Soru Osgb Ile Çalışan Holdingde Isg Uzmanlığı?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Erdal Gökmen tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Erdal Gökmen

  Erdal Gökmen TÜİSAG Üyesi  Merhaba,
  10'a yakın şirketi olan holdingte İSG uzmanı olarak çalışmayı düşünüyorum. Yeni C sınıfı uzmanım. Halihazırda bu şirketlerde osgbler ile isg işlemleri yapılıyor. Benden istenen "Holding çatısı altındaki grup şirketlerinin İSG koordinasyonunun sağlanması ve OSGB’ lerin denetiminin yapılması ve koordine edilmesi". Tam olarak benden istenen nedir bu durumda? Ayrıca benim de primlerimin İSG uzmanı olarak sayılabilmesi için İSG katipe benim de bildirilmem gerekiyor sanırım?


   
  volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
 2. Fatihulker

  Fatihulker TÜİSAG Üyesi  Sizden tam olarak istenen Holding bünyesinde bulunan şirketlerde isg alt yapısını kurarak buraların uzmanlığını yapmanız. Şirketlerde İSG KATİP üzerinden yapılan sözleşmelerin üzerine başka bir bildirim yapmanıza gerek yok
  Sizden tam olarak istenen Holding bünyesinde bulunan şirketlerde isg alt yapısını kurarak buraların uzmanlığını yapmanız. Şirketlerde İSG KATİP üzerinden yapılan sözleşmelerin üzerine başka bir bildirim yapmanıza gerek yok

   
  Erdal Gökmen bu yazıya teşekkür etti.
 3. Erdal Gökmen

  Erdal Gökmen TÜİSAG Üyesi

  Peki, anlaşmalı OSGB'lerden benim yaptığım işin farkı ne olacak acaba tam olarak?

     

   
 4. Fatihulker

  Fatihulker TÜİSAG Üyesi

  Sizin tek farkınız çok daha kaliteli bir hizmeti kendi işletmeniz için verebilmeniz olacaktır. OSGB ler bir uzmana 50-100 yer tanımladıkları için uzman maalesef istenildiği kadar verimli çalışamıyor. Dolayısı ile kurumsal firmalar bu şekilde kendi iş sağlığı ve güvenliği departmanlarını kururlar.
  İş sağlığı ve Güvenliği hizmeti Kurumsal firmalarda ve birden fazla lokasyonu olan işletmelerde asla firma dışında başka bir işletmeye verilemeyecek kadar önemlidir.
  Sizin durumunuz için ise İşletme hem lokasyonlarda OSGB lere vereceği ücretlerden kurtularak tasarruf etmekte hemde işi kendi çalışanına vererek kontrolünü kendi eline almaktadır.

   
 5. mertkgul

  mertkgul TÜİSAG Üyesi

  Hayırlı olsun işiniz.Anladığım kadarıyla siz holding bünyesinde İSG koordinatörü olarak çalışacaksınız. Yapmanız gereken şirketleriniz hangi iş kolunda ise onlarla ilgili mevzuatları çok iyi bilmelisiniz ki OSGB lerin yaptığı işleri denetleye bilesiniz. En basit uzman doktor atamaları yapılmış mı? Doktor ve uzman saha kontrolü yapıyor mu? risk analizi hazırlanmış mı acil durum planı yıllık çalışma ve eğitim planı. Eğitimleri eksik olanların tamamlatılması kısacası iş takibi yapacaksınız. Hazırlanan ve yapılan işler ile ilgili dokümantasyonların birer örneklerini OSGB den isteyin. Hem sizde bulunsun hemde şirketleriniz de.

     

   
 6. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  İSG uzmanı olarak primlerinizin işlemesi için ana firmadan isg katip üzerinden uzman olarak atamanızın yapılması gerekmektedir.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica