Osgb Fiyat Teklifi Örnekleri

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında misg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. erkanozturk

  erkanozturk TÜİSAG Üyesi  Dün OSGB sahibi telefonla aradı. İSG Katip'ten almış bilgilerimi. Benimle çalışmak istediklerini söyledi tam zamanlı olarak. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanıyım. Ben de dedim ki tam zamanlı çalışacaksam 8000 TL net maaş + yol+yemek+ bu ücret üzerinden sigorta. Ayrıca benim getireceğim firmalar üzerinden prim. Direk kapadı telefonu :D:D:D Bu arada 4000 TL teklif etti :)


   
 2. Arzu Çağlayan

  Arzu Çağlayan TÜİSAG Üyesi

  ben tıpkı sizin yaklaşımınıza sahip bir iş evernin fabrikasında iş güvenliği uzmanlığı yapmaktaydım. Bunlar her şeyi çok bildikleri için makinelerini de kendi ihtiyaçlarına göre tasarlayıp, fabrika içinde idame ettirdikleri derme çatma atölyelerinde imal ediyorlardı. 20 yıldan daha fazlaki tecrübelerine dayanarak imal ettikleri makinelerde belli solventlerle ve çeşitli kimyasallarla hazırlanmış çözeltileri kullanarak imalat yapıyorlardı. bu makineler o kadar tecrübeyle hazırlanıyorlardı ki içlerindeki kimyasalın kokusundan çalışma yerlerine girilemiyordu ve içindeki solvent, metilen klorür belki bizim mevzuatımızda değil ama dünya mevzuatında kanserojen kabul edilen bir solvent olup, maruziyet limit değerlerinin çok çok üstündeydi.
  Demem o ki, toptancı zihniyetten artık Türk insanı olarak bizler vaz geçelim.
  Aklın yoluna girelim, emeğe saygı gösterelim.

   
  Last edited by a moderator: 2 Şubat 2014
  dilekaltinok, Fatih YEDİC, emrozgr ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
 3. sevgay

  sevgay TÜİSAG Üyesi

  Az tehlikeli iş yeri
  Uzman 14 saat/ay...35 TL/saat...490 TL
  Hekim 9 saat/ay...50 TL/saat...466 TL
  DSP 14 saat/ay...25 TL/saat...350 TL
  Toplarsanız 1306 TL yapar...Pazarlık sünnettir der ve 1200 TL ye keyfinizce de çekebilirsiniz bence bu rakam çok ta düşük değil.

  Uzman az tehlikeli için C sınıfı derseniz...180 saat*35 TL/saat=6.300 TL yapar...Buda 4000 maaş 2300 TL sigorta gibi bi rakama denk gelir...Az diyen arkadaşlar insaf
  DSP 180 saat*25 TL/saat=4500 TL yapar....Bunuda maaş sigorta diye ayırın ben oranları bilmiyorum sadece yaklaşım yapabiliyorum

  Gelelim doktora...kendileri 180 saati az tehikeli ile doldurmazlar asla ya hadi doldurdular diyelim...180 saat*50 TL/saat=9000 TL yapar

  Arkadaşlar azıcık pozitif olun lütfen, şikayet etmeye çok mu alıştık ne...bu fiyatlar bence gayet normal, AZ TEHLİKELİ dediğiniz için diyorum.

  A sınıfı uzman için 250 çalışan 50 saat/ay yapar...85 TL/saat birin fiyat derseniz 4.250 TL yapar...Sadece İGU için aldığınız fiyat bu duruma göre gayet normal ama bazı firmalar 70-75 TL/saat kadar düşebiliyorlarmış.

  180 saat * 85 TL/saat...15.300 TL
  180 saat * 70 TL/saat...12.600 TL

  OSGB lerde uzmana saolsunlar 5000-8000 aralığında veriyolar.

  Bide %40 çalıştıran var.
  12.600 TL %40=5.040 TL,
  15.300 TL*%40=6.120 TL

  Her iki durum için de sigorta da 2000 gibi bişi yatırıyolar..

  Bu durumda yukarıdaki fiiyatlard OSGB nin cebine kalanı hesap edin artık...

  Konuda Az tehlikeli deniyor. 115 çalışanlı az tehlikeli yere 11,50 saat/ay hizmet verirsiniz. Daha önce yaptığım saat hesaplarına göre 35 TL/saat derseniz 402 TL .yapar...

  Siz anladığım kadarıyla A sınıfı uzmansınız. Elbetteki 4 gün 8 saat çalışacaksanız 32 saat yapar ve ederi,
  32 saat * 85 TL/saat=2.720 TL civarıdır ki siz 3.000 TL demişsiniz gayette normal..

  Sorun şu ki A sınıfı ile C sınıfının riski bir olmadığı gibi birim fiyatları da farklı. Burada arkadaşlar genel olarak bu konuyu atlıyorlar. Saat ücretini aynı tutmanız sizin adınıza adil (A sınıfı uzman 180 saat çalışıyor. Sonuçta 10.000 TL kazanmak için her yere aynı fiyatı vermek lazım) peki işveren adına adil mi? Aynı risk mi var, Siz bu fiyata çalışmayacaksanız A sınıfı uzmanlar C sınıfı uzmanların çalışabileceği yerlere hizmet vermesinler bence. Ondan sonra hiçbir OSGB ve işyeri C uzman aramıyo diye yakınılıyo. Sanırım sebebi bu...

     

   
  Last edited by a moderator: 27 Şubat 2014
 4. drprens

  drprens TÜİSAG Üyesi

  Hıhı geçecek bunlarda geçecek. Nedir bu hekim takıntınız anlamadım.İGU maaşına takılmadım bu güne kadar ama bundan sonra teklif vereceğim her işyerine önce İGU'na ödediği ücreti sorup bir fazlasını teklif edeceğim. Hadi alın
  bakalım işyeri hekiminden fazlasını. Allah aşkına daha önce ne iş yapıp kaç maaş alıyordunuz, şu anda 8-10 bin maaşı az buluyorsunuz. Helal valla. Benim şuanki maaşım 8-9 bin tl arası değişiyor(hekimlik yaparak, işyeri hekimliği değil), bir hekim olarak neden daha az paraya risk alayım, benim buna ihtiyacım olmadığı gibi olası bir davada hüküm giyip elimdeki hazır maaşıda kaybetmek var. Sizde biz hekimler gibi ana yemeğin üzerine ne tatlı yesem düşüncesiyle bu işi yapacaksanız benden fazla ücret isteyin sorun değil. Ben ordan gelecek maaş olmadanda hayat standartımı gayet iyi sürdürüyorum, sizde yapabiliyorsanız ne ala. Ama o paraya benden fazla ihtiyacınız varsa kusura bakmayın piyasayı ben belirlerim. Benim tatlımı vermek zorundalar. Biz hekimlere fazla takılmayın arkadaşlar hem zeki hem paragözüz.

   
 5. Alev Gültekin

  Alev Gültekin TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar benimde ağbeyim iş yeri hekimlik sertifikası olan ve aynı zamanda aile sağlığı merkezinde sanırım 7-8 binlira devlet mağaşı olan bir hekim.
  Yukarda yazan arkadaşın yazılarına tamamen katılıyorum.
  Yaş olarak belli yerlere geldiğimi sanmaktayım.Bu vesile ile tanıdığım hekim arkadaşların öğrenciliklerinden tutunda diğer bazı özellerini bilmekteyim.Biraz çevrem var.Hasbelkader mesleğimden Ziraat(gıda) Müh.bezdiğim için bu konuya merak saldım.Sanırım 1-2 konu dışı teorik bilgim kalmadı.
  Demem o ki ,bir Dr. yaş haddi olmadan devlette 60 yaşında olsa bile göreve başlar ve en az 6-7 bin lira alırken ,fazlası için mücadele etmesi gayet normaldir.
  Fiyat konusunda sadece şunu söylemek acemiliğini yapacağım. 1990 yılında okulumdan mezun olduktan sonrasında mesleğim dahil olmak üzere bir çok iş yaptım.Olay sadece tecrübe değildir.
  Olay ;Kendine güven,iş disiplini ve reel düşünmektir.
  Saat ücreti ve tehlike sınıfı tanımlarında ne alınır gibi cümleler ilginç.
  Ne çekiyorsan çek.Kabul ederlerse yaparsın.Sen günde 20-30 liraya geçinirim diyorsan kendin bilirsin.
  Bu arada 1 şubatta yürürlüğe giren tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında olan 4-5 kişiye fiyat teklifi ver dediler.Ben zamanımı yol ücretimi düşünerek yemin olsun hiç saate insan sayısına bakmadan Ay 400 lira +1 gün ssk tabirini kullandım.

  Son Not:Müh hizmeti verdiğim zaman gözümün önünde iş kazası sonucu ölen adam gördüm.İhtimali 1 olan şeyin şiddeti 5 olsa ne olur.

     

   
 6. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  Tarzınız hoş değil. Hekim olmak, başka meslekleri küçümse hakkı vermez size. Ayrıca zekanızı ne ile ölçüyorsunuz da daha zeki olduğunuzu ifade ediyorsunuz. ÖSS ve ÖYS sınavları ile mi? Sizden fazla almamız gerektiği düşüncesi bir kazada sizi değil bizi sorgulamaları. Biz sizin mesleğinize saygılıyız. Birlikte yaptığımız bu işte yük bizim omzumuzda bunu kabul etmelisiniz.

   
  Last edited by a moderator: 2 Şubat 2014
 7. Mimar Yılmaz

  Mimar Yılmaz TÜİSAG Üyesi

  ''ücret politikasıyla ve çalışma koşullarımzla alakalı bir şikayet dilekçesi hazırlayıp bakanlığa mail yoluyla tepkimizi iletelim...

  tecrübeli arkadaşlar dilekçe örneği hazırlayıp paylaşırsa herkez aynı dilekçeyi bakanlığa mail yoluyla iletiriz..''


  bu konuya yürekten katılıyorum.
  uzmanların ödemeleri bakanlık aracılığıyla olmalı.
  İşimizin öneminin anlaşılması ve saygınlığını koruyabilmemiz için.
  Levent Bey'den bu konuda bir çalışma başlatmasını ve arkasından uygulama konusunda devam edebilmeyi ,destek çalışmaları yapabilmeyi çok isterim.
   
  cansediment bu yazıya teşekkür etti.
 8. uzman

  uzman TÜİSAG Üyesi

  teşekkür ederim arkadaşa verdiğin cevap için.kendisi aslında hekimlere olan saygınlığı azaltan açıklamalar yapmış.dediğin gibi alınan riskle orantılı maaş isteklerini arkadaş farklı algılamış.zeki olduğundan olsa gerek.1 milyar maaşla geçinmeye çalışan bu kadar insanın olduğu ülkemizde böyle söylemlerde bulunanları kınıyorum sizede teşekkür ediyorum   
  Last edited by a moderator: 2 Şubat 2014
  fimrek bu yazıya teşekkür etti.
 9. MNG

  MNG Guest

  :)
  Değerli dostlar,
  Tüm sorunlarımızı çözdük, sadece uzman-doktor sorunumuz mu kaldı?Her meslek grubu emek vermek şartı ile saygınlığı hak eder.Doktor değilim,ancak tıp eğitiminin mesleğinin ne kadar yorucu ve yıpratıcı olduğunu iyi bilirim.Gerek uzman,gerek iş yeri hekimi ve gerekse sağlık çalışanı,mesleki zorluklar yanında oldukca ağır yasal bir yükümlülük altında görev yapmak durumundadırlar. Doğaldır ki talep edilen ücret de sahip olunan yetkinlik ve sorumlulukla doğru orantılı olmalıdır.Bu noktada Hekim ve Uzman farklı tarafların unsurları aynı taraftadırlar.Yani birbirlerinin rakibi değil müttefikidirler. Dolaysiyle bu tür tartışmalar hem mesleki etik kurallara hem de çağdaş profesyonellik anlayışına uygun olmadığı açıktır.

  Mesleki etik ve profesyonellik anlayışı bakımından doğru bulmadığımız konu başlığı (...) bilmem ne sınıfının ücreti ne olmalıdır? başlığıdır ki, yazılanlar evlere şenlik bir durumdur.şunu vurgulamakta fayda var;
  -Fiyat olgusu,forum ortamında değil, pazarda oluşur.
  Ekonomi biliminin temel kanunlarından Arz/Talep kanudur fiyatları belirleyen.
  İyi bir hafta sonu dileklerimizle ,sevgiler

     

   
 10. JKAHRAMAN

  JKAHRAMAN TÜİSAG Üyesi

  Uslubunuz tanıdığım bir çok hekim arkadaşımın oldukça dışında,Genelleme yaparak 'biz sizden daha zekiyiz bak tıp okuduk' demeniz oldukça kaba, ve rahatsız edici hem neden bu konu altına cevap yazma gereksinimi duyduğunuzuda anlayamadım, hekimlerin iş güvenliği uzmanlarının ne kadar maaş almaları ile ne ilgisi olabilir, ona göre mi işverenden zam isteyeceksiniz? Size cevap yazan arkadaşımın dediği gibi bir problem olduğunda önce sizi karakola çağırmıyorlar, sizin zihniyetinizde olanlar genelde en önde kaçanlar oluyor, bundan 4 sene önce acil eylem tatbikatı yapılırken sizin zihniyetinize sahip işyeri hekimi (!) ilk başta fabrikadan çıkmıştı ne kadar acı verici, sizin hekim olmanız bizden daha zeki olduğunuzu göstermez , mühendislere çamur atmaktan vazgeçin , yüksek lisans ve doktora yapan biri olarak sizi esefle kınıyorum   
  Last edited by a moderator: 2 Şubat 2014
  uzman bu yazıya teşekkür etti.
 11. uzakkk

  uzakkk TÜİSAG Üyesi

  Çok değerli İş Sağlığı ve Güvenliği çalışanları , Yukarıdaki yorumlarda sık sık gözlemlediğim ve de düzeltilmesi gereken bir durum söz konusu..İş Güvenliği Uzmanlığını ,sadece mühendisler almıyorlar. Bu konuyu daha öncede yazmıştım. Yinede aşağıda paylaşmak istedim.. Unutulmaması gereken bir diğer konu da İş Sağlığı ve Güvenliği Kültüründe, Çalışmaların iki temel boyutu vardır; Bunlar İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliğidir...Amaç: Çalışanları korumak, üretim güvenliğini sağlamak, İşletme güvenliğini sağlamak olmalıdır. Dolayısı ile bizler bir bütünüz. Profesyonelce birbirimize- diğer sağlık personeli de dahil- destek olup beraberce hareket etmeliyiz. Ben her zaman iş güvenliği uzmanlarına destek, elimden geldiğince yardım ve saygı göstermişimdir. Lütfen birbiririmizi kırmayalım..Sanayi ve teknoloji hızla gelişirken, yeni iş sahalarının açılmasıyla birlikte yeterli önlemlerin alınması için mutlaka bizlerden profesyonel destek istenecektir. Ben şimdi olmasa bile yakın gelecekte bizlere çok iş düşeceği inancındayım... Tüm değerli arkadaşlara selamlarımı gönderiyorum.....İş Kazası hiç olmasın diyorum...Tüm İşyeri hekimlerine ve İş Güvenliği Uzmanlarına ve de diğer sağlık çalışanlarına her daim başarılar diliyorum...Aşağıdakileri sizinle paylaşmamdaki neden değerli mühendisler gibi diğer mesleklerden olan İGUzmanlarına olan saygımdandır.......
  Meclis Genel Kurulu, kimlerin iş güvenliği uzmanı olabileceğini düzenleyen maddeyi değiştirdi.
  İş Güvenliği uzmanı olabilecekler değişti .
  Şuanki düzenleme göre sadece mühendis, mimar veya teknik eleman unvanını (teknik öğretmen, fizikçi, kimyager) alanlar iş güvenliği uzmanı olabilmektedir.
  Kabul edilen önergeyle,

  1- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile SGK'da müfettiş olanlar

  2- Sadece mimar unvanını alanlar değil tüm mimarlık fakültesi mezunları

  3- Biyologlar
  iş güvenliği uzmanı olabilecektir.
  MADDE 101- 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı Kanunun 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (f) ve (s) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

  "f) İş Güvenliği Uzmanı: Usul ve esasları yönetmelikle belirlenen, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip, Bakanlık ve ilgili kuruluşlarında çalışma hayatını denetleyen müfettişler ile mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanı.

  s) Teknik eleman: Teknik öğretmen, fizikçi, kimyager ve biyolog unvanına sahip olanlar ile üniversitelerin iş sağlığı ve güvenliği programı mezunlarını,"

  ESKİ KANUN METNİ
  Madde 3 - (*)

  (1) Bu Kanunun uygulanmasında;

  f) İş güvenliği uzmanı: İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip mühendis, mimar veya teknik elemanı,

  s) Teknik eleman: Teknik öğretmen, fizikçi ve kimyager unvanına sahip olanlar ile üniversitelerin iş sağlığı ve güvenliği programı mezunlarını,   
  uzman ve ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
 12. uzmancan

  uzmancan TÜİSAG Üyesi

  CEVAP-ÖNERİ: ( Genel )

  Sayın ,

  TÜİSAG forumunu paylaşan üyeler,

  Genel çerçeve içinde kalmaya çalışarak birkaç cümlemi paylaşmak istedim sizlerle.

