başarıya ulaşamayız.
Levent KAVLAK
TÜİSAG-BAŞKAN
170*10 bin =kaç eder acaba?

haydarsaskın

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bakanlık taban fiyat belirlemeli, yoksa yatar bu iş, çünkü kabak her daim uzmanın elinde patlayacak, bi süre sonra uzmanlar hadi len diyecek bu işi yapmayacak, sonra fiyatlar artacak yüklenme olacak, dalga dalga bi piyasa, fırtınalı deniz, fırtınalı denizde kaza azalmaz artar, olacağı bu
haklısınız ben belgemi aldım ama yapmayacağım herkes kendi mesleğini yapsın bence

ilker1959

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Allah (cc) ın selamı üzerinize olsun. Ben işyeri hekimliği sertifikasını yeni aldım.Bu gün de TÜİSAG'a üye oldum ve mesajlara şöyle bir göz gezdirdim.Bu mesaja gelince durdum.Doğru söylemek gerekirse çok ta üzüldüm.Yine üzülerek Ayal isimli arkadaşımızın görüşlerine katılmadığımı belirtmek isterim. İH ile İGU lar bir işletmede takım arkadaşıdır. İSİG konularında ortak çalışacaklardır.Gerek İş Hukuku gerekse de Genel Hukuk karşısında bu ortaklıklarının faydalarını da göreceklerdir. Ancak mesajınızdan ve size destek verenlerden anladığım kadarıyla İH lerine karşı cephe alınıyor gibi geldi bana. Halbuki burada bahsettiğiniz ücretlerin azlığı, OSGB' lerin düşük ücretle çalıştırmaya çalıştığı, hatta çalıştırdığı, İş garantisinin olmadığı gibi durumlar aynen İH leri için de geçerli. Dolayısıyla bu konularda da İH ve İGU ları omuz omuza olmalıdırlar diye düşünüyorum. İleride bu konularla ilgili görüşlerimi de sizlerle paylaşmak isterim. Saygılarımla.
Hocam ben aylardır bu forumdayım, hekimlerden neredeyse hiç bahsedilmez. Size denk gelmiş. Alınmayın, sorun yok. Tabii ki dayanışma olacak.

Y.ÖZDOĞAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İzmitte bir osgb bana 850 tl maaş teklif etti ve haftasonuda çalışacakmışım. Gel de çıldırma! O iş görüşmesinden sonra izmiti terkettim o kadar nefret ettim osgb firmalarından!
hangisi o izmitte,bana da bi tanesi böle saçma sapan bi teklifte bulundu küfretmemek için kendimi zor tuttum.Hatta bi arkadaşım bi tanesini bakanlığa şikayet etti.Bu mantar gibi türüyen osgb lerin çoğu patlıycak dört gözle bekliorum ..

Y.ÖZDOĞAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Herkes iyi kötü konuşuyo.Yok oda kuralım yok dernek olalım,herkes aldığı paradan şartlardan şikayetçi.Yahu Başkan Levent KAVLAK zaten bnun açıklamasını yapmş böle bir çalışma var http://www.isag.org.tr/ ŞİMDİ Soruorum sizlere hanginiz kaç kişi buraya girip form doldurup üyelik ücretini yatırdı da yolladı ????? Ben belge almaya hak kazandığım sınavda bile;sınavı geçtiğime kesin gözüyle bakmama rağmen paraya kıyıp 4 tane soruya şikayette bulundum bilmem anlatabiliyormuyum.Bazı şeyleri isterken fedakarlık yapmak gerekio..Kusura bakmasın kimsede Boş konuşmasın artık şurda,icraat yapın ..SAYGILARIMLA...

Satife

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaslar bizlerin uzman olarak asıl eksıklıgımız birlik olamamak yada olmamak evet doktorların odası var dıyoruz ama kendımız bunun mucadelesı için sadece sanal kahramanlık yapıyoruz herkes dernek altında birleşip birseylerın ucundan tutmazsa sanırım uzmanlık dedıgınız gıbı yapılamadan sona erecektir.Çok ilginç bir ilanı sizinle paylasmak istıyorum sızınle: iş güvenliği önlük satısını yapacak iş guvenliği uzmanı diye ARKADASLAR Sacmalamayın artık kendınıze gelin biz tezgahtar değiliz böyle işverenlere de durusunuzu bozmayın siz bunu yaptıkca kusura bakmayın ama uzman değil de sadece bası belaya gırmıs kısıler olacaksınız ve iş yok deyip yada yeni mezunum deneyimim yok deyip nerdeyse para almadan çalısan zihniyetler olmayın cunku osgb ler sıze birsey vermez cok köklü bir firma olmadıkca oyuzden kendınızı kullandırmayın deneyımlerden ibarettır bazı seyler zaman gecmeden ODA dıyorsanız İSAG -İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri derneğine (www.isag.org.tr) katılımları bir an önce gerceklestırelım arkadaslar

Moderatör tarafında düzenlendi:

tugra55

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu oda işi gerçekçi değil . Hatta anlamsız. Çünkü zaten TMMBO var. Bence sorun, artık çok geç olmakla birlikte, tıpkı hekimlikte olduğu gibi İş güvenliği Uzmanlığı yapabilme kriterlerini temel mühendisliklerle ile sınırlandırmaktır. Bu alanlarda; inşaat mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, kimya mühendisliği ,maden mühendisliği ve makina mühendislikleri olmalıdır. Biliyorum bu önerim bir çok kişiyede söylediğim mühendisliklerin dışında oldukları için kızdıracaktır. Ama bu işe bir kalite gelmesi ve çalışanların aldıkları sorumluluklara orantılı kazançlar sağlaması için böyle olmalıdır. Aksi halde, " bu iş başlamadan bitti", " uzmanlık ayaklar altında", " önerilen ücretler çok komik, " , " elini sallasan uzmana çarpıyor", " doktorların sorumluluğu fazla olmamasına rağmen ücretleri uzmana göre çok yüksek" v.s gibi serzenişleri daha çok duyarız. Bu iş bu şekilde teknik bir mantık çerçevesinde sınırlandırılmazsa, hiç kimsenin yakında işletme, iktisat ve hukuk mezunlarına da bu hakkın verilmesi durumunda sesini çıkartmaya bir nedeni olamaz.
Bir kere daha söylüyorum, saygınlık isteniyorsa, işten kalite bekleniyorsa, ücretler tatminkar olmalı deniyorsa, İGU uzmanı olabilme kriterleri temel mühendislik formasyonları ile sınırlandırılmalıdır. Tıpkı İH olabilmek için olayın tıp fakültesi mezunu olmakla sınırlandırılmış olması gibi.
yazınızdan da belli olduğu gibi yukarıdaki yazdığınız möhendislik bölümlerinden birinden mezunsunuz yoksa kesinlikle böyle yazmazdınız . madem öyle düşünüyorsunuz iş sağlığı ve güvenliği bölümü mezunları olur . Birde Ben .... mühendisiyim ve iş güvenliği üzmanıyım 4 aydır iş güvenliği uzmanı olarak çlışıyorum ve bu işi çok isteyerek yapıyorum bana osgb 1500 gel çalış dedi bnde osgb rakip oldum Ayrıca Doktorların sorumluluğu az demende çok bilgisiz olduğunu gösteriyor.....

AVŞARBEYİ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
bakanlık taban fiyat belirlemeli, yoksa yatar bu iş, çünkü kabak her daim uzmanın elinde patlayacak, bi süre sonra uzmanlar hadi len diyecek bu işi yapmayacak, sonra fiyatlar artacak yüklenme olacak, dalga dalga bi piyasa, fırtınalı deniz, fırtınalı denizde kaza azalmaz artar, olacağı bu
Bakanlığın taban fiyat belirlemesi de düşünülebilir. Ancak; benim önerim Bakanlığın İş yeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanlarının ücretleri için kendi yönetiminde bir havuz oluşturması ücretlerin bu havuzdan ödenmesidir.İşletmeler işçi sayılarına ve sınıflarına göre hesaplanan ücretleri bu havuza yatırır.Bakanlık ta bu havuzdan ödeme yapar. Bir başka husus ta haklı neden olmadan işten çıkarılamama garantisi konusudur.Malumlarınız olduğu üzere İşçinin sağlığı, ya da işyerinin güvenliği konusunda alınması gereken bir önlemi iş veren almadığı ve almamakta da ısrar ettiği durumlarda İH ve İGU larının kendilerini olası sorumluluk ve bunun getireceği hukuki sonuçlarından kurtulmak için en son yapması gereken Bakanlığa şikayet olacaktır. Bu durumda da sonuç malum:Maaşa zam, işine son.İşte bu durumdan da İH ve İGU larını koruyacak önlemler yine Bakanlık tarafından alınmalıdır. Hakikaten iş ve işçinin güvenliği ve sağlığı düşünülüyorsa ve bu işin bilim çerçevesinde yapılması isteniyorsa, bu işi sağlayacak olan İH ve İGU gibi İSG profesyonellerinin İş verene karşı korunması şarttır.

AVŞARBEYİ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Arkadaşlar ,TÜİSAG olarak biz bu sorunların olacağını 1 yıl önceden öngörüyorduk ve birlik olma adına ilk adımları atmaya karar verdk ve bugünlere geldik.Eğer TÜİSAG olarak TÜRKİYE İSG sektöründe söz sahbi olmazsak hem iş güvenliği uzmanları hemde çalışanlar mağdur olacak.O yüzdendirki bu sorunlara el atmak içn yola çıktık.Desteklerinizi bekliyoruz.
Sayın Kavlak; " TÜRKİYE İSG sektöründe söz sahibi olmazsak hem iş güvenliği uzmanları hemde çalışanlar mağdur olacak" diyorsunuz. Tabii ki size hak vermemek mümkün değil. Ama bu cümlenizde bir İş yeri hekimi olarak kendime yer bulamadım. Acaba TÜSİAG içinde de İH.lerine yer yok mu? Yanlış, ya da istenmeyen bir yerdemiyim diye düşünmüyor değilim. Saygılarımla

Ayal

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
yazınızdan da belli olduğu gibi yukarıdaki yazdığınız möhendislik bölümlerinden birinden mezunsunuz yoksa kesinlikle böyle yazmazdınız . madem öyle düşünüyorsunuz iş sağlığı ve güvenliği bölümü mezunları olur . Birde Ben .... mühendisiyim ve iş güvenliği üzmanıyım 4 aydır iş güvenliği uzmanı olarak çlışıyorum ve bu işi çok isteyerek yapıyorum bana osgb 1500 gel çalış dedi bnde osgb rakip oldum Ayrıca Doktorların sorumluluğu az demende çok bilgisiz olduğunu gösteriyor.....
O zaman siz çok daha bilgiliyseniz, bize ceza mahkemelerinde tutuklu yargılanan kaç İG uzmanı var, buna karşılık kaç İH var ? bu konuda bilgi verebilirsiniz. Biz de öğrenmiş oluruz. Ondan sonra kimin sorumluluğu daha fazla tartışabiliriz. Yazıda kast edilen az yada çok sorumlu olma durumu cezai sorumlulukla ilgilidir. Meslek hastalığına bir çalışan yakalandı yada meslek hastalığı nedeniyle yaşamını kaybetti diye ceza hukuk mahkemesinde tutuklu yargılanan bir doktor duymadım. Varsa bizi bu konuda da bilgilendirirseniz, aydınlanmış oluruz.

Oğuzhan YAVUZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Çok pardon ama bizim derneğimiz varda ne yapıyor ????? Odalaşmak en temel çözüm noktamız olacaktır diye düşünmekteyim.... Dernek adı altında vergisiz hizmetle aldığı parayı cukka edenler varmış..... Bunların simsarlık yapıp cazgır gibi ortalılarda bağıranlarınıda görmüşler... DERNEK değil DEĞNEK....

Kaldı ki kurucusu ve asıl üyeleri hekim olan Değneklerden hiç bişey beklenemez... Adamlar 3 5 sağlık muayenesi yapıp 10 binleri ceplerine indiriyorlar (İsteyen ustune alınabilir)

Durum şu ki : TÜRKİYE henuz bu işin çok başında... ve Yine kötüler kazanacak.. Uzmanlar Kaybedecek...

AVŞARBEYİ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Çok pardon ama bizim derneğimiz varda ne yapıyor ????? Odalaşmak en temel çözüm noktamız olacaktır diye düşünmekteyim.... Dernek adı altında vergisiz hizmetle aldığı parayı cukka edenler varmış..... Bunların simsarlık yapıp cazgır gibi ortalılarda bağıranlarınıda görmüşler... DERNEK değil DEĞNEK....

Kaldı ki kurucusu ve asıl üyeleri hekim olan Değneklerden hiç bişey beklenemez... Adamlar 3 5 sağlık muayenesi yapıp 10 binleri ceplerine indiriyorlar (İsteyen ustune alınabilir)

Durum şu ki : TÜRKİYE henuz bu işin çok başında... ve Yine kötüler kazanacak.. Uzmanlar Kaybedecek...
"3 5 sağlık muayenesi" yapan adamlara "10 binleri" veren bir kaç işyeri ya da OSGB adını verirseniz çok memnun olurum.

Ahmet B. DÖNMEZ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Ahmet bey öncelikle bende iş güveliği uzmanıyım sonuna kadar katılıyorum. peki OSGB lere ne demek lazım özellikle denizlide 70 tl iş yerleri için risk değerlendirme fiyatı veriyorlar. bunun için ne dersiniz. hekimlik ikinci planda kalır.

hocam öncelikle çok çok özür dilerim, ancak gördüm mesajınızı, epeydir yoğunluktan girememiştim foruma. Söylediğinize gelince, Denizli'yi apayrı bir yere koyun lütfen, ahlak kavramının bittiği yerdeyiz çünkü. Bu arada 70 TL güzel rakam, ben 30 TL bile duydum. Buradaki mantık nedir hemen söyleyeyim; bu fiyatları veren OSGB hangisi biliyoruz zaten, ilçelere kadar bu tip ölü fiyatlar vermişler, sebep ise çok basit "zayıf OSGB'lerin batmasını sağlamak". Çünkü Temmuz'da yürürlüğe girmesi beklenen 50 kişi altı işyeri konusu sebebi ile pekçok yeni OSGB açılmıştı ve siz de takdir edersiniz ki böyle birşey açmak en iyi ihtimalle 20 bin TL'den başlar. Eğer bu kanun Ocak değil de diğer Temmuz'a ertelenseydi, bu fiyatları veren OSGB(ler) kesinlikle planlarında başarılı olup yenileri batırırdı fakat erteleme Ocak ayına olduğu için yeniler biraz biraz direnebildi ama bunun da tek koşulu çok ucuza tabiri caizse "Çin malı" uygulamalar ile çalışmak oldu. Batan olmadı mı, tabiki oldu. Bakın ben denemesini de yaptım bu işin, bir odaya çok çok düşük fiyata paket hizmet teklifi verdim (ne zamanım vardı ne de elemanım ama alamayacağımı bildiğim için yine de verdim teklifi) ama fakat sözkonusu OSGB benden daha yüksek fiyata işi aldı... peki bu nasıl oluyor sizce? o da basit, 1- cemaat etkisi 2- rüşvet. gerekirse ispatlayabilirim de. Daha müslüman olunca rüşvetin günahı azalıyor sanırım :) Neyse, bu sebeplerle risk analizi işlerinde rayiç maalesef epeyce düştü ve sebeplerde bunlardır. Artık kaliteye bakan neredeyse yok gibi, iş görülsün de, o yeter...

İşin OSGB tarafı da biraz çetrefilli. Düşünün OSGB olarak teklif vereceksiniz. İşi 10 TL'ye aldığınızda ne oluyor biliyor musunuz? elinize yaklaşık net 1 ila 2 TL kalıyor. O da şöyle 10 TL'den KDV, stopaj, sigorta, yol, kırtasiye, vs. vs. düşüyorsunuz geriye 5 TL gibi birşey kalıyor, oradan da 3 ila 4 TL çalışana verince geriye kalan miktar malum...

Ha diğer illerde işleyiş nasıl bilemem, ama bizlerin alması gereken (hak ettiğimizi düşündüğümüz) meblağ için yapılması gerekli olan şey tabanın belli olması, aksi halde düşük ücretlere mahkum haldeyiz.

mekabe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
hocam öncelikle çok çok özür dilerim, ancak gördüm mesajınızı, epeydir yoğunluktan girememiştim foruma. Söylediğinize gelince, Denizli'yi apayrı bir yere koyun lütfen, ahlak kavramının bittiği yerdeyiz çünkü. Bu arada 70 TL güzel rakam, ben 30 TL bile duydum. Buradaki mantık nedir hemen söyleyeyim; bu fiyatları veren OSGB hangisi biliyoruz zaten, ilçelere kadar bu tip ölü fiyatlar vermişler, sebep ise çok basit "zayıf OSGB'lerin batmasını sağlamak". Çünkü Temmuz'da yürürlüğe girmesi beklenen 50 kişi altı işyeri konusu sebebi ile pekçok yeni OSGB açılmıştı ve siz de takdir edersiniz ki böyle birşey açmak en iyi ihtimalle 20 bin TL'den başlar. Eğer bu kanun Ocak değil de diğer Temmuz'a ertelenseydi, bu fiyatları veren OSGB(ler) kesinlikle planlarında başarılı olup yenileri batırırdı fakat erteleme Ocak ayına olduğu için yeniler biraz biraz direnebildi ama bunun da tek koşulu çok ucuza tabiri caizse "Çin malı" uygulamalar ile çalışmak oldu. Batan olmadı mı, tabiki oldu. Bakın ben denemesini de yaptım bu işin, bir odaya çok çok düşük fiyata paket hizmet teklifi verdim (ne zamanım vardı ne de elemanım ama alamayacağımı bildiğim için yine de verdim teklifi) ama fakat sözkonusu OSGB benden daha yüksek fiyata işi aldı... peki bu nasıl oluyor sizce? o da basit, 1- cemaat etkisi 2- rüşvet. gerekirse ispatlayabilirim de. Daha müslüman olunca rüşvetin günahı azalıyor sanırım :) Neyse, bu sebeplerle risk analizi işlerinde rayiç maalesef epeyce düştü ve sebeplerde bunlardır. Artık kaliteye bakan neredeyse yok gibi, iş görülsün de, o yeter...

