Tartışma : Osgb De İş Güvenliği Uzmanı Odası Kayıp

tugur330

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Değerli uzman arkadaşlarım;
Şimdi size 10 puanlık bir uzmanlık sorusu. Ben bir osgbde 1, 5 ay önce işe başladım. Osgb beni tam zamanlı uzman olarak çok tehlikeli bir firmaya tanımladı. Kurumsal buyuk bir firma. Odam vardı. Bilgisayarım vardı. Dosya dolabım falan filan.Oda ve bilgisayarı gece nöbetçi olan arkadaşlarla beraber kullanıyorduk. Neyse bir gün sabah bi gittim ne oda vaaar ne dolap ne dosyalar ne bilgisayar. Bana haber vermeden herşey gitmiş.1 haftadır kimse bişey bilmiyor. Yada sallamıyorlar anlamış değilim. Zaten düzensizdi. Aslında ayrılmak istiyordum osgbden. Osgb sahibi beni tehtid etti mahkemeye veririm ayrılamazsın diye. Neyse kalalım dedik. Kaldık bu olayla karşılaştım. Ööyyle boş boş duruyom şimdi kurumda. Çok gerginim aslında. Dalgaya vuruyorum artık. Şimdi ne yapmalı? Fikir beyan etcek olan???

Moderatör tarafında düzenlendi:

FUNDA3426

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sikayet edin. Uzman odasi olmak zorunda sonucta.. Cikarsaniz da hakkinizi alarak cikmis olursunuz.

FUNDA3426

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sikayet edin. Uzman odasi olmak zorunda sonucta.. Ayrica is sozlesmesinde deneme suresi diye bir ibare var. Daha 1.5 ay olmus sizin deneme surenizde ne yaziyordu ? Ha sozlesme yapmadiniz mi ? Hic dusunmeden cikabilirsiniz hakli nedenle..

murat isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
OSGB sahibi olarak yorum yapayım...

OSGB lere bu kadar taviz vermeyin.
Haklı durumda olan sizsiniz tehdide boyun eğmeyin.
Şikayet etmekten bu kadar çekinmeyin.
İş güvenliği uzmanı hakkını aramayı bilmeli yoksa mesleğini icra etmesinde sıkıntı yaşar.
İş güvenliği uzmanı mevzuata uygun hareket edipte sıkıntılar yaşıyorsa , sözleşmeden korkmasın bütün kozlar elindedir

OSGB sahibi İş güvenliği uzmanının yanında değilse zaten o işten hayır gelmez...

mawitech

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ne tehtidi sırf tehdit ettiği için durmam o firmada ölümlü bir iş kazası yaşasan seni satacak bir firma ...

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ortak yorumlar Şikayet edilmesi yönüne . Bence de şikayet edin. İşi arsızlığa vurmuş firma belli
Çoğu OSGB firmalarının bu derece para gözlü ve sıfır kalite politikaları-kolay para kazanma hırsı OSGB firmalarına bakışımızı oldukça kötü etkiliyor.
Firmamıza görüşmeye gelen OSGB firmalarıyla bile artık sadece nezaketen görüşüyorum.

iyi çalışmalar

oğuz han

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
odanızda bulunan evrakların ve eşyaların yağma edilmesi ile osgb nin bağlantısını çözemedim. Bana kalırsa olayı eksik anlatıyorsunuz. Hikayenin bir kısmı çıkarılmış. İşe giriyorsunuz sonra çocuk oyuncağı gibi çıkıp gidiyorsunuz. İşi dalgaya alıyorum artık şaçma bir karşılık. Mahkemeden korkmayacak kadar haklı isen çıkar gidersin. Hem işten çıkmıyorsun hem de işi dalgaya alıp maaşının yatmasını bekliyorsun. Aldığın paranın hakkını vereceksin yoksa haklıysan da korkma mahkemeden falan . Git evinde otur.

oğuz han

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ne tehtidi sırf tehdit ettiği için durmam o firmada ölümlü bir iş kazası yaşasan seni satacak bir firma ...
Boş boş konuşuyorsun. Ölümlü iş kazası olduğunda kardeşler birbirini satıyor. Ben satmam diyen varsa artislik yapıyor. 4 mahkemesi olan bir olarak mahkemede en delikanlısı sahtekara dönüşüyor. Tecrübe ile sabit.

• Like
Tepkiler: c.g
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.