Osgb Sahipleri Bu Yazımı Okuyun Lütfen

Haksımıyız?

• Kullanılan toplam oy
    208

servet yortumluk

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Hakça paylaşımın olmadığı durumlarda, haklının o mekanda durması, haksızlığa ortak olmasıdır.
Madde bağımlılık yapar, şimdiden uyarayım dedim,
Kazasız günler,

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
OSGBler şaşırmış :) arkadaşlar yine diyorum istanbulda 2000 tl nin altında çalışan uzmana rastlamadım bu iş çok riskli bir iş.işin sonunda insan canı var mahkemeler para cezaları ucuza yapılacak iş değil. neden işyeri hekimlerinin piyasasını düşüremiyolar ?

tuncay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar bence çok fazla bilgi paylaşmayalım risk analizi,acil durum planı,talimatlar,prosedürler,...falan falan...Adam bilgiye bu kadar çabuk ulaşırken ne istese hemen dosya siteye koyuluyor..araştırmadan iki değişiklikle kopya yapıstır.emek ve zaman harcamıyor ki cok para istesin..bence paylaşımı kesin ve paylaşımları kaldırın..cok detaya girmeden risk analizi örnek 2-3tane yeter bütün konuları dahil kişiler okusun onu ona göre seklillendirsin..böyle hazır bilgi bence kötü sonuçlar doğurur..

Kemal Erdal Çelen

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar bence çok fazla bilgi paylaşmayalım risk analizi,acil durum planı,talimatlar,prosedürler,...falan falan...Adam bilgiye bu kadar çabuk ulaşırken ne istese hemen dosya siteye koyuluyor..araştırmadan iki değişiklikle kopya yapıstır.emek ve zaman harcamıyor ki cok para istesin..bence paylaşımı kesin ve paylaşımları kaldırın..cok detaya girmeden risk analizi örnek 2-3tane yeter bütün konuları dahil kişiler okusun onu ona göre seklillendirsin..böyle hazır bilgi bence kötü sonuçlar doğurur..
Bilgi paylaşıldıkça büyür. Çalışmalarımızdaki eksiklikleri gördükçe ve yeterli iyileştirmeleri yaptıkça mükemmele yapılan yolculukta oldukça iyi mesafeler alabiliriz. Bu konuda kötü örnekler iyi uygulamaları engellememize gerekçe olmamalıdır.
Sağlıcakla kalınız.

F

Fasih Fatih DEMİRTAŞ

Guest
Arkadaşlar Hepinize Selamlar,

Yazılan yazıların, yorumların çoğunu okudum. Sizlerle ufak bir hesap yapalım.

C sınıfı 1 uzmanın saat ücreti genelde ortalama 30 TL dir.

180 x 30 = 5400 TL 1 uzmanın aylık maksimum mesai hariç kestirebileceği fatura bu

1 OSGB nin işletme masrafları vardır. yemek + yol + vergiler + yakıt + kırtasiye masrafları + ofis elemanları + kira gibi tüm bu masrafları hesaplarsan osgb nin tüm gelirlerinden ortalama aylık % 35 ila %38 arasında değişen işletme masrafı sabittir.

Şimdi %35 masraf %5 osgb nin kâr payı toplamda uzmanın kestirdiği faturanın % 40 ı kesilir

C sınıfı uzmana kestirdiği faturanın %60 ından fazlasını veren osgb ticari olarak batar ..

5400 TL fatura kestiren bir uzmanın eline geçecek brüt ücrette yaklaşık 3375 TL para geçer.

Bunun netide yaklaşık 2500- 2600 TL civarındadır.

Osgb nin para kazandığı dönem. Bir uzman tecrübesiz ise işi yeni başladığında ortalama 1500 TL ile işbaşı yapar ve 6 ay sabit ücretle çalışır. Bu arkadaşın ilk aydan itibaren 180 saatini doldurabilirseniz evet 1 uzmandan 1 osgb aylık 1000- 1200 TL para kazanır buda en fazla 6 ay sürer. Devamında mutlaka % usulüne geçilir yoksa çalışılan uzman tecrübeli olur ve başka osgb'lerce bünyelerine alınmaya çalışılır. Uzman zaten maksimum kazanacağı parayı almış olur bu da % 60 brüttür. Hizmet işlerinde % ile çalışmak esastır. İsmiyle tecrübesiyle para kazanan uzmanlarda hak ettiğini almalıdır.

OSGB açmak isteyenlere Duyurum olsun Bu iş para kazanmak açısından kârlı bir iş değil. Bu iş gönül işi, bu iş sevda işi, bu işi severseniz eziyetine katlanırsınız

OSGB sahibi (ortağı) ve İş güvenliği uzmanı olarak Aktif bir derneğimiz veya Odamız olmadığı sürece dürüst iş yapmaya çalışan arkadaşlarımız aldıkları sorumluluğun tam karşılığını ücret olarak hiçbir zaman alamayacaklardır.

İşletmeler her zaman en ucuzunu ister taban fiyat şart olmalı Uzmanlar Osgb lerde istihdam etmeli. Osgb lerde ticarethane mantığı ile yönetilmemeli diyorum Herkese Saygılarımı Sevgilerimi sunuyorum Selamlarımı yolluyorum.

Ümmet ERGÜL C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

Çok güzel tesbit ve açıklamalarda bulunmuşsunuz... Pek çok kişinin aklındaki soruya cevap vermişsiniz. elinize sağlık...
Selamlar...

F

Fasih Fatih DEMİRTAŞ

Guest
Bilgi paylaşıldıkça büyür. Çalışmalarımızdaki eksiklikleri gördükçe ve yeterli iyileştirmeleri yaptıkça mükemmele yapılan yolculukta oldukça iyi mesafeler alabiliriz. Bu konuda kötü örnekler iyi uygulamaları engellememize gerekçe olmamalıdır.
Sağlıcakla kalınız.

Yazınıza yürekten katılıyorum. İyileştirmeler, kendimizi geliştirmeler açısından elimizdeki örnekleri bilgileri paylaştıkça daha iyiye ulaşmamak için bir sebep yok.
Selamlar.

F

Fasih Fatih DEMİRTAŞ

Guest
bence sahibi işyeri hekimi veya işgüvenliği uzmanı olmayan osgb lere iş başvurusu yapmayın.
İşte doğru başlangıç noktası... Sahibi bir işyeri hekimi ya da İSG uzmanı olmayan OSGB'lerde çalışılmamalı ki maaş politikalarının kurbanı olunmasın. Zira bütün haksızlığı yapan ve İSG'nin laçkalaşmasına sebep olanlar sahibi İSİG ile alakası olmayanlar... Bu gibiler sadece işin ticaretini yapan ve cebini düşünenler olduğundan maalesef İSG uzmanlarını kendi ücret politikalarına alet edip piyasayı yönlendiriyorlar...

servet yortumluk

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Tuncay , kardeşime katılıyorum,
Hazır olarak kullanmak yerine, ne, nerede ve nasıl sorularının cevaplarını bularak ve de yanıtlayarak bu işi çözebilirler,
Kolay gelsin,

doktornext

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
İşte doğru başlangıç noktası... Sahibi bir işyeri hekimi ya da İSG uzmanı olmayan OSGB'lerde çalışılmamalı ki maaş politikalarının kurbanı olunmasın. Zira bütün haksızlığı yapan ve İSG'nin laçkalaşmasına sebep olanlar sahibi İSİG ile alakası olmayanlar... Bu gibiler sadece işin ticaretini yapan ve cebini düşünenler olduğundan maalesef İSG uzmanlarını kendi ücret politikalarına alet edip piyasayı yönlendiriyorlar...
ben osgb kurma başvurusunu yapmış,nasipsede haftaya ruhsatını alabilecek bir işyeri hekimiyim,bir isg uzmanına bugüne kadar 3000tl nin altında ücret teklif etmedim,etmemde,paylaşmazsan hiçbirşeyin tadı olmaz.

F

Fasih Fatih DEMİRTAŞ

Guest
ben osgb kurma başvurusunu yapmış,nasipsede haftaya ruhsatını alabilecek bir işyeri hekimiyim,bir isg uzmanına bugüne kadar 3000tl nin altında ücret teklif etmedim,etmemde,paylaşmazsan hiçbirşeyin tadı olmaz.

Doktor bey, duyarlılığınıza teşekkür ediyorum. Dilerim inşallah kuracağınız OSGB'de hem siz hem de bünyenizde çalışacak olanlar başarılı olur iyi kazançlar elde edersiniz. Allah utandırmasın başarılar, hayırlı ve bol kazanç dileklerimle...
Selamlar.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
zaten 1250-1500e çalışan isg uzmanından ne verim alabilirsinki bu iş çin malı ı phone a benzer

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar kaç gündür firmalarla görüşüyorum Antalya'da size şunu söyleyeyim içler acısı durum var. OSGB yamyamlığı hat safhada (İşini iyi yapan bir grup hariç). OSGB Dışında iş bulmak için çok uğraşıyorsunuz.​
En basit senaryo;​
OSGB'de 5 C Sınıfı uzman var diyelim bunların her birine 1750 tl maaş verdiklerini düşünelim.​
50 kişi olan tehlikeli sınıfta imalat atölyesine bir C sınıfı 12,5 saat hizmet vermek zorundadır. Bu şekilde 17 firmaya bakar.​
Saat başı 30 TL Fiyat verirse bir firmaya 375 tl fiyat çıkarır 17 firma ise 6375 tl eder.​
Sonuç olarak 1 uzmandan 4125 tl para kazanır. 5 uzman 20.125 tl kazandırır.​
Bu parayı gören pastaneci, şarküterici, kuyumcu sahipleri OSGB kurmaya karar verir. Çünkü Kuyumcusu o kadar kazanmıyordur. Birde bunun yanında hiçbir sorumlulugu olmayan hekime ayda 10.000 tl öder osgb. onu bile rahat rahat çıkarır.​
Daha sonra bu C sınıfı 17 yerin işini yetiştiremeyip sadece risk analizini,acil durum planını, eğitimlerini verir geçer. çünkü sabah 8-17 çalışmayı düşündüğü işte bakmışki bunları yaparken bile 8-24:00 çalışmaya başlamış. Hizmet desen yerlerde olur. Çünkü adam yetiştiremiyor. Sonra bir kaza olur müfettiş gelir 545551 eksikten cezaları yazar. Uzman mahkemeye çıkar 2/8 kusur alır. İşletme OSGB nin kafasına çöker. OSGB işin içinden çıkamaz uzmanı suçlar.. Uzman mahkeme işveren karşısında çıplak tavuk gibi kalır.​
Biz ne yapmalıyız 50 kişi çalışan 5 yer almalıyız firma başına 1.000 tl minimum istemeliyiz ki ben böyle yapıyorum. 5000 tl mizi alırız işimizi tam yaparız. Tüm sorunları göğüsleriz çünkü alnımız aktır.​
Şimdi soruyorum size OSGB lere sinirlenmekte haksızmıyım?​
Tekrar soruyorum ha C sınıfı olmuşuz ha A sınıfı işyeri hekimi neden 10.000 tl iken C sınıfı en iyi ihtimalle osgb'de 2.500 tl alır? Kimin sorumlulugu daha fazladır?​
Şimdi soruyorum Ey işveren hangi kafayla sen hizmetini denetlemiyorsun, kanunları bile okumuyorsun?​
Bir soru daha EY OSGB Gözünü ne kadar para doyuracak senin (işini iyi yapanlar hariç ki bu çok az)?​
son soru OSGB LER İŞVERENDEN ÖNCE SİZ NİYE KENDİ PERSONELİZE GERÇEKLERİ SÖYLEMİYORSUNUZ? AĞIR CEZADA YARGILANMAK NE DEMEK BUNU NİYE ANLATMIYORSUNUZ? SAVCIMISINIZ? HAKİMMİSİNİZ? 375 TLYE 50 KİŞİYE HANGİ HAKLA HİZMET VEREBİLİYORSUNUZ?​
sana bu konuda ciddi destek veriyorum utkucum bunu zamanında yaşadık sömürü ve insanlarının haklarının yenmesi çok iyi bildiğimiz konular. haklı olduğun bir konuda bu osgbleri hep pazarlamacı mantığındaki insanların kurması ve yönetmesi bu iş parası olanın değil hizmette kalite ve gereklilikleri yerine getirenlerin yapması gereken bir iş umarım çürükler temizlenir sağlamlar ve kaliteli firmalar ortada kalır.

semih001

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yolunuz açık olsun doktor bey hangi ilde osgb kurdunuz?

chemistanbul

Banned

Allah .c.c sizi gibi düşünen kişilere yardım etsin.

servet yortumluk

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kardeşim ALLAH C.C. hayırlı sebep yazsın,
Yiyecek ekmek ve suyu olan görüşür,
Tabi ki doğrunun yardımcısını biliyoruz ,
Eğrilerin yardımcısı da onlar gibidir,
Onlara da dua etmek lazım,
İnşallah onlarda hayra dönerler,
kolay gelsin,

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.