İşin OSGB tarafı da biraz çetrefilli. Düşünün OSGB olarak teklif vereceksiniz. İşi 10 TL'ye aldığınızda ne oluyor biliyor musunuz? elinize yaklaşık net 1 ila 2 TL kalıyor. O da şöyle 10 TL'den KDV, stopaj, sigorta, yol, kırtasiye, vs. vs. düşüyorsunuz geriye 5 TL gibi birşey kalıyor, oradan da 3 ila 4 TL çalışana verince geriye kalan miktar malum...

Ha diğer illerde işleyiş nasıl bilemem, ama bizlerin alması gereken (hak ettiğimizi düşündüğümüz) meblağ için yapılması gerekli olan şey tabanın belli olması, aksi halde düşük ücretlere mahkum haldeyiz.

Bu ifadeye aynen katılıyorum: "...kaliteye bakan neredeyse yok, iş görülsün..." işin özeti budur!

mahircem

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar ,TÜİSAG olarak biz bu sorunların olacağını 1 yıl önceden öngörüyorduk ve birlik olma adına ilk adımları atmaya karar verdk ve bugünlere geldik.Eğer TÜİSAG olarak TÜRKİYE İSG sektöründe söz sahbi olmazsak hem iş güvenliği uzmanları hemde çalışanlar mağdur olacak.O yüzdendirki bu sorunlara el atmak içn yola çıktık.Desteklerinizi bekliyoruz.

Azaltılan sürelerle birlikte arkadaşın bahsettiği 17 firma şimdi oldu 34 firma. Neyse konuşmayacağım.

icould1907

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Muhasebeciyi kafaya alıp, mükelleflerine iş yapacak aklınca :) biz bu yolları tek başımıza geçtik be hemşerim, bedava bende muhasebecinin ofisine risk analizi :) izmir mali müşavirler odası herkese mail yollar osgb bilgileri olur 100 TL yaptırın buna der. osgb gider adamlardan listeler alır. saldırır sağa sola. nasıl başa çıkacaz "50-100 TL alsam nolur ki, senden de para mı alcam abi derim". alırım listesini. önerir beni sağa sola dallanır budaklanırım. yoksa osgb miş, esnaf odalarıymış, bilmem ne odalarıymış. 20-30-50 TL Bu ne arkadaş, benim risk analizi sadece 20 TL tutuyo ozalitçide. :D Bişey daha" adam esnaf odasının içine risk analizi odası yapmış,masaların üstüne sermiş risk analizi örneklerini siyah beyaz fotokopiden en fazlası 10 sayfa tutan evrakı, almış bi uzmanı izmirin en potansiyel bölgesinde, gelene sektörüne göre risk analizi veriyo, uzman değil işyerine tespite gitmeyi; odadaki r.a odasından dışarı bile çıkamıyo :) neler var daha neler, patladım valla ha :) Bide işyeri hekimi arıyorum, aktif olacak, kollektif çalışabilecek. ÜZERİNDEN PARA KAZANMAYACAĞIM kendi hesabına çalışacak...

koçyiğit_kayhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar geçenlerde ALİ TEZEL'in sayfasında 10 dan az çalışanı bulunan tehlikelı ve çok tehlıkelı sınıftakı ışyerlerıne uzman ve hekım hızmetını SGK aracılığı ıle ıllerdekı OSGB lere ıhale ıle verıleceğı konusunda bır yazı yazmıştı. Ben bu nturışletmelerde bıreysel sözleşme yaptım acaba bu yazmış olduğu şeyler olacak mı bırbılgısı olşan varsa aydınlatsın lutfen
SAYGILAR

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.