Osgb Fiyat Teklifi Örnekleri

ruayha

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
firmamız 13 kişi-tehlikeli sınıfta ve İstanbuldayız. Yakınımızdaki bir OSGB den mart 2013 te, işyeri hekimi için fiyat aylık 400TL - İGu için 500TL teklif almıştım. ötelemeler ile bizde öteleme yaptık ve son bir ay içinde tekrar teklif istedim. sadece İH için aynı firma 750TL den aşağıya olmaz dedi. yakındaki başka bir Osgb de sadece İH için önce 500TL/aylık(2saat) verdi sonra 400Tl de anlaştık . sonradan diğer sağlık personeli içinde 200TL/aylık(2saat) fiyat verdi. Dün başka bir Osgb den İH+Diğer sağlık personeli için 320TL/ay(2saat) olarak fiyat aldım. Anlayacağınız fiyatlar konusunda tam net bir durum söz konusu değil..Kim kimi neye ikna edebilirse...hepsi kendisinin çok iyi olduğunu iddia ediyor. (bu verdiğim fiyatlara kdv dahil değil.)
12 çalışanı olan tehlikeli sınıftaki iş yerimiz için İGU+İH+DSP=600 TL+KDV'ye anlaşma yaptık. İsterseniz telefon verebilirim

Ceyhun Dündar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
250 calısanı olan inşaat için 4000 tl fiyat teklifi aldık sadece igu
firmamız 13 kişi-tehlikeli sınıfta ve İstanbuldayız. Yakınımızdaki bir OSGB den mart 2013 te, işyeri hekimi için fiyat aylık 400TL - İGu için 500TL teklif almıştım. ötelemeler ile bizde öteleme yaptık ve son bir ay içinde tekrar teklif istedim. sadece İH için aynı firma 750TL den aşağıya olmaz dedi. yakındaki başka bir Osgb de sadece İH için önce 500TL/aylık(2saat) verdi sonra 400Tl de anlaştık . sonradan diğer sağlık personeli içinde 200TL/aylık(2saat) fiyat verdi. Dün başka bir Osgb den İH+Diğer sağlık personeli için 320TL/ay(2saat) olarak fiyat aldım. Anlayacağınız fiyatlar konusunda tam net bir durum söz konusu değil..Kim kimi neye ikna edebilirse...hepsi kendisinin çok iyi olduğunu iddia ediyor. (bu verdiğim fiyatlara kdv dahil değil.)

Aynen ole fiyatlar biraz afaki. Ben isyeri hrkimi 125 tl saat igu 75 tl saat diger saglik personeli 20-25 tl saat teklif veriorum.
Bireysel calistigim icin sigortali gosterilmek sartiyla.

Moderatör tarafında düzenlendi:

yavuz mavruk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Haklısınız,
Bizim ciddi biçimde bir "Ahlak" Sorunumuz var.
Hatırlamakta fayda var.İsmet paşanın biz özdeyişi vardır;
"Bu ülkede namuslu insanlar namussuzlar kadar cesur olmadıkca O ülkenin kurtuluşu mümkün değildir"
Size çabalarınızda başarılar dilerim.
Güzel tespit.Fakat namuslu-namussuz kavramları kutuplar halinde durmuyor ki.Sap samana karışmış osgb nin namussuzunun sebebi namussuz uzman değil mi? Uzman ilkeli ve etik davrandıkça osgb namuslu olmak zorunda olmayacak mı? Ya da namussuz,sömürücü takımı bazı işveren,osgb patronları vs...satıcı ahlaksız çalışan sayesinde ayakta kalmıyor mu? Önce ayıkla pirincin taşını.Bu iş zor düzelir.Devlet-işveren-uzman-çalışan-doktor...namuslu cephe işbirliği olmadıkça imkansız bu iş.

uzmannn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
C sınıflarının sayısı 40-50 bin civarı olmuş bundan sonra C ye iş yok malesef, bu sınvaları bir noktada kapatmazlarsa daha da kötü hale gelecek.

