Osgb Fiyat Teklifi Örnekleri

asistoli

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Fiyat çok yüksek biraz daha indirebilirmiş aslında :)
::ok::
bugün benim sözleşme yaptığım firmaya başka osgb
200 lira fiyat vermiş.
Ben 800 vermiş almıştım.

Ahlak nerde.. hele bunu osgb ler yapıyorsa
evet malesef böyle yapıyorlar.:hayır:
bende hiç bir zaman firmada bulunmadığını iddia edip ama firmanın isg evraklarında adı gözüken uzman arkadaşlarımı 170 nolu hatta şikayet ediyorum . Kimse kusura bakmasın ya bu işi insan gibi yaparlar ya da sonuçlarına katlanırlar
en güzelini yapıyorsunuz, tebrikler. Bu iş kağıt üzerinde (hazır formdan ceklistle) evrak doldurmakla olmuyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

emrozgr

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar şimdi ben bir tartışma daha başlatacağım.. belki, kutuplaşma olacak, belki birileri kızacak ama 2000 ve altını alan uzmanların eğitim durumu nedir acaba?
Tekrar ediyorum, sgk mühendis için minimum maaşı 2750 olarak belirlemiş geçen sene?
demek ki mühendis olmayan igu arkadaşlar fiyatı düşürüyor diyebilirmiyiz?
bizim doktorlar ile aynı katagoride olmamız mümkün değil. hiç bir zamanda mümkün olmayacak.. çünkü hepimiz mühendis değiliz..
lütfen kümse bu mesajımdan rahatsız olmasın.. sadece gördüklerimi söylüyorum..

Ali Bey, sgk nın belirlediği rakamları kim umursuyor sanıyorsunuz ?
1000 - 1500 tl ye mühendislik yapan bir sürü kişi tanıyorum. (igu değil mühendislikten bahsediyorum)
Ayrıca sgk nın öteki meslek dalları içinde belirlediği asgari rakamlar var. Örneğin kimyager; bir kimya işletmesinde veya gıda, tekstil v.s. işletmelerde mesul olarak çalışacaksa net 2.750 tl rakam belirlenmiş.. ama ona da uyan yok... yersiz bir tartışma başlatmaya çalışmışsınız.
iş güvenliği uzmanlığı tüm mühendislik dallarını ve bilim dallarını içeren bir alandır.
Kimya eğitimi alan biri kimya mühendisinden, fizik eğitimi alan biri fizik mühendisinden daha aşağı bir eğitim görmez fazlası vardır eksiği yoktur. Mühendislik dalları arasında da su ürünleri gibi dallar olduğunu da unutmayalım.
Tanıdığım uzmanlar arasında bilgisine çok güvendiğim takdir ettiğim teknik öğretmenler olduğunu da söylemeden geçmek istemiyorum.
Bu meslek okulda değil sahada öğreniliyor. Ben bir mühendis olarak kendimi diğerlerinden fazla ya da eksik görmüyorum.
Piyasayı düşüren ne mühendisler ne teknik elemanlardır. Piyasayı düşüren İŞVERENLER ve ACEMİ UZMAN VE OSGB lerdir. Bakanlıkta bu işlere ön ayak olmuştur.

sametorhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Onaylı defter kullanımdan kalkıp kalkmadığı hakkında bilgisi olan var mdır? Bir de onaylı defter ile ilgili yönetmelik hakkında bilgisi olan arkadaş benimle paylaşabilir mi ?

münza

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
çok tehlikeli(döküm) 30 çalışanı olan yer ile arkadaşım aylık 250 TL ye anlaştı, saati dolsun diye..........
Arkadaşlar bende 1 çalışanı olan döküm firmasına aylık 200 tl dedim :D ve işe baladım. Yukardaki işi o fiyata alan (*****KESİLDİ*****) arkadaşalar hamallığa devam etsinler. Yarın birgün işveren onları postalarlar. Geçenlerde bi iş kazası oldu. işçi eliniz kesmiş testere ile , sonra firma iş kazası oldu diye rapor tutup sgk ya bildirmemişler. 180 tl hastane masrafı ve 2000 tl üzerindede iş kazasını bildirmedin diye ceza yazmışlar :D

Böyle igu uzmanlarına ve işyerlerine ne yapsalar mühtehak valla.

elif tanberk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar şimdi ben bir tartışma daha başlatacağım.. belki, kutuplaşma olacak, belki birileri kızacak ama 2000 ve altını alan uzmanların eğitim durumu nedir acaba?
Tekrar ediyorum, sgk mühendis için minimum maaşı 2750 olarak belirlemiş geçen sene?
demek ki mühendis olmayan igu arkadaşlar fiyatı düşürüyor diyebilirmiyiz?
bizim doktorlar ile aynı katagoride olmamız mümkün değil. hiç bir zamanda mümkün olmayacak.. çünkü hepimiz mühendis değiliz..
lütfen kümse bu mesajımdan rahatsız olmasın.. sadece gördüklerimi söylüyorum..
Teknik elemanlarmı düşürüyor diyorsun yoksa ben mi yanlış anlıyorum. Tam açarmısın lütfen. Ben teknik elemanlardan daha önce hiç 2000 TL ye bu zor işi yaparım diye birşey okumadım duymadım. Bence bu iş şimdiye kadar hiçbiryerde iş tecrübesi olmayan uzman olduktan sonra binle ikibinle başlayalım bakalım diyen arkadaşların işi. Zira Teknik elemanlar bu ülkede ençok çabuk iş bulabilen ve çalışan taraftır.

JKAHRAMAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
JKAHRAMAN tam zamanlı olarak çalıştığınız otomotiv şirketinde siz ne kadar alıyorsunuz? Örnek olması açısından bize söyleyebilir misiniz?
burada aldığım rakamı vermenin uygun olduğunu düşünmüyorum ama piyasanın üzerinde ve A sınıfı için yeterli rakam olduğunu söylemem açıklayıcı olur sanırım , ama en ufak ramak kala olayında bile gecenin kaçı olursa olsun kalkıp fabrikaya gidip inceleyip müdürlere bilgi verecek kadar çok çalışıyorum, çünkü tüm işine değer veren iş güvenliği uzmanları gibi benim için çalışanlarım herşeyden daha öncelikli

KIRIKHANLI

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Yükselme sınavında A sınıfı olan arkadaşlar mevcut işleri var . Bu arkadaşların maaşları 2000-4000 arasındadır. Çalışan arkadaşlar lütfen saat 80-100 olarak belirleyin yoksa ne gerek var bu riske girmeye

Günkut

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Onaylı defter kullanımdan kalkıp kalkmadığı hakkında bilgisi olan var mdır? Bir de onaylı defter ile ilgili yönetmelik hakkında bilgisi olan arkadaş benimle paylaşabilir mi ?
Kurul gündemini ve kararlarını kendiniz bir şablon hazırlayıp oraya da yazabilirsiniz.
Fakat "Tespit ve Öneri Defteri" tutmanızı tavsiye ederim.

serder52

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
400 çalışanı olan inşaat sektöründe çalışan bir firmaya A sınıfı uzmanı+iş yeri hekimi+sağlık personeli için saati 27 tl olmak üzere osgb ile anlaşmış

Tırtıl

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
:((((

Neşe Yazıcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
İzmirde başı osgbler çalışan başına 15-20 tl gibi fiyat istiyor. Örneğim 4 kişi çalışıyorsa çalışan başına 20 tl den toplamda 80 tl istiyor hem hekim hem uzman için.....
Bu OSGB'yi kutluyorum doğrusu.Hiç olmazsa hekimle uzman arasında fiyat uçurumu yaratmamış.:)

şakir kalender

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Doktor neden uzmandan çok alıyor? Uzmandan çok mu iş yapıyor. Yapılan işe ve sorumluluga göre para verilse uzman doktorun en az 5 katını alması lazım. 6 ay uzmanlık yapıp bıraktım. Büyük bi ihtimal de artik yapmayacağım. Toplamda 1yildan fazla zamanimi aldi bu iş. O zamana acıyorum
önüne gelen c sınıfı arkadaşım a sınıfı uzman dr.dan daha fazla alıyor.

