Soru : Oryantasyon Eğitimi

Rogue

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba,

İş yerinde işe yeni başlayan çalışana oryantasyon eğitimi adı altında imza karşılığı bir eğitim verme zorunluluğumuz varmıdır, varsa yasal dayanağı nedir. Araştırdım bulamadım bilenlerden yardım istiyorum. Teşekkürler, iyi akşamlar...

silifke

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Yasal zorunluluk olarak yok 6331 sayılı ka nunda sadece işe girişde İşyeri sağlığı ve güvenlik külütrü gibi eğitimleri verme zorunluluğunuz var. .Fakat OHSAS 18001 yönetim sisteminde ise uygulanabilirliği var. verseniz iyi olur, çalışana işe girişde yapacak olduğu işi öğretmeden ortamı tanıtmadan , çalışanları , tehlikeleri riskleri anlatmadan işe başlatırsanız sonuçları kötü olabilir.

K.Onur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Aradığınız yasal dayanak aşağıda bilginize sunulmuştur.
15 Mayıs 2013 ÇARŞAMBA
Resmî Gazete
Sayı : 28648
YÖNETMELİK
ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri
MADDE 6 – (1) İşveren, çalışanlarına asgari Ek-1’de belirtilen konuları içerecek şekilde iş sağlığı ve güvenliği
eğitimlerinin verilmesini sağlar.
(2) İşveren, çalışan fiilen çalışmaya başlamadan önce, çalışanın yapacağı iş ve işyerine özgü riskler ile korunma
tedbirlerini içeren konularda öncelikli olarak eğitilmesini sağlar.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.