Osgb Listesi Çıkarılsın

OSGB Şirketleri ve Çalışan Tecrübeleri Başlığı Eklenmesini Destekliyormusunuz

• Kullanılan toplam oy
    18

sefaklc

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba Arkadaşlar,

Siteye yeni üye olmuş bir C sınıfı iş güvenliği uzmanı adayıyım. Çalışmalarınızı ve yorumlarınızı çok başarılı buluyorum. Meslekte uzman arkadaşlarımızın en büyük sıkıntısının ticari işletmeler olan OSGB lerin rekabet gerekçesi ile çok düşük fiyat ile işverenlerle anlaşması ve asıl bu işin uzmanı arkadaşlara yeterli ücret sunulmaması olduğunu yazılanlardan öğrendim. Değerli uzman arkadaşlarım ve site yöneticileri sizlere bu konuda bir tavsiyem olacak. Bu forumda yeniyim fakat forum kültüründen uzak bir kişi değilim. Başka bir forumda başka bir alanda yapılan uygulamanın burada da yapılmasının en azından uzmanlar için daha yol gösterici olacağı kanaatindeyim. Tek yapmanız gereken biraz cesaret ve site yöneticileri için belki biraz maddi kayıp.
Forumda bu başlık altında OSGB Tecrübeleri vb. bir başlık açılıp her OSGB için ayrı bir başlıkta yorum ve değerlendirme fırsatı sunulması bu şekilde bizim gibi adaylar veya yeni uzman olan arkadaşlar tercih konusunda daha seçici davranırlar. Böylelikle forumda örneklerini verdiğiniz etik ve profesyonel olmayan OSGB ler çalışacak kimseyi bulamaz ve hem maaş olarak hem etik olarak kendini güncellemek zorunda kalır. OSGB temsilcisi arkadaşlar da lütfedip buraya gelip cevap verirler. Yalnız site yöneticileri reklam aldığı firmaların burada saygı çerçevesinde eleştirilmesine müsade edecekler. Gerekirse site çok az maddi zarar edebilir. Aynı şeyin kurslar içinde yapılması mümkün. Kalite evrenseldir arkadaşlar aynı zamanda kişiseldir. Bu işte kaliteyi yakalamak istiyorsanız kaliteli kişilerle çalışmalısınız. Sanmıyorum ki OSGB ler den kurtulmanın bir yolu olsun. OSGB ler le yaşamaya ve çalışmaya alışmak gerekiyor. Burada tecrübeler aktarıldıkça bu kişiler gelip cevap vermek zorunda kalacaklar. Hatta buralardan hizmet alan yerlerde çalışanlar veya direk hizmet alan işletme sahipleri de görüş bildireceklerdir.
Arkadaşlar bu başlıkta desteklediğiniz sürece site yöneticileri eminim ki gerekli düzenlemeyi yapacaklardır. Sonuçta bu sitenin adı Türkiye'nin En Büyük ve En Aktif İş Güvenliği Uzmanları ve İşyeri Hekimleri Topluluğu. Bizim sitemiz burası OSGB lerin değil.

Birde anket ekledim arkadaşlar. Fikirlerinizi merak ediyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.