Soru : Osgb Kurulum Aşamasında Neler Yapılmalı, Gerekli Sözleşmeler Belgeler Nelerdir?

ikeremk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba,

OSGB kurma gibi bir düşüncem var.Bu konu hakkında nerden bilgi alabilirim?
Şartları nelerdir ? Kimler çalıştırılmalı,hangi belgeler hazırlanmalı,ofis nasıl olmalı vs gibi bilgilere ulaşabileceğim bir yönetmelik mevcut mu ?

Şimdiden teşekkürler.

Volkan ERDEM

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Osgb, kurmaya niyetli arkadaşlar, benimle temasa geçerlerse sevinirim. Bizlerde açmayı planlıyoruz. Ortak olarak yapabiliriz. Birlikten kuvvet doğar.

replican

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
tam anlamıyla ne kadar paraya mal oluyor yaklaşık bir ücret söylerseniz sevinirim

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
yanlış anlaşılmasın ama,osgb kurup bünyenizde çalıştırdığınız uzmanlara lütfen komik rakamlar teklif etmeyin...sizlerde uzmansınız ve ona göre değer biçin...kendinizi,yanınızda çalıştıracağınız uzmanların yerine koyup ,empati yapın...herşey gönlünüzce olsun arkadaşlar...

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Bunada bir göz atın derim.Halihazırda yürürlükte diye hatırlıyorum.

Ekli dosyalar

• İSGB ve OSGB Uygulama Tebliğ 2009.docx
    23.4 KB · Görüntüleme: 5,314

ejder0645

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yürürlükte olan yönetmelik bu eski yönetmelikte a sıınfı isg uzmanı ibari var bu yönetmelikte yok ben izmir bölge müdürlüğüne sordum c sınıfı uzman yeterli olurmu diye olur dediler

Ekli dosyalar

• İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği.doc
    137.5 KB · Görüntüleme: 1,089

ejder0645

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sayın volkan bende osgb açmak istiyorum ama kararsızım birbirimizi bilgilendirerek hareket edersek daha faydalı olur diye düşünüyorum.

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
evet hangi ilde? veya illerde ?

ejder0645

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
manisa siz hangi ildesiniz ersin bey

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

Musa Kıransoy

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bursa arkadaşlar. Ersin bey Bursada çalıştığınız OSGB mi yoksa ferdi mi çalışıyorsunuz

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

Volkan ERDEM

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar, İzmir düşünen arkadaşım varsa benimle temasa geçerse sevinirim. İlçe farketmez.

Levent KAVLAK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar yeni yasayla birlikte isg danışmanlık firmaları tarih mi olacak? Bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.Osgb kurmak için yaklaşık 30 bin tl gibi bir maliyet istiyor temelde.Nerden bildiğimi sorarsanız çok yakın bir zamanda bir bayan arkadaşım kurdu.Bakanlığa 8-9 bin lira gibi bir harç ödedi.Ofis malzemeleri ,şirketin kuruluş parası falan derken 30 bin tl gibi rakama ulaştı.Osgb açmak parasal parametreden çok işyeri hekimi parametresinde sıkıntı yaratıyor.Nedeni şu bilindiği üzere türkiyede hekim arkadaşlarımız bu aralar aile hekimliği çıktıktan sonra 5000 tl dan az olmamak şartıyla ücretlendiriliyorlar.Durum böyleyken osgb açmak için işyeri hekimiyle tam gün sözleşme imzalamak gereğinden bir tür işyeri hekimi mahkumiyeti doğuyor.İşyeri hekimlerini eğer maaşla çalıştıracaksanız işte o zaman sıkıntı başlıyor çünkü az bir paraya razı etmek zor.Benim bayan arkadaşım çok şanslı çünkü kendisi masraflar çıktıktan sonra kalan kardan belli bir oran üzerinde anlaştılar.Buda çok büyük bir işletme giderini ortadan kaldırınca arkadaşımdaki stress de kalkmış oldu ve şu an işleri çok iyi,baba kız gibi çalışıyorlar.Ne kazanıyorlarsa hakkaniyetli bir şekilde bölüşüyorlar.Eğer böyle bir hekim bulursanız hiç durmayın basın gaza derim.Yani anlaycağınız Osgb kurmakdaki en büyük sorun işyeri hekimi.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.