Ceyhun Dündar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
C sinifi uzman arkadalarin isi zor malesef artik sayica oldukca fazlalar.

pinarodabasi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bodrumda fiyatlar resmen dibe vurmuş vaziyette.çok tehlikeli saatine ıgu+ih+sağlık personeline 100 tl+kdv diyen bile var.hatta subatt dakika olarak girişler olacağı için onu baz alıp 1kişi çalışan iyerlerine ıgu+ih+sağlık için 30 tl diyen var.genel olarak kişi başı 30 tl.

&Topçu&

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
C sinifi uzman arkadalarin isi zor malesef artik sayica oldukca fazlalar.
uzman sayısı artınca uzmanın almış oldugu sorumluluk azalıyor mu? c sınıfı uzmanın karşılasacagı iş kazasında hakim ona dicek mi c sınıfı uzman cok türkiyede o yüzden sen sucsuzsun? aralık sınavından önce hangı doktora gitsem masasında calısma kitabı vardı iş yeri hekimliği için?!!?sadece artan uzman sayısı mı? ***KESİLDİ***

Ceyhun Dündar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Algida bi sorun var sanirim doktorum is bulmada hic zorlanmiorum mantikli veya mantiksiz onlarca teklif var. C sinifi uzmlarin isi zor ben demiorum yukarda arkadas yazmis osgbler kabul etmior seklinde.
Herneyse doktorlara yonelik onyargi nedeninizi bilmiyorum ancak insallah siz zorlanmazsiniz is bulma konusunda.

&Topçu&

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Algida bi sorun var sanirim doktorum is bulmada hic zorlanmiorum mantikli veya mantiksiz onlarca teklif var. C sinifi uzmlarin isi zor ben demiorum yukarda arkadas yazmis osgbler kabul etmior seklinde.
Herneyse doktorlara yonelik onyargi nedeninizi bilmiyorum ancak insallah siz zorlanmazsiniz is bulma konusunda.
aramadığım bir şey için zorlanmam çok şükür...ben de bunu anlamıyorum birileri cıksında 1000 tl ye 1500 tl ye calısan uzmanın sözleşmesini göstersin...burda hersey manipüle ediliyor...ben mesela sizin bile lafınızdan bunu cıkarıyorum...bir osgb sahıbı gıbı yorumlar yapılıyor...ya bunca senesini okumaya harcayıpta 1000 tl ye calısan adamı ben gercekten merak ediyorum ve inanmıyorumm...doktorlara saygım sonsuz cunku bu memlekette dik duran tek meslek dalı diyebilirim...ama sen bir iş yeri hekimi olarak kalkıp o yorumu yazarsan adamın aklına soru işareti sokarsın sayın hekimim?!?!

gülnisa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar A sınıfı olarak OSGB den bana verilen saat ücreti 30 TL
yani 10 kişilik benzin istasyonunda aylık 60 TL ye çalışacaksınız ve risk alacaksınız.
Ben bu işe başlamadan bitireceğim galiba...

bahsedilen dilekçeyi herkes desteklesin...Onurumuzu kurtaralaım arkadaşlar...Ayıp yani...

Ceyhun Dündar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
aramadığım bir şey için zorlan şükür...ben de bunu anlamıyorum birileri cıksında 1000 tl ye 1500 tl ye calısan uzmanın sözleşmesini göstersin...burda hersey manipüle ediliyor...ben mesela sizin bile lafınızdan bunu cıkarıyorum...bir osgb sahıbı gıbı yorumlar yapılıyor...ya bunca senesini okumaya harcayıpta 1000 tl ye calısan adamı ben gercekten merak ediyorum ve inanmıyorumm...doktorlara saygım sonsuz cunku bu memlekette dik duran tek meslek dalı diyebilirim...ama sen bir iş yeri hekimi olarak kalkıp o yorumu yazarsan adamın aklına soru işareti sokarsın sayın hekimim?!?!
Benm osgb yok ayrica calistigim tum isg uzmanlari arkadasim tanidiklarim.
Diger baslikrdaki yorumlarimi da okursaniz osgblerden rahatsiz oldugumu ve uzmlarin mesleklerini ucuza icra etmemeleri gerektigini belirttim.
O acidan bakabileceginizi dusunmemistim bile.

Arkadaşlar A sınıfı olarak OSGB den bana verilen saat ücreti 30 TL
yani 10 kişilik benzin istasyonunda aylık 60 TL ye çalışacaksınız ve risk alacaksınız.
Ben bu işe başlamadan bitireceğim galiba...
Hic riske girmenize degmez ,boyle sacma bir fiyat olaz.

gülnisa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
bence de olmamalı ama inanın birkaç gündür görüşmeler yapıyorum.Sonuç bu..
dilekçe örneği yukarıda bahsedilmiş ordan gördüm..yoksa bile hemen oluşturalım ve herkes bakanlığa bir şekilde ulaştırsın.
Kimse bu fiyatlarla anlaşma yapmasın arkadaşlar...Dolayısıyla otomatik olarak fiyat yükselecektir..

Ceyhun Dündar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
bence de olmamalı ama inanın birkaç gündür görüşmeler yapıyorum.Sonuç bu..
dilekçe örneği yukarıda bahsedilmiş ordan gördüm..yoksa bile hemen oluşturalım ve herkes bakanlığa bir şekilde ulaştırsın.
Kimse bu fiyatlarla anlaşma yapmasın arkadaşlar...Dolayısıyla otomatik olarak fiyat yükselecektir..
Hangi sehirde bu fiyatlar?

sametorhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Ben olsam , 30 tl veren firmaya şunu derdim,günlük 30 tl ye, ay da 30 günden sen gel ,benim apartmana giriş çıkış kayıtlarını tut derdim.sgk dan bizden paranıu al derdim,O 30 tl veren kim bana adresini verin,bizim apartmana görevli olarak onu tutalım.

gülnisa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Ben olsam , 30 tl veren firmaya şunu derdim,günlük 30 tl ye, ay da 30 günden sen gel ,benim apartmana giriş çıkış kayıtlarını tut derdim.sgk dan bizden paranıu al derdim,O 30 tl veren kim bana adresini verin,bizim apartmana görevli olarak onu tutalım.
Bunu söyleyen OSGB firması olan bir doktor.Ve fiyatı çok iyi buluyor.Söyleyecek bişey bulamadım..
210 saat üzerinden hesap yapıyor.6300 TL maaş çok iyi diyor.Karşılığında size 30 firma falan baktıracak galiba.Deli gibi koşturacak...Dünyanın riskini yükleyecek...Sonuçta iyi para yaa...6300 Tl....yuh diyorum...Brezilya'sa kahve tarlasında boğaz tokluğuna çalış daha makul...

Ceyhun Dündar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
210 saat üzerinden hesap kendir.6300 TL maaş çok iyi diyor.Karşılığında size 30 firma falan baktıracak galiba.Deli gibi koşturacak...Dünyanın riskini yükleyecek...Sonuçta iyi para yaa...6300 Tl....yuh diyorum...Brezilya'sa kahve tarlasında boğaz tokluğuna çalış daha makul...
Gulten hanim o nedenle bireysel calismakta fayda var.size 30 veriorsa 30 da kendine ayiriyor:)

gülnisa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Ben zaten böyle fırsatçı adamlarla çalışmayı düşünmüyorum.
Herkes kendi ederini belirlesin arkadaşlar....Ben ucuz adamım diyen gitsin..Kaliteliler
kendi işlerini yapmaya devam etsinler...

muratts

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
c sınıfı uzmanların iş bulamaması son düzenlemeden sonra normal değil mi.
1 ocağa kadar çok tehlikeli sınıf dahil hepsine bakabiliyorlardı,1 ocaktan sonra bu sınıf tam manasıyla yasaya dahil edilip a ve b sınıfı uzmanlara bırakıldı.Bir yerde c'lerin baktığı iş yerleri ave b'lere devredildi diyebiliriz..2016 temmuzunda 800 bin az tehlikeli iş yeri yasa kapsamına girine kadar maalesef c grubu uzmanlar iş bulmakta zorlanacak..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.