Mümin DEMİRBAŞ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
İzmirde ünlü bir osgb de 8 yıldır bu işi yaptıklarını iddia eden bir bayan arkadaşımla konuştum, kendileri işyerleri arasında ayrım yaptıklarını ölüm çıkması muhtemel olan yerleri almadıklarını söyleyerek aslında bu işi ne kadar bencilce yaptıklarını ortaya koydu, sanki az tehlikeli veya tehlikeli yerlerde ölüm olmuyor. Bu herhangi bir doktorun ameliyat masasındaki kişiye kusura bakma senin bu masadan kalkamama ihtimalin var seni ameliyat etmem, ben hastaları ölen bir doktor olarak anılmak istemiyorum demek gibi bir şey bence , arkadaşların sadece ve sadece kendi ceplerini düşündükleri ortada türkiyeye bir şey kazandırma gibi dertleri zaten yok.. yazık onun gibi insanlarla ünvandaş olduğum için utanıyorum resmen
Jale hanim,

Bence bayan haklı. Ölüm olabilecek yerleri alamiyorlar çünkü kendilerine Güvenenemiyorlar. Tabiki bu işleri alan da çıkacak. Ya kendine güvendiği için. Ya da aldığı riski bilmediginden.

Ayrıca hiç bir doktoru ameliyatta ölen hastada ölümcül bir hata yapmadikca içeri atmiyorlar.

FİLİZ SEVEN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Çok iyi yapmışsınız.Uzman arkadaşlar malesef ki kendi piyasalarını kendi düşürüyor.Bizde düzgün bir şekilde , düzgün şartlarda çalışacak ve emeğinin karşılığını gerçekten alacak uzman bulamıyoruz.
Ayrıca bir çok OSGB firması gördüm.Yönetmelikle firmanın yerinin alakası yok.Bunlar nasıl yetki belgesi almışlar anlamıyorum. Biz yönetmeliğe uygun bir yer olsun diye her maddeyi inceliyoruz.Umarım şu seçimlerden sonra devlet bu konuda sıkı denetimlere başlar ve bu işin hakkını vermeyen, bizim emeğimize haksızlık edenler yaptıklarının karşılığını alırlar.

Hasan TUFAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Yükselme sınavında A sınıfı olan arkadaşlar mevcut işleri var . Bu arkadaşların maaşları 2000-4000 arasındadır. Çalışan arkadaşlar lütfen saat 80-100 olarak belirleyin yoksa ne gerek var bu riske girmeye
A sınıfı olarak 80 çok düşük buluyorum ben. Bence bu 100-140 olmalı. Ama saat fazla (mesela 10 saat) ise o zamanda min. 85 TL olmalı bence.

Neşe Yazıcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Çok iyi yapmışsınız.Uzman arkadaşlar malesef ki kendi piyasalarını kendi düşürüyor.Bizde düzgün bir şekilde , düzgün şartlarda çalışacak ve emeğinin karşılığını gerçekten alacak uzman bulamıyoruz.
Ayrıca bir çok OSGB firması gördüm.Yönetmelikle firmanın yerinin alakası yok.Bunlar nasıl yetki belgesi almışlar anlamıyorum. Biz yönetmeliğe uygun bir yer olsun diye her maddeyi inceliyoruz.Umarım şu seçimlerden sonra devlet bu konuda sıkı denetimlere başlar ve bu işin hakkını vermeyen, bizim emeğimize haksızlık edenler yaptıklarının karşılığını alırlar.
Filiz hanım paragraftaki görüşünüze her ne kadar katılıyor olsam da bu işi layığıyla yapanların sayısının günden güne artacağı umudu ve inancında olduğumu da paylaşmak isterim.

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ali Bey, sgk nın belirlediği rakamları kim umursuyor sanıyorsunuz ?
1000 - 1500 tl ye mühendislik yapan bir sürü kişi tanıyorum. (igu değil mühendislikten bahsediyorum)
Ayrıca sgk nın öteki meslek dalları içinde belirlediği asgari rakamlar var. Örneğin kimyager; bir kimya işletmesinde veya gıda, tekstil v.s. işletmelerde mesul olarak çalışacaksa net 2.750 tl rakam belirlenmiş.. ama ona da uyan yok... yersiz bir tartışma başlatmaya çalışmışsınız.
iş güvenliği uzmanlığı tüm mühendislik dallarını ve bilim dallarını içeren bir alandır.
Kimya eğitimi alan biri kimya mühendisinden, fizik eğitimi alan biri fizik mühendisinden daha aşağı bir eğitim görmez fazlası vardır eksiği yoktur. Mühendislik dalları arasında da su ürünleri gibi dallar olduğunu da unutmayalım.
Tanıdığım uzmanlar arasında bilgisine çok güvendiğim takdir ettiğim teknik öğretmenler olduğunu da söylemeden geçmek istemiyorum.
Bu meslek okulda değil sahada öğreniliyor. Ben bir mühendis olarak kendimi diğerlerinden fazla ya da eksik görmüyorum.
Piyasayı düşüren ne mühendisler ne teknik elemanlardır. Piyasayı düşüren İŞVERENLER ve ACEMİ UZMAN VE OSGB lerdir. Bakanlıkta bu işlere ön ayak olmuştur.
Umarım yanılıyorumdur...
bende hiç bir zaman firmada bulunmadığını iddia edip ama firmanın isg evraklarında adı gözüken uzman arkadaşlarımı 170 nolu hatta şikayet ediyorum . Kimse kusura bakmasın ya bu işi insan gibi yaparlar ya da sonuçlarına katlanırlar
Tebrikk ederim. Bemde öyle yapıcam. Ama 170 in sanane demesinden çekiniyorum. Siz şikayetten sonra takip ettiniz mi noldu ne bitti diye?

FİLİZ SEVEN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Arkadaşlar bende 1 çalışanı olan döküm firmasına aylık 200 tl dedim :D ve işe baladım. Yukardaki işi o fiyata alan (kusura bakmayın enayi diyeceğim) arkadaşalar hamallığa devam etsinler. Yarın birgün işveren onları postalarlar. Geçenlerde bi iş kazası oldu. işçi eliniz kesmiş testere ile , sonra firma iş kazası oldu diye rapor tutup sgk ya bildirmemişler. 180 tl hastane masrafı ve 2000 tl üzerindede iş kazasını bildirmedin diye ceza yazmışlar :D
Böyle igu uzmanlarına ve işyerlerine ne yapsalar mühtehak valla.
Kesinlikle.Üstelik denetlemeler başlayıp eksikliklerden kaynaklı cezalar yağmur gibi yağmaya başladığında bu işin hakkının verenlerin gercekten hak ettiği değeri göreceğini düşünüyorum.

ahmet duygulu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ankara'da çok tehlikeli sınıfta olan bir işyeri 40 çalışanı var. OSGB Aylık İYH için 600TL, İGU için 600TL'ye iş başı yapmış.

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar hemen yanlış anlamayalım.Müşterinin ayağı alışsın diye indirim yapmıştır,başka kötü bir niyeti yoktur.
Müşterinin ayağı alışsın diye mi? Valla yazık bu kafadaki insanlara...
Aslına bakarsanız boş zamanını doldurmak için yapmış ama Hapiste Bolca boş vakiti oluyor insanın.
Düşük maaşla çalışan arkadaşlar haber versinler de temiz çamaşır filan göndereyim...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.