Osgb Fiyat Teklifi Örnekleri

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşım bir mısırcı kadar alamıyorsak...

Moderatör tarafında düzenlendi:

murat gür

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar çok kısa sürede memleketimizde iş sağlığı ve güvenliği anlayışının geldiği noktayı daha net görebilmemiz açısından ekteki dosyayı okumanızı öneririm.

Ekli dosyalar

• OSGB_rap.pdf
    325.3 KB · Görüntüleme: 141

rtay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşım bir mısırcı kadar alamıyorsak...
Ücretler eğitim ve/veya kültür seviyesi ile orantılı olsaydı en yüksek ücreti profesörler alırdı. Oysa birçoğunun maaşı kurumsal bir firmada çalışan nitelikli bir mühendisten daha iyi değil. Durumumuzu uzmanlık alanımız içinde tartışmak en doğrusu. Ayrıca örnek gösterdiğin o mısırcının o seviyeye gelmek için ne kadar çaba sarf ettiğini de bilemeyiz.

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İş güvenliği uzmanı olarak aldığınız sorumluluk ve karşılaşacağınız hapis ve tazminatlar ile kıyaslamıyorsunuzdur umarım...:)

Betül Yılmaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Kesinlikle...

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Yer:İstanbul
sektör:inşaat
fiyat veren OSGB

bir arkdaşım bu sınavda A oldu...bir OSGB ile görüşmüş.verdikleri para 5 bin tl ama 24 tane inşaatın sorumluluğunu vereceklermiş.

bana fikrimi sordu?

bakın arkadaşlar bu kadar sorumluluğa girecekseniniz 2 kere düşünün bu para bu sorumluluğa değmez..24 tane yer ne demek..dedimki en az 15 bin iste...ayıptır günahtır.OSGB sahipleri biraz daha insaf diyorum

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Yer:İstanbul
sektör:inşaat
fiyat veren OSGB

bir arkdaşım bu sınavda A oldu...bir OSGB ile görüşmüş.verdikleri para 5 bin tl ama 24 tane inşaatın sorumluluğunu vereceklermiş.

bana fikrimi sordu?

bakın arkadaşlar bu kadar sorumluluğa girecekseniniz 2 kere düşünün bu para bu sorumluluğa değmez..24 tane yer ne demek..dedimki en az 15 bin iste...ayıptır günahtır.OSGB sahipleri biraz daha insaf diyorum
aynen.. değeri 15 bindir.. osgb de 20 bin toplasın bu inşaattan.. 5 bin tl katiyen kabul edilebilir bir rakkam değil.. kabul eden arkadaşlar için çok üzgünüm.. üstelik en tehlikeli sınıf...

Serdar Sezer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Kesinlikle katılıyorum.15-20 bin tl altında çalışılamaz.Ancak ülke şartları insanları öyle bir yere getirdi ki kabul eden arkadaşında kendi için geçerli sebepleri vardır mutlaka.Sonuç olarak riski yüklenecek arkadaşımız ancak parayı asıl kazanan OSGB olacak.

o.esme

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar bunun bir standardı yok mu

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar bunun bir standardı yok mu
Var olmaz mı, bir arkadaşım dediki;
"A SINIFI İSG UZMANIYIM 2005 DEN BERİ BU İŞLERDE AYLIK 10000 TL ALTINA DÜŞMEYİN ŞANTİYE BAŞINADA UZMAN OLARAK 5 KİŞDE ÇALIŞAN ANA ŞANTİYE ŞİRKETİNİN1000- 1500-2000 TL ALIRSINIZ BUNDAN AŞAĞI DÜŞMEYİN YENİ A SINIFLARINA DUYRULUR"

ben bu lafın öncesinde şu an inşaatlarda çalışan C sınıfı uzmana sordum, 5-10 kişi 1500 den aşağı olmaz dedi.
geçen hafta bir inşaata 1500 dedim. ogün bu gündür bir daha aramadılar... bunlar 100 tl ye bile birilerini bulacaklar gibi geliyor bana. bekleyip göreceğiz bakalım.. ama lütfen A ve B sınıfı arkadaşlar, bu rakamların altına inmesin..

A

Alev Gültekin

Guest
Arkadaşlar acaba bu saat ücreti ile fiyat hesaplamayı formülüze edecek varmı.
Atıyorum şu örnekten yola çıkarsak;
25 çalışanlı tehlikeli sınıftaki bir işyerinde part time ücret ne kadar olmalı.
saat ücretini mesela 50 tl dersek.

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
500-1000 arası piyasa buna benzer

h&s

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bu tamamen arz-talep meselesi başka bir şey değil bence. Şuanda doğuda bir ilde çalışıyorum 2750 liraya B sınıfı çalıştıran OSGB biliyorum. Batıda da aynı B sınıfı 6000 e çalışıyor.

Ayal

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sevgili İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyoneli Meslektaşlarım,

Bu forumu aylardır okuyor ve kendimce küçük katkılar yapıyorum. Çalıştığım yerlerde İSG kültürünü oluşturmak birincil hedefimdir hep.

Ama her şeyde olduğu gibi bizim alanımızda da bilgi ve ahlak çok önemli. Bilgi ve Ahlak olmadan kültürden bahsetmek imkansız.

Hekim arkadaşlarım iyi bilirler: Şu anda var mı bilmiyorum ama eskiden mahalle arası polikliniklerde doktorlar ek gelir olsun diye gece nöbet tutardı. Gelen hastadan, yapılan tahlilden, çekilen rontgenden aldıkları fix ücrete ek komisyon alırlardı. Hatta serum taktırmayan, tahlil istemeyen doktora pek iyi gözle bakılmazdı poliklinik sahiplerince.

Meslekte 25 yılını devirmiş bir abiniz olarak mevcut durumu, hiç bir şeyin değişmediğini görünce yüreğim burkuluyor, isyan edesim geliyor.

İSG Kültüründen bahseden yok. Odak noktasında "PARA" var. Ahlak ise paspas.

Ama hala umudumu kaybetmedim. Bir şeyleri değiştirmek mümkün.

Biraz sabır gerekiyor, yılmamak gerekiyor, öğrenmek ve öğretmek gerekiyor.

Bütün bunları yazmamdaki ana neden son zamanlardaki tespitlerim ve kısa vadeli öngörülerim:

ÇOK YAKINDA İSG HİZMETLERİNİ PROMOSYON OLARAK VERECEK OSGBLER DE GÖRECEKSİNİZ!

HİÇ ŞAŞIRMAYIN!
Neyin satışına karşılık promosyon olarak verilecek ?
Daha dün bir yeni A sınıfı belge almış 42-43 yaşındaki bir hanımefendi 2000 lira maaşla Bursa da bir Osgb de iş başı yaptı. Şiddetle ve esefle kendisini kınıyorum.
Tam zamanlı çalışacaksa, ne deseniz azdır. Ama sadece 20-30 saat kadar çalışacaksa olabilir.

BaranS

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Neyin satışına karşılık promosyon olarak verilecek ?
Hastane ve Tıp merkezleri neden OSGB kurup yok pahasına hizmet veriyorlar zannediyorsunuz?

İşverene "çalışanın hasta olursa bize gönder biz her türlü tetkikini yapar reçetesini yazarız, çalışanın mağdur olmaz, para da almayız" diyorlar. Nasıl olsa SGK ödüyor.
İSG bahane Hastane şahane!

Aslında bu mantıkta bir problem yok gibi görünse de İSG heba ediliyor.
Profilimden yazdığım yazılara bir göz atarsanız ne demek istediğim aşikar.

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Gelecekte osgb lerin tükeneceği be hastanelerin osgb kurup piyasaya hakim olacaklarını düşünüyorum. Bunu hastanelerde düiünüyor olcak ki emsey hospital, acıbadem gibi büyükler şimdiden osgb kurdular bile..

Ercan Mattaoğulları

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bir web sitesindeki tüm iş güvenliği uzmanlığı pozisyonlarına cv'mi gönderirken ücret beklentisi kısmına tek fiyat olarak 10.ooo tl girdim ..

kemalx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Değerli Meslektaşlarım ve Değerli İG Uzmanı Çalışanları; OSGB 'lerde iş etiği bir yana; geçenlerde OSGB kurulumu için hem sertifika hem de tam gün işyeri hekimliği için bana 25 lira/saat teklif edildi.Siz bir işyeri hekimi olsanız bu ücrete işyerlerine hizmet götürürmüsünüz????(tehlikeli ve çok tehlikeli sınıf) ...Araç ve yakıt masrafı maalesef yok.. Yıllarını Tıp mesleğine vermiş bir büyüğünüz olarak bu teklifte bir sıkıntı görebiliyormusunuz??? Profesyonel İş sağlığı ve Güvenliği Kültürü böylemi olmalı....Amacımız çalışanların ve işyerlerinin sağlık ve de güvenliğini korumak değilmi?? Benim vereceğim emeğimin karşılığı bu kadar mı?? Bu etikmidir??
Siz yine de doktor olarak bize nazaran şanslısınız.Yani bu işi yapmak zorunda değilsiniz.Ama İş Güvenliği Uzmanlarının birçoğu iş bulamadığı için bu işi kendilerine iş bulacak can simidi gibi görmekteler ve belgeyi alır almaz iş arama gafletinde bulunmuş durumdalar.İş Güvenliği uzmanlığı kursuna katılanların birçoğuna baktığınızda bu acı tablo ortaya çıkıyor.Siz İş Güvenliği Uzmanı olarak iş aramasanız iş sizi arasa daha iyi olmaz mı?Sanki insanlar fiyat kırınca birşey kazanacağını sanıyorAma Allah korusun bir iş kazası olsa kendimizi satsak o tazminatı ödememizin imkanı ve ihtimali yoktur.Öncelikle bu işi yapan kişinin kendini sigortalatması gerekmektedir.Ülkemizde kimse emeğinin karşılığını zaten alamıyor.Ancak kişinin kendisini bu kadar ucuza harcatması da aç gözlülükten yada işsizlikten kaynaklanan bir durum arz etmektedir.Böyle para kazanacağını zannedenler zamanla hata yaptıklarının farkına varacaklar ama iş işten geçmiş olacaktır.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bugün bir fiyat teklifine şahit oldum Konya'da: 28 işçi - tehlikeli sınıf; uzman,hekim ve diğer sağlık personeli toplam 600 tl + kdv (uzmana 200+kdv, sağlığa 400+kdv şeklinde)
biraz düşük gibi sanki 800+kdv olabilir
ortağı olduğum osgb de fiyatlar şöyle arkadaşlar doktorumuzun saati tehlikeli sınıfta 200 çok tehlikeli de 250
uzman fiyatımız
c sınıfı saati 75 tl
b sınıfı saati 150 tl
a sınıfı saati 220 tl dir.
ben böyle fiyat verirken benim bu fiyatlarla 1200 tl fiyat verdiğim yer 400 tl ye elimden kaçıyor.o fiyata bu işleri nasıl yapıyorlar bilmiyorum. bende bir uzmanım ve maalesef uzmanın bu hallerde olmasının sebebi gene biziz
ölücülük yapıp uzmanları bedavadan biraz ucuza çalıştırıyolar akılsız adamlarda o fiyata çalışınca maliyet düşüyor
Arkadaşlar bugün 4 tane osgb ye gittim. Düşündüğüm şey oldu. Adamlar parayı bırakın C sınıfı uzman almıyoruz dediler. Var mı bu durumla karşılaşan?
hocam normal değilmi sizce herkes bizim mesleğe çöktü osgb ler doldu ben uzman olduğumda hergün iş teklifleri alıyodum yüksek meblağlara ama öldü artık bu iş
Mesleğe başlayanlar kendilerini kurtardılar. Başlayamayanlar için biraz zor gibi.
yeni başlayanlarda yakalar biyerlerden ama bu sene içinde yeni uzman olacaklar yada 2015 te bunu düşünenler bi daha düşünsün derim.artık yavaş yavaş bizim sektördede tecrübe aramaya başladılar(osgbler bile)

memocan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
hocam normal değilmi sizce herkes bizim mesleğe çöktü osgb ler doldu ben uzman olduğumda hergün iş teklifleri alıyodum yüksek meblağlara ama öldü artık bu iş

Mesleğe başlayanlar kendilerini kurtardılar. Başlayamayanlar için biraz zor gibi.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.