  Farklı fikir ve düşünceler,İnsanlığa katkı anlamında “Bilimin” en büyük zenginliğidir.

  Hassasiyet gösterilmesi gereken en önemli husus;

  Kişisel edinimlerimiz ve sınırlarımızın yansımalarının ,ifade edildiği ortamlarda karşılıklı olarak yanlış anlaşılmalara yol açabilir olmasıdır.

  İşyeri-İşveren-İş-Çalışan-Doktor-Uzman

  Bu zincirin hangi halkası olursanız olun,gücünüz en zayıf halka kadardır.

  Bu gün birimiz tatlı yerken,diğerimiz bir tutam tuz bile bulamayabilir.

  Aslında,zincir koptuğunda,tatlıyı da tuzluyu da bulamama ihtimalimiz o kadar fazladır ki…

  Dobralık iyidir de…

  Sormasak ,söylemesek nasıl olur acaba?

  Karşımızdakilerin kırılabileceğini de göz ardı etmeden…unutmadan…

  Bu zincirin ,bir ucunda EKONOMİ,diğer ucunda ise EMEK vardır.

  Mesleklerimizin ve ek olarak edindiğimiz “diğer unvanların ”,

  İnsanlığımıza ,

  saygınlık yitirilmesine asla müsaade etmeyecek birliktelikler sağlamasını dilerim.

  Saygılarımla.

   
  Last edited by a moderator: 2 Şubat 2014
  uzman bu yazıya teşekkür etti.
 13. MNG

  MNG Guest

  Bildiğimiz kadariyle İSG-KATİP sayfasında açılan konuya ilişkin bir anket var.Arkadaşlarımız ilgi gösterirlerse etkili olacağını düşünüyoruz.
   
 14. drprens

  drprens TÜİSAG Üyesi

  Tüm kırdıklarımdan özür dilerim, o kadar gaddar değilim, ama bilesiniz ki her üç beş mesajdan birinde ücretlerinizi işyeri hekimi ile karşılaştırınca bizdede bir tepki oluşuyor. Sizin ücretlerinizi düşüren işyeri hekimleri değil yine düşük ücretle çalışan sizin meslektaşlarınız. İşverene kabul ettirdikten sonra ne ücret alırsanız alın doktora ne. Biz doktorlar zekiyiz dediysem bizden başkası zeki değildir demekmidir bunun anlamı. İnsaf diyorum. İşyeri hekimleriyle ücrette bu kadar rekabet edince herkese açık forumda elbet birileri okuyacak bunu.Elbet birileri bizim maaşımızdan size ne siz kendinizle yarışın bizimle ne uğraşıyorsunuz diyecek. Bizden fazla risk aldığınızında farkındayız ayrıca, o yüzden yapılmayacak kadar tehlikeli buluyorum. Sadece sizin değil tüm emek sahiplerinin hakkını almasından yanayım. Hiç kimse rencide olmasın olanlarıda kırdıysam özür dilerim tekraradan. Ama biz hekimleride bukadar hedefe koymayın. Dikkat ederseniz kendi alacağım ücreti şuan kazandığım ile ölçüyorum, yine sizin kazandığınıza bakmıyorum.Size tavsiyem sizde bunu yapın, şuan ne kazanıyorsunuz, yeni yaptığınız işte alacağınız riske göre hayatınızda nekadar bir iyileşme bekliyorsunuz ve bunun parasal ederi ne. İSG kanunua göre güya herşeyden işveren sorumlu ama İSG uzmanı işverenin sorumluluklarını yerine getirmemesi durumunda ihbar etmesi gerektiğini şart koşuyor. Sözde işverene ait sorumlulukta İSG uzmanına yıkılmış oluyor. Aslında İSG uzmanı işverenden bile daha sorumlu. Peki işverenden daha fazla kazanması mümkün mü. Peki İSG uzmanının ücretini belirleyen enbüyük etken aldığı risk mi yoksa piyadada bu işi yapacak uzman sayısı mı. Tekrardan belirteyim maksadım kırmak değil hedefe konmaktan duyduğum rahatsızlık, yoksa İGU ne kazanıyor beni ilgilendirmez.

   
  ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
 15. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Ekli Dosyalar:

  Last edited by a moderator: 2 Şubat 2014
 16. uzmancan

  uzmancan TÜİSAG Üyesi
  CEVAP-ÖNERİ:

  (Habere başka bir açıdan bakmak istedim.)
  Baştan belirtelim:
  ÇED yönetmeliklerine uygun üretim yapan, tüm ilgililer aşağıda bahsedilen kapsamın dışındadır.

  (http://www.ekoloji........ ,linkin tamamını site kuralları gereği yazmıyorum..ama bu zaten örnek bir web kökü..devamındaki olası kaynaklar zaten rahatlıkla ulaşılabilecek durumdadır.)
  Deniz-çevre ile ilgili bazı siteleri , ilgili haberleri ve su ürünleri fakültesi olan üniversitelerin bilimsel araştırmalarına şöyle bir göz atınca,bazı düşüncelerin farklılaşacağını düşünüyorum.Hatta ekteki yönetmelik ve bu yönetmeliğin eklerine bakmak bile belki yeterli olabilir.Atık suların(siz şuna isterseniz, kanalizasyon veya kimyasal atıkların akıtılmasını da katabilirsiniz) katıldığı, birleşim yerlerine 500 metre yarıçaplı yakınlığı olan yerlerden istihsal yapılamaz denmesine rağmen,Derelerin ağızlarındaki koylardan,Gemi ve kayıkların yanaştığı iskele ve rıhtımların deniz içinde kalan paslı demir ve beton iskele ayaklarından,iptidai şekilde,gencecik insanların yaz kış ölümle her an burun buruna , kompresör ve uyduruk hortumlarla dalarak midye çıkarıcılığı yaptıklarını bilseniz veya görseniz inanın çok farklı şeyler düşünürsünüz.
  Marmara'nın en zehirli atıklarının çöktüğü,ağır metallerin adeta denizi içinde canlı yaşayamayacak kısımlarından çıkarılan bu su altı ürünleri,sürekli olarak piyasaya rahatlıkla sürülüyor.Bol limonlu,baharatlı ,pilavlı vede bol ağır metalli bu tüketim,uzun yıllar sonra elbette tüketenlere dönüş yapıyor tabi..hatta birkaç nesli bile etkilediğine dair bazı yurt dışı akademisyenlerinin sitelerindeki bilimsel araştırma raporları ilgililerince görülebilir.

  Afiyet olsun...!;)

   
 17. uzmancan

  uzmancan TÜİSAG Üyesi   

  Ekli Dosyalar:

 18. kadir erçakır

  kadir erçakır TÜİSAG Üyesi

  4 çalışanın olduğu marangozhaneye isg uzmanı+hekim ücreti 100Tl+kdv, nasıl bir hizmet vermeyi planlıyorlarsa...

   
 19. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  bu rakkam doğru olamaz.. doğru ise muhakkak hile var demektir.. nasıl böyle bir riski alabiliyorlar inanmakta zorlanıyorum.. bana 1000 tl verseler marangoza iş yapmam.. geldi zaten dedim sahibine.. yapmam abi.. 1000 tl ye belki o da dediklerimi yaparsan.. sesi çıkmadı.. muhtemelen 100 tl ye bulmuştur..
  1-2 sene sonrasını merak ediyorum..

   
 20. rtay

  rtay TÜİSAG Üyesi

  Seyyar satıcıların kazancının konumuzla ilgisi nedir anlayamadım. Onlar kendi uzmanlık alanlarında emeklerinin karşılığını alıyor ya da alamıyorlar. Biz hakettiğimizi alıyor muyuz ya da neyi hakediyoruz. Benim kanaatim igu ücretlerinin olabildiğince dibe çekildiği şu günlerde ya bireysel çalışmak ya da (eğer işsiz değilsek ve çok acil işe ihtiyacımız yoksa) merdiven altı OSGB'ler, aldığı riskin ve sorumluluğun farkına varamayan igu'lar piyasadan çekilene kadar sabretmek ve beklediğimiz şartlar oluşmadan igu olarak çalışmamak.

   
  Last edited by a moderator: 27 Şubat 2014
  Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica