Osgb Işleyişi Ve Isg-katip | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Osgb Işleyişi Ve Isg-katip

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında shakan2351 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. shakan2351

  shakan2351 TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar, iki-üç güne kadar belgesi çıkacak bir OSGB'nin maalesef sorumlu müdürlüğünü ve iş güvenliği uzmanlığını üstlenmiş bulunmaktayım. bilmediğim bir çok konu var.

  1- ilk önce yapılması gereken nedir? e-devlet ve isg-katip'ten uzman, hekim, ve hemşirenin sözleşmeleri tekrar bildirilmek zorunda mı?
  2- bir firmayla sözleşme yaparken bunlar, ısg hzmetleri yönetmeliğindeki firma-uzman arasındaki sözleşme örneğine göre yapılacak, bir nüsha OSGB'de, bir nüsha firmada, bir nüsha da bakanlığa yollanacak diye biliyorum. doğru mu? bunlar yine e-devlet ya da isg-katipten yapılması gerekiyor mu? bunları OSGB müdürü mü yapmak zorunda?
  3-osgbde çalışan uzmanın hizmet süresi yine kendi e-devlet ve isg katip üzerinden mi belirleniyor, anlaşma yapılan firma yine atama yapıyor ve uzman bunu onaylıyor mu?yoksa hizmet süresi ve kalan saatlerinin belgelenmesi nasıl oluyor? yoksa bunları OSGB mdürü mü yapıyor?
  4- isg katip, işyeri hekimi için de geçerli mi? yoksa hekimin süreleri nasıl belirleniyor? artı hekimleri için yeni yönetmelik çıkmadığından hala eski yönetmelik mi uygulanıyor?


   
 2. Ahmetyilmaz

  Ahmetyilmaz TÜİSAG Üyesi

  Sayın Meslektaşım,
  Aynı şekilde sizin başınıza gelen sorumlu müdürlük benim de başıma geldi:) Belgemiz çıktı bende sizin Haziran ayında karşılaştığınız sorunlarla karşı karşıyayım. Kaydettiğiniz aşamalar hakkındaki tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olacağım.
  İlginiz için şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

   
 3. mehmet3207

  mehmet3207 TÜİSAG Üyesi

  ah ah benide unutmayın ...

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica