Soru Osgb Açarken

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında oezguel tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. oezguel

  oezguel TÜİSAG Üyesi  merhaba arkadaşla, birkaç yıldır birçok osgbile çalışmış bir igu olarak piyasayı ve OSGB'leri gözlemledim.
  buna istinaden tek başıma bir OSGB açmayı düşünüyorum ancak yine de bir çok soru birikti,
  bunları sizlerle paylaşıp kıymetli yorumlarınızı bekliyorum.

  tek başına OSGB açmış olan var mı?
  tek başına açmak mantıklı mı
  forumu inceledim biraz, bir başlık altında bir sürü kişi yana yakıla, aynı ilden olsun yeter, tanımadığı insanlarla ortak olmayı teklif ediyor
  daha önce piyasayı araştırmıştım, OSGB'nin açılacağı yerin tapusunda "işyeri" olarak geçmesi gerekiyormuş, buna göre otomatikman avm'lerde de açılabiliyor demek ki
  işyeri hekimin SGK primi yüksek kalacağından düşük bir yüzde ile ortak gösterip bağkurla halledilebiliyormuş, o nasıl oluyor?
  OSGB olarak açacağım yerde, bakanlığın istediği odalar arasında yok ama "eğitim salonu" türü birşey yapmak istiyorum, bakanlık elemanları buna sorun çıkarır mı acaba?
  düzensiz ödeme yapan hatta hiç ödeme yapmayan bir sürü firma var, OSGB olarak bunun önüne geçmek için taa en baştan, yani sözleşmeye hangi önemli maddeleri eklemek gerekir?
  başta inşaat olmak üzere bir sürü firmanın aydan aya çalışan sayısı değişim göstermektedir. ilk atamadan sonra Firmaların aylık SGK hizmet listeleri ve tahakkuk fişleri istenip ona göre saatler mi düzenlenmeli?

  ortam ölçümleri ile igu'nun mu ih'nin mi ilgilenmesi gerekir